اپرای دبی

اپرای دبی


دبی، بزرگترین شهر امارات متحده عربی، واقع شده در جنوب ایران، سالانه مقصد گردشگران زیادی است. در این شهر کویری ساختمان ها و جاذبه های گردشگری بسیاری از قبیل؛ برج بلند خلیفه، باشگاه گلف امارات، اسکله‌ ابرا و آکواریم دبی است. اما اگر تور دبی را برای گشت و گذار انتخاب کرده اید ، بازدید از ساختمان بزرگ اپرای دبی در مرکز این شهر را از دست ندهید.

برنامه ساخت این مکان در مارس 2012 توسط شیخ محمد بین رسید المکتوم منتشر شد. زیربنایی در حدود 5700 متر مربع دارد. در سال 2016 ساخت آن تکمیل شد و در 31 آگوست با اولین اجرا توسطPlácido Domingo افتتاح شد.
 این ساختمان از لحاظ معماری یادآور تصویری از کشتی است که نمادی از گذشته این شهر است. در زمان های قدیم بیشتر مردمان دبی از راه دریا با صید و غواصی امرار معاش می کردند که به نوعی با ساختار این ساختمان ارتباط معنا داری پیدا می کند.

طراحی این بنا توسط جینوس روستوک (Janus Rostock ) انجام شد. ساختمان اپرا یک ساختمان معمولی نیست. این مجتمع در سال 2015 برنده بهترین پروژه خاورمیانه شد. اپرای دبی چند منظوره است و قابلیت تبدیل از یک سالن تئاتر به سالن کنسرت را دارد. در این مجتمع مراسم و برنامه های متفاوتی از جمله رقص باله، تئاتر، کنسرت، گالری و نمایشگاه هنری و کنفرانس اجرا می شود.

با توجه به داشتن سالن تئاتر با 2000 صندلی، این مکان قطعا مقصد نهایی برای برگزاری اجراهای هنری و سرگرم کننده در سطح جهانی است. اپرای دبی قلب پر جنب و جوش فرهنگی شهر است و به خوبی پذیرای اجرا های معتبر، خلاق و هنری جهان است.


اپرای دبی

جدا از فضاهای موجود برای اجراهای هنری، فضاهای دیگری نیز در اپرا دبی وجود دارد. در پشت بام این بنا رستورانی با منظره برج خلیفه با یعنی بلند ترین ساختمان جهان با ارتفاع 828 متر و نمای زیبا فواره را دارد. اگر به امارات سفر کردید، دیدن این مناظر زیبا را از دست ندهید.

برنامه های متنوع موجود در این مکان باعث شده است که بیشتر گردشگران با هر نوع سلیقه برنامه ای مناسب برای خود پیدا کنند و سری به این مکان نیز بزنند. برای خرید بلیط های مربوط به هر اجرا می توانید حضورا واحد فروش بلیط مراجعه کنید و یا از قبل به صورت اینترنتی خریداری کنید.
 
مراکز فروش و رستوران برای تهیه خوراکی درون ساختمان اصلی وجود دارد. پس بهتر است خرید خود را قبل از برنامه و در خود اپرا دبی انجام دهید. سعی کنید همیشه قبل از حرکت فکری هم به حال ترافیک احتمالی بکنید. کمی زود تر راه بیافتید و پیش از شروع اجرا برسید. اگر با تاخیر به محل اجرا برسید متاسفانه از ورود شما به سالن جلوگیری خواهد شد.

در این مکان دسترسی به امکانات رفاهی به راحتی میسر است. برای رفتن به هر طبقه این مکان مجهز به آسانسور و پله برقی است. بعلاوه اگر همراه خود فردی معلول و مواجه با محدودیت حرکتی دارید نگران حمل و نقل وی نباشید. این مکان کاملا تجهیز شده مناسب برای حرکت این افراد است.

همانطور که پیشتر گفته شد سالن اپرا دبی در مرکز این شهر قرار دارد و برای رفتن به آنجا می توانید از وسایل حمل و نقل متفاوتی استفاده کنید. اگر با ماشین شخصی به این مقصد می آیید باید بدانید که پارکینگ برای خودرو شما وجود دارد. البته این پارکینگ رایگان نبوده و با توجه به مدت زمان نگهداری خودرو در پارکینگ باید هزینه ان را پرداخت کنید.

البته رفتن به این مکان به واسطه حمل و نقل عمومی هم بسیار آسان است. در دبی به راحتی می توانید به تاکسی دسترسی پیدا کنید. یکی از محبوب ترین روش ها برای رفتن به اپرا دبی استفاده از تاکسی های عمومی است. همچنین می توان از مترو و اتوبوس هم بهره برد.

اپرای دبی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews