در هر بالکن یک استخر

در هر بالکن یک استخر

در شهر بمبئی ساختمانی به نام باندورا اهم وجود دارد که به خاطر شبیه بودن طراحی آن به نماد اهم (Ω) با این نام خوانده می‌شود. در این مطلب سعی داریم از این ساختمان در حال احداث بگوییم.


باندورا اهم، ساختمانی لوکس با استخرهایی خصوصی در هر بالکن

باندورا اهم یکی از پروژه های پیشرفته‌ و مدرن عمرانی در جهان می باشد که به علت داشتن ویژگی منحصر به فرد در جهان شهرت پیدا کرده است. در نهایت این پروژه ساختمانی قرار است یک برج مسکونی مدرن و لوکس شود، در هر یک از بالکن‌های واحدهای ساختمان، یک استخر خصوصی دارد. به گزارش وال استریت ژورنال، این برج سی طبقه، حدود ۱۰۰ واحد مسکونی خواهد داشت که در بالکن همه این واحدها، استخرهایی به شکل هلال ماه و از جنس اکریلیک (که در آکواریوم‌های بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند) احاطه شده‌اند. شرکت هنگ کنگی James Law Cybertecture وظیفه طراحی و ساخت این برج مسکونی را بر عهده دارد و هدف از اجرای این طرح و وجود استخرهای خصوصی در هر بالکن را نیز ارائه رویکردی کاملاً جدید به محیط زندگی ساختمانی می‌داند.


طبق گفته‌های این شرکت هنگ کنگی، ایده ی ساخت این برج از آب گرفته شده است. چرا که طراحی این ساختمان از اثر موجی ایجاد شده توسط قطرات که با نام موج مویرگی (capillary) نیز شناخته می‌شود، الهام گرفته شده است. همان‌گونه که قطره آب هنگام افتادن در آب، باعث ایجاد موجی می‌شود که در مرکز آن فضایی خالی بوجود می‌آید، در وسط این ساختمان نیز فضایی خالی وجود دارد که که با طرحی شبیه به موج آب احاطه شده است. البته طراحان این برج برای فضای مرکزی خالی این برج نیز برنامه‌های ویژه‌ای دارند و قرار است که در مرکز آن یک باشگاه ویژه طراحی نمایند.


البته لازم به ذکر است که این ساختمان اولین ساختمانی نیست که هر واحد آن مجهز به استخر باشد و طبق مطلب ذکر شده در وال استریت ژورنال، ساختمانی ۳۵ طبقه در کوالالامپور وجود دارد که ۹۴ واحد داشته و ۹۵ استخر در خود دارد، و یا ساختمانی ۳۴ واحدی در باهاما وجود دارد که هر واحد آن برای خود استخری مجزا و خصوصی دارد.

در هر بالکن یک استخر
Rated 4.5/5 based on 470 reviews