فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی


شهر دبی پایتخت کشور امارات از مجلل ترین شهرهای جهان است و به دلیل امکانات بسیار زیادی که در این شهر فراهم شده، هرساله پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان است. با ورود به دبی اولین منظره اعجاب انگیزی که خواهید دید، فرودگاه دبی است. این فرودگاه با مساحتی در حدود 3 هزار هکتار بزرگترین فرودگاه حال حاضر در جهان است که به همین نسبت رکورد بیشترین جابجایی مسافر، و پر رفت و آمدترین فرودگاه جهان را در کارنامه خود دارد.
فرودگاه بین المللی دبی در سه بخش یا پایانه اصلی ساخته شده است که بخش شماره 3 آن دومین سازه وسیع جهان است که در نوع خود بی نظیر است. مسافران برای انتقال از این بخش ها می توانند از راهروهای اتوماتیک و یا سرویس های حمل و نقل بین این سالن ها استفاده کنند.
با وجود اینکه امارات جزیره ای خشک و گرم است، اما در این کشور می توانید مکان های تفریحی بسیار زیادی از جمله اولین پیست اسکی سرپوشیده در دنیا را پیدا کنید که سفری رویایی را برای شما رقم خواهد زد. تفاوت دمایی این پیست با هوای بیرون آن به طور متوسط 35 درجه است.
این تنها یکی از مکان های جالب و سرگرم کننده برای مسافرانی است که دبی را برای گردشگری انتخاب می کنند. به واسطه همه این امکاناتی که در این کشور ایجاد شده است، جمعیت بسیاری از مردم به قصد گردشگری از فرودگاه برای تردد استفاده می کنند.
همچنین افراد بسیاری برای تجارت و نیز به قصد سفر به سایر نقاط دنیا از فرودگاه بین المللی دبی تردد می کنند. همه این عوامل باعث شده این فرودگاه عنوان پر رفت و آمد ترین فرودگاه دنیا را در کنار نام خود داشته باشد.

فرودگاه بین المللی دبی

خودتان تصور کنید اگر در یک سال 78 میلیون نفر ( برابر با جمعیت کنونی کشور ایران) از یک مکان بازدید کنند، با توجه به این حجم بالای جمعیت، چه امکاناتی برای سر و سامان دادن به اوضاع و برقراری رفاه و آسایش مراجعه کنندگان باید در نظر گرفته شود؟
حال باید بدانید که این جمعیت 78 میلیونی دقیقا همان تعداد مسافرانی هستند که در کل یک سال فرودگاه بین المللی دبی را به عنوان آغاز یا پایانی برای سفرهایشان انتخاب می کنند.
از این رو به منظور تامین آسایش و رفاه و جلوگیری از اتلاف وقت مسافرانی که به این فرودگاه می آیند از بهترین تکنولوژی های روز فرودگاه ها استفاده شده است. در این فرودگاه عظیم روزانه بیش از 1000 پرواز به سرتاسر دنیا انجام می شود.
دبی برای ایرانیان یکی از مکان های گردشگری و تجارتی حائز اهمیت است. دلیل آن هم نزدیکی زیاد به خاک ایران و هزینه پایین سفر به این کشور است. علاوه بر مسیرهای هوایی یکی از راه های سفر ساکنین کشورهای همسایه به دبی کشتی است. با این حال سفرهای هوایی غالبا مورد علاقه مسافران و به خصوص گردشگران تور دبی است و از این رو فرودگاه دبی شاهراه اصلی ورود به خاک این کشور است.
پروازهای این فرودگاه برخلاف پروازهای داخلی بسیار دقیق و طبق برنامه است. بنابراین در سفرهای خود از این فرودگاه سعی کنید منظم باشید. در مجموع خطوط هوایی 140 شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی دبی روزانه به 270 کشور جهان در جریان است که این حجم از فعالیت هوایی در نوع خود بی نظیر است.
از جمله خدماتی که در فرودگاه برای مسافران عرضه می شود، نرم افزار همراه است که بر روی تلفن های همراه نصب می شود و به طور دقیق ساعت و مقصد پروازها را به مسافران اطلاع می دهد. این نرم افزار جدیدا بر روی ساعت های هوشمند هم قابل نصب و راه اندازی است.
علاوه بر همه این ها نمای داخلی این فرودگاه هم بسیار زیبا و هنرمندانه طراحی شده است. طراحی فضای سبز و نور پردازی بسیار عالی و حساب شده است. در این فرودگاه گم نمی شوید. چرا که مسیرها به خوبی علامت گذاری شده اند و راهنمای مسیرها به زبان های مختلف در اختیار مسافران قرار می گیرد.

فرودگاه بین المللی دبی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews