مقاصد جذاب طبیعت گردی در شمال ایران

مقاصد جذاب طبیعت گردی در شمال ایران


بی تردید هر بار که بهانه سفر پیش می¬آید، به اولین نقطه ای که به فکر شما می¬رسد شمال کشور است. کرانه های جنوبی دریای خزر با سواحل دیدنی، جنگل¬های انبوه و آب و هوای فوق العاده اش منطقه خوبی برای پناه آوردن انسان به دل طبیعت است. هرچند این طبیعت در در طول سالیان دچار تخریب های وسیعی به دست بشر شده است، اما هنوز هم زیبایی های خود را دارد. در ادامه این بخش تعدادی چند از جاذبه های دیدنی شمال کشور را معرفی می¬کنیم. با این امید که همانطور که طبیعت آرامش بخش وجود آدمی است، انسان نیز در تعامل با طبیعت کمی مهربان تر باشد و در حفظ این میراث ارزشمند بیش از گذشته کوشا باشد.
با وجود ترافیک های طولانی و خسته کننده و حجم بالای مسافران بخصوص در ایام تعطیلات، بازهم جاذبه های این بخش از کشور ارزش دیدن را دارد.
خانه میرزاکوچک خان جنگلی در رشت، عمارت تاریخی تماما چوبی که یاداور بخشی از حوادث تاریخی و انقلابی کشور است. این عمارت امروزه به عنوان موزه میرزاکوچک جنگلی شناخته می¬شود و در سال 1382 به همت مردم فرهنگ دوست رشت به طور کامل مرمت شد.
عمارت کلاه فرنگی واقع در باغ محتشم رشت یک بنای 10 ضلعی نامنظم و سه طبقه است که قدمت آن به بیش از صد سال می¬رسد. در گذشته این بنا محل سکونت فرماندار شهر بوده است اما امروزه یکی از مراکز آموزشی هنرهای دستی است. این عمارت سفید رنگ تماما از سنگ و چوب و در قالب معماری سنتی ساخته شده است. بنای زیبایی که ارزش وقت گذاشت و دیدن را دارد.مقاصد جذاب طبیعت گردی در شمال ایران


چشمه های باداب سورت از عجایب بسیار زیبا و شاهکار طبیعت است که باید حتما آن را ببینید. در 7 کیلومتری روستای بادله به سمت غرب و در ارتفاعات 1840 متری از کوهستان¬های ساری به این منظره فوق العاده و زیبا می¬رسید. چشمه های آب شور این منطقه هم در نزدیکی باداب سورت قرار دارد که می¬توانید از خواص درمانی آن استفاده کنید. این چشمه ها برای درمان دردهای عضلانی، روماتیسم و کمر درد پیشنهاد می¬شود. آب¬های رنگارنگ این چشمه ها در میان طبیعت کوهستانی و سرسبز به زیبایی خود را نمایان کرده اند. رنگ¬هایی که بر اثر انعکاس نور خورشید خلق شده اند. آبی که منجر به ایجاد این حوضچه ها شده است، غنی از املاح معدنی است. بطور تقریبی می¬توان گفت هر حوضچه ای که می¬بینید بیش از 200 سال طول کشیده است تا ساخته شود. به همین دلیل این چشمه ها را گنجینه های ارزشمند طبیعت می¬دانند.
پارک نیلوفر آبی در فاصله دو کیلومتر از جاده ساری- نکا قرار دارد. این بهشت زمینی یکی از زیباترین مناظر در شمال ایران است. این زیبایی های بی¬نظیر را از دست ندهید. دریاچه خزر!
دریایی که خروش هر موجش گویای قصه هایی است که بر این سرزمین و مردمانش گذشته است. اگرچه امروزه سهم کوچکی از این آب¬ها به ایران تعلق دارد، اما همان مقدار هم بسیار ارزشمند و دیدنی است.
دریاچه چورت با مناظری شگفت انگیز که هرفصلش دنیایی از زیبایی ها را در دل خود نهفته است. چشم اندازهای این دریاچه بخصوص در فصل پاییز زیباترین قاب¬های تصویر برای عکاسان است.
بسیاری از روستاهای موجود در عمق جنگل¬های شمال کشور به گرمی پذیرای مهمانان هستند. این روستاها مناظر شگفت انگیز و قابل تاملی دارند که می¬توانید از آن¬ها لذت ببرید. باغ گلبن از این دست روستاهای بی-نظیر است که در بخش مرکزی استان گلستان قرار دارد و مقصد بسیاری از تورهای گردشگری است. بطور دقیق تر می¬توان گفت این روستا در بخش جنوب غربی و به فاصله 7 کیلومتری از شهر گرگان واقع شده است. شهرت این روستا از مرزهای این سرزمین فراتر رفته است. مناظر بی¬نظیر این روستا در بسیاری از تابلوهای نقاشی و عکسهای برتر طبیعت به ثبت رسیده است. دشت های سرسبز و زیبای اطراف این روستا هرساله محل برگزاری مسابقات اسب سواری است.
پارک جنگلی قرن آباد در فاصله 20 کیلومتری از شهر گرگان، جنگل رویایی توسکستان در بخش جنوب شرقی شهر گرگان و در فاصله 80 کیلومتری از شاهرود با زیباترین چشم اندازها از تلفیق ابر و جنگل، دریاچه توشن در استان گلستان و در بخش جنوبی گرگان، پارک جنگلی النگ دره با زیباترین مناظر از رقص زیبای برگ درختان در مسیر جاده ناهارخوران از دیگر زیبایی های بی مثال طبیعت شمال کشور است.
در سفر به استان گلستان پارک جنگلی ناهار خوران را از قلم نیندازید! اگرچه گوشه به گوشه استان گلستان پر از مناظر سرسبز و دیدنی است، اما طبیعت ناهار خوران چیز دیگری است!

مقاصد جذاب طبیعت گردی در شمال ایران
Rated 4.5/5 based on 470 reviews