این قوانین را در سنگاپور رعایت کنید

این قوانین را در سنگاپور رعایت کنید

این قوانین را در سنگاپور رعایت کنید :


جویدن آدامس ممنوع

سنگاپور به عنوان کشوری تمیز و پاکیزه در جهان شهره است؛ شهرتی که با وضع قوانین سخت گیرانه به دست آمده. یکی از این قوانین، ممنوعیت جویدن آدامس در سطح شهر می باشد. جالب است بدانید که نه تنها جویدن آدامس، بلکه واردات و خرید آدامس هم در سنگاپور هم ممنوع اعلام شده. البته نگران نباشید زیرا قرار نیست که همانند قاچاقچیان به طور یواشکی کیفی پر از آدامس را حمل کنید اما ممکن است یک آدامس جویدن برای شما چیزی در حدود ۵۰۰ دلار جریمه به همراه داشته باشد. البته از سال ۲۰۰۴ این قانون شامل تبصره هایی هم شد؛ آدامس جویدن افرادی که به دلایل درمانی این کار را انجام می دهند، بلامانع است. اگر در سنگاپور می خواهید از بوی بد دهانتان خلاصی یابید، به جای آدامس، نعنا بجوید


- استفاده از سیفون را فراموش نکنید

اگر در سفر به سنگاپور از سرویس های بهداشتی عمومی استفاده کردید، وظیفه ی شما به عنوان یک شهروند این است که از سیفون استفاده کنید. ممکن است در کشورهای دیگر این مسئله آن قدر جدی نباشد اما در سنگاپور اگر این کار را انجام ندهید، ۱۵۰ دلار جریمه می شوید. ممکن است با برخی از قونین این کشور احساس خوبی نداشته باشید و احساس کنید که این موضوع تا حدودی شخصی است اما همین موضوع سبب شده تا تمامی سرویس های بهداشتی عمومی این کشور تمیز و پاکیزه باشند.


- بر روی زمین زباله نریزید

زباله ریختن و حتی، انداختن آب دهان بر روی زمین را در سنگاپور فراموش کنید چرا که با این کار شما مرتکب جرم شده اید و بر اساس قانون، ملزم به پرداخت جریمه ی ۱۰۰۰ دلاری خواهید بود.حتی ممکن است از جانب دولت به برخی خدمات اجتماعی مانند جمع آوری زباله ها، محکوم شوید. شاید این قانون برای شما کمی سخت و یا حتی مسخره به نظر بیاید، اما تنها کافی است که بر روی زمین آشغال نریزید و نگران چیزی نباشید. وجود چنین قانون های سخت گیرانه ای سبب شده تا سنگاپور یکی از تمیزترین کشور های جهان باشد.


- در رابطه با سیاست و مذهب صحبت نکنید

در اکثر نقاط سنگاپور همانند دیگر کشورها، صحبت در رابطه با موضوعاتی از قبیل سیاست و مذهب، بسیار حساس تلقی می شوند و اگر در رابطه با آن ها در ملاعام صحبت کنید، به اطرافیان توهین کرده اید. انواع متفاوتی از مذهب و نژاد در این کشور وجود دارد، حدود ۷۶درصد مردمان این کشور چینی، ۱۵درصد مالایی و ۶ درصد هندی هستند. بهترین حالت این است که از شروع شدن چنین بحث هایی جلوگیری کنید.
- در ام آر تی خوراکی نخورید

بسیاری از سیستم های حمل و نقل در سنگاپور به شما اجازه خواهند داد که در طی مسیر بیاشامید و خوراکی بخورید اما سیستم حمل و نقل ام آر تی (MRT) از سال ۱۹۸۷ خوردن و آشامیدن را ممنوع اعلام کرده است. جریمه ی این کار حدود ۵۰۰ دلار می باشد. در سال ۲۰۰۹ زنی تنها به دلیل این که آب نبات در دهانش نمایان شد، ۳۰ دلار جریمه پرداخت کرد. بسیاری از مردم فکر می کنند که قوانین این کشور سنگین و اجرا کردن آن ها سخت است اما رعایت برخی نکات آن قدرها که به نظر می رسد، پیچیده نیست.


- به وای فای های بدون رمز متصل نشوید

وقتی در سنگاپور اقامت دارید، متصل شدن خودکار به وای فای های بدون رمز را در تلفن همراه خود، خاموش کنید. در این کشور متصل شدن به وای فای های بدون رمز نوعی دزدی محسوب می شود و جریمه ی آن در قانون، سو استفاده از کامپیوتر اعلام می شود. در این کشور یک جوان به جرم استفاده از وای فای همسایه به ۳ سال حبس محکوم شد. اگر دوست دارید که شبکه های اجتماعی خود را چک کنید به وای فای های رمز دار متصل شوید و هزینه ی آن را بپردازید


. - در مکان های عمومی سیگار نکشید

کاملا منطقی به نظر می رسد که در کشوری که آدامس جویدن ممنوع است، سیگار کشیدن هم ممنوع باشد. کشور های زیادی در سراسر جهان قانون های مختلفی جهت ممنوعیت کشیدن سیگار را دارند، پس تحمل این مورد آن قدرها هم سخت و مشکل نیست. اما اگر علاقه ای به پرداخت جریمه ی ۲۰۰ دلاری آن دارید، می توانید یک بار در ملاعام سیگار بکشید! هم چنین این کشور قانون های سفت و سختی در برابر مصرف مواد مخدر اجرا می کند.


این قوانین را در سنگاپور رعایت کنید
Rated 4.5/5 based on 470 reviews