پارک مینیاتورک استانبول

شرح

 پارک مينياتورک استانبول، شهر مینیاتوری جذابی، در منطقه گلدن هورن استانبول است. امروزه اين پارک از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول است. فضای شگفت انگیز این پارک و مینیاتورهای زیبا و دقیق آن. و سرسبزی فضای پارک هر گردشگری را جذب خود می کند.

مینیاتورک کلکسیونی از جاذبه های نمادین ترکیه در کنار هم است. جاذبه های ترکیه در این پارک هر یک مثل يک اثر هنری با جزئیات دقیق قابل تماشا هستند.

 

پارک مينياتورک استانبول 

مسافران تور استانبول و گردشگراني که با خريد بليط هواپيما به ترکیه مي روند، شاید برای دیدن همه جاذبه ها وقت کافی نداشته باشند. علاوه بر آن مطمئناً اگر بخواهید برای بازدید همه جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و ویرانه های باستانی ترکیه وقت بگذارید. مطمئناً در مدت يک تور و در سفري کوتاه، فرصتی برای بازدید از همه آنها فراهم نمی‌شود. حداقل بايد چندين هفته وقت بگذاريد.

اگر شما هم جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که فرصت بازدید از همه جاذبه‌ها را ندارند، کافیست از پارک مينياتورک استانبول بازديد کنيد. با بازدید از اين پارک، شما می توانید کلیه این آثار را يکجا با جزئیات تماشا کنید. در اين پارک، جاذبه های گردشگری ترکیه در کنار هم و البته 25 برابر کوچک تر به نمایش گذاشته شده است.

یکی از متفاوت ترین خاطره ها که در تور استانبول، می توانید آن را تجربه کنید بازدید پارک مینیاتورک است. اینکه شما آثار و شکوه یک فرهنگ و تمدن را یکجا کنار هم ببینید، شگفتی و جذابيت بیشتری دارد. به شما پيشنهاد مي کنيم که با خريد بليط هواپيما و يا خريد تور استانبول حتما از اين جاذبه ي گردشگري شهر استانبول بازديد کنيد.

[caption id="attachment_6145" align="aligncenter" width="800"]پارک مینیاتورک پارک مینیاتورک استانبول[/caption]

ويژگي هاي پارک مينياتورک استانبول

اين پارک اولین پارک مینیاتوری دنیا می باشد. پارک مینیاتورک استانبول در سال ۲۰۰۳ ميلادي و با مساحت ۶۰ هزار متر مربع افتتاح شد.در اين پارک بیش از ۱۰۰ جاذبه ترکیه با مقیاس کوچکتر در کنار هم جمع شده اند. در پارک مینیاتورک ۵۸ جاذبه از استانبول و ۵۲ ماکت از منطقه آناتولی و ۱۲ ماکت و اثر مربوط به قلمرو عثمانی می باشد.

برخی از آثار مربوط به دوران امپراتوری عثمانی که در این پارک مشاهده می شود، اکنون جزء کشور ترکیه نیستند.  به عنوان مثال بعضي در کشور یونان قرار دارند. پس شما با دیدن پارک مینیاتورک یک تیر و چند نشان زده اید.

در این پارک علاوه بر قسمت هایی که برای ماکت ها در نظر گرفته شده فضای سبز زیبا، فضای سبز سرپوشیده، استخر و پارکینگ در نظر گرفته شده است. در این پارک فضاهایی برای ساخته شدن جاذبه های بیشتر در آینده نيز در نظر گرفته شده است.

ماکت های پارک مينياتورک استانبول برای آنکه در برابر عوامل محیطی مانند باد و برف و باران و آفتاب مقاوم باشند، از جنس فایبر گلاس مقاوم ساخته و تهیه شده‌اند.

معماری مساجد کشور ترکیه همیشه گردشگران را مجذوب خود می کند و دیدن  و تماشای جاذبه هايي مثل تنگه بسفر، هیجان خاص خود را دارد. در پارک مینیاتورک شگفتی و هیجان همه جاذبه ها را در استانبول یک جا تجربه می کنید. بازديد این پارک یکی از بهترین جاذبه ها برای ثبت خاطرات خوش در سفر به ترکيه و از بهترین لحظات تور استانبول، برای مسافران و گردشگران می باشد.

شما با بازدید از پارک مینیاتورک، می توانید هرکدام از جاذبه‌ها را که برایتان جذابیت بیشتری داشت را در برنامه خود برای بازدید از مکان اصلی قرار دهید. بنابراين می توانید بهترین برنامه ریزی را براي تور استانبول انجام دهید و بازدیدهای مورد نظرتان را در برنامه خود بگنجانید.

[caption id="attachment_6146" align="aligncenter" width="800"] پارک مینیاتورک استانبول[/caption]

 

امکانات پارک مينياتورک استانبول

در پارک مينياتورک علاوه بر جاذبه ها و آثار تاریخی، امکانات رفاهی و تفریحی و گردشگری زیادی برای بازديد کنندگان فراهم شده است.  از دیگر امکانات پارک مینیاتورک می توان به سالن آمفی تئاتر سرپوشیده با ظرفیت چهارصد نفر که در آن نمایش ها و آثار فرهنگی اجرا مي شود، اشاره کرد. در این پارک امکان قایق سواری برای گردشگران در نظر گرفته شده است. زمین شطرنج و شهربازی مینی لند از ديگر سرگرمی های این پارک هستند.

يکی دیگر از جذابیت های پارک مينياتورک استانبول، مغازه های صنایع دستی این پارک است. حتی اگر از این غرفه ها خرید هم نکنید، تماشای آنها و دیدن صنایع دستی ترکیه بسیار جذاب و ديدني است. در این پارک برای رفع خستگی می توانید از رستوران های پارک که غذاهای ترکی را سرو می کنند، برای رفع خستگی و استراحت استفاده کنید. مينياتورک با داشتن محوطه بازي براي بچه ها هم جذاب است. در اين پارک مي توانيد با خانواده قطار سواري را تجربه کرده و مينياتورک را تماشا کنيد.

 

دسترسي به پارک مينياتورک استانبول

پارک مينياتورک استانبول در سوتلوجه در منطقه گلدن هورن يا شاخ طلایی در شمال شرقی استانبول واقع شده است. شما اگر از میدان تکسیم با اتوبوس های عمومی همراه .شوید، به راحتي می توانید به اين پارک دسترسی پیدا کنید. برای بازدید پارک هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر وقت دارید. ورودیه پارک مبلغ ۱۰ لیر ترکيه است. در بلیط های این مجموعه اطلاعاتی درباره مینیاتورهای موجود در پارک قرار دارد. با قرار دادن بليط ها در دستگاههايی، که در سراسر پارک در نظر گرفته شده است. می توانید اطلاعات جزئی تری، درباره این جاذبه های مینیاتوری به دست آورید.

 
نقشه دسترسی به پارک مینیاتورک در گوگل

 

پارک مينياتورک استانبول پيشنهاد ويژه معماران و هنرمندان

پارک مینیاتورک برای همه گردشگران خصوصاً طرفداران و دوستداران معماری، هنرمندان. و نقاشان که مایلند جزئیات بناها را ببیند، .یکی از پیشنهادات ویژه و از جذاب ترین برنامه های تور استانبول است.

در مينياتورک استانبول به راحتی می‌توانید. معماری جاذبه ها و ریزه کاری ساخت آنها را از نمای بسیار نزدیک تماشا و بررسی کنید.

ویژگی خاصی که بازدید از جاذبه ها در مینیاتورک دارد.، تماشای جاذبه ها از نماهایی است، که شما در بازدید بناي حقيقي این جاذبه ها، امکان دیدن آن را ندارید. مثلاً برای دیدن جزئیات سقف بناها و معماری آن ها و یا جزئیات. گنبدها و مناره هاي مساجد، در اندازه ي واقعي باید از هلیکوپتر استفاده کنید. اما پارک‌ مینیاتورک استانبول، این امکان را به راحتی و با نمایی ۳۶۰ درجه، براي شما فراهم کرده است.

[caption id="attachment_6147" align="aligncenter" width="800"] پارک مینیاتورک استانبول[/caption]

جهت کسب اطلاعات بيشتر درباره تور استانبول و خريد بليط هواپيما به آژانس هواپيمايي قصر شيرين مراجعه کنيد.

موقعیت اقامتگاه

کشور: ترکیه