بهترین مراکز خرید استانبول

بهترین مراکز خرید استانبول


استانبول بزرگترین شهر ترکیه یک شهر کاملا توریستی است که بیشترین درامد مردم آن از گردشگری تامین می شود. در کنار مکان های دیدنی، آثار باستانی و سواحل این شهر، بیشترین سرمایه گذاری ها بر روی تاسیس مراکز بزرگ خرید شده است.
بازار بزرگ استانبول
بازار بزرگ استانبول یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان از جمله این مراکز خرید است که علاوه بر تنوع بالای اجناسی که عرضه می کند، از بافت بسیار قدیمی و زیبایی برخوردار است. استقبال گردشگران از این بازار موجب شد که الگویی برای ایجاد مراکز خرید جدید و جذب سرمایه گذارهای خارجی و داخلی شود.


فوروم استانبول
از دیگر بازارهایی که همواره پر بازدید و پر رونق است، فوروم استانبول " Forum Istanbul" است که از شلوغ ترین مراکز خرید استانبول است و به طور میانگین سالانه بالغ بر 20 میلیون بازدید کننده دارد.
علاوه بر فروشگاه های بزرگ و خاص آن، صاحب آکواریم تورکوآزو است که مساحتی برابر با 8000 متر مربع دارد و از این نظر بزرگترین آکواریم ترکیه است. در این مکان علاوه بر خرید می توانید از 10هزار گونه جانداران آبزی دیدن کنید و در فضای بسیار زیبا و مجلل رستوران های آن استراحت کنید و از غذاهای متنوع آن لذت ببرید. نکته جالبی که باید بدانید این است که در این آکواریم امکانات غواصی نیز وجود دارد و می توانید با گرفتن لباس غواصی از نزدیک دنیای زیر آب را لمس کنید. همچنین تونل های زیر آبی زیباترین مناظر را برای گردشگران تور استانبول خلق کرده است.
آکمرکز
آکمرکز مرکز خرید دیگر در استانبول است که از بسیاری جنبه ها می توان آن را بهترین مرکز خرید استانبول قلمداد کرد. این مکان نشان های افتخار زیادی در کارنامه خود دارد که در طول 20 سال اخیر آن را به یکی از محبوب ترین مراکز خرید ترکیه و اروپا تبدیل کرده است. هزینه های میلیون دلاری که برای مدرن کردن این مجموعه شده، آن را به مکانی حیرت انگیز تبدیل کرده است.
طراحی های بسیار عالی و جدید ترین و خلاقیت های روز معماری این مجموعه را روز به روز دیدنی تر و زیبا تر می کند. طراحی این مرکز خرید الهام گرفته از شکل راه آب بوسفوروس یا همان راه آب ما بین اروپا و آسیا است. این مرکز خرید مجموعه عظیمی از انواع فروشگاه های مخصوص همه گروه های سنی و شغلی است. در این مجموعه انواع جنس های مختلف از درجه لوس و برندهای معروف گرفته تا اجناس معمولی و با قیمت های مناسب برای خریداران پیدا می شود.

سینما، آرایشگاه، بانک، صرافی، خیاطی و کفاشی هم از جمله امکاناتی است که در این مجموعه در نظر گرفته شده است.
جواهیر استانبول
بزرگترین مرکز خرید اروپا جواهیر استانبول است که علاوه بر فروشگاه های زیادی که در خود جای داده دارای سینما، سالن های نمایش، چرخ و فلک و سالن بولینگ و دیگر امکانات تفریحی است.
یاقوت کبود یا Istanbul Sapphire بلند ترین برج استانبول از دیگر مراکز بزرگ و دیدنی خرید است که دیدن آن بسیار جالب و هیجان انگیز خواهد بود. پس حتی اگر خرید ندارید، از این مجموعه دیدنی بازدید کنید.
این ساختمان که در مرکز استانبول واقع شده از نظر زیست محیطی بسیار قابل اهمیت است و از انرژی پاک استفاده می کند. جنگل های عمودی از دورنمای این برج به وضوح مشخص است. این برج تنها نقش یک مرکز خرید را ندارد، بلکه به عنوان الگویی از زندگی مدرن و دوستدار طبیعت به عنوان الگوی آینده برج سازی استانبول پیش روی آن قرار گرفته است.
در بازدید از این مجموعه بازی در زمین گلف آن را از دست ندهید.

برج مال ترامپ
برج مال ترامپ دیگر مرکز عظیم خرید استانبول است که در سال 2012 افتتاح شد و از مراکز خرید جوان شهر محسوب می شود. این مجموعه علاوه بر فروشگاه های لوکس و محبوب گردشگران، دارای خلاقیت های جدیدی همچون مرکز خرید کودکان است. این مرکز صرفا برای خرید و تفریح کودکان ایجاد شده و تاکنون با استقبال زیادی روبرو شده است.
زیبا ترین طراحی معماری را استانبول مال ازان خود ساخته است. این مجموعه خرید مجلل یکی از بهترین و بزرگ ترین مراکز خرید ترکیه و استانبول است. در این مجموعه شما کلکسیونی از برندهای معروف دنیا را خواهید دید. در کنار همه این ها مجموعه ای از رستوران های معروف را در این محل خواهید دید که مشهور ترین آن ها یکی از شعبه های رستوران اماراتی است. سینما و شهربازی از جمله امکاناتی است که برای گذران اوقات بازدید کنندگان در نظر گرفته شده است.
ایستینیه پارک، مرکز زورلو، کانیون استانبول و پالادیوم و ده ها مرکز خرید دیگر از مجموعه بهترین و لوکس ترین مراکز خرید هستند که برای بازدید کنندگانش علاوه بر یک خرید با کیفیت، لحظاتی به یادماندنی به یادگار می گذارند.
در کنار همه این ها باید گفت ترکیه به تولیدات داخلی نیز بسیار اهمیت می دهد و از این رو اجناس تولید داخل را با قیمت های بسیار مناسب می توان از بازارهای این شهر تهیه کرد.
اگر به استانبول سفر می کنید حتما روزهای سه شنبه به محله کادیکوی سر بزنید. سه شنبه بازارهای این محله از جذابیت و هیجان بالایی برخوردار است. همچینین می توانید اقلام مورد نیاز خود را با قیمت های باور نکردنی از این محله خریداری کنید. پاساژهای قدیمی این منطقه همچون اوپرا اونور هم از مکان های مورد علاقه گردشگران است که اجناس برند با قیمت های مناسب در آن پیدا می شود.

بهترین مراکز خرید استانبول
Rated 4.5/5 based on 470 reviews