جورج تاون پنانگ

جورج تاون پنانگ

مالزی از کشورهای جنوب شرق آسیا است که با سرمایه گذاری هایی که تا به امروز انجام داده، در صنعت گردشگری بسیار موفق عمل کرده است و تا به امروز فعالترین کشور آسیایی درزمینه جذب توریست است. هوای این بخش همانند سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، گرم و شرجی است. مالزی صاحب لوکس ترین هتل ها، بزرگترین و متنوع ترین مراکز خرید و بسیاری مناطق دیدنی دیگر است.
یکی از دلایلی که در جذب توریست در مالزی تاثیر بسزایی داشته است، وجود امنیت و آرامشی است که در نتیجه زندگی مسالمت آمیز بین نژادها و مذاهب متنوع است. اگر به مالزی سفر کنید، فرهنگ ها و مذاهب آسیا را در قاب کوچتری خواهید دید. یکی از این مناطق که از ندیدن آن پشیمان می شوید، جزیره جورج تاون است. این جزیره رویایی بزرگ ترین و محبوب ترین جزیره مالزی  از نگاه گردشگران تور مالزی است  چه بخواهید از نظر تجاری آن را به چالش بکشید چه از نظر گردشگری

جورج تاون پنانگ

جرج تاون متشکل از مکان های مذهبی، کلیساها، محله چینی ها و مراکز خرید متنوع است. یکی از مکان های مذهبی که دیدن آن خالی از لطف نیست، معبد قدیمی "کوان یین" است که قدمت آن به سال 1728 میلادی بر می گردد. معماری متفاوت و منحصر به فرد این بنا نگاه هر بیننده ای را به خود جذب می کند. در ادامه بازدید از مکان های مذهبی بودا و چینی ها، توصیه می شود از بزرگ ترین مسجد جرج تاون که بیش از 200 سال پیش توسط مهاجران هندی مسلمان ساخته شد، دیدن کنید. بنایی مستحکم و زیبا که در میان دیوار های کوتاه محصور شده است.
چنان چه قصد بازدید از کل جزیره را دارید، از دوچرخه استفاده کنید. در طول دوچرخه سواری در کوچه ها و خیابان های این جزیره، حتما متوجه نقاشی های زیبایی بر دیوار های شهر خواهید شد. این نقاشی ها اثر نقاش لیتوانایی، "ارنست زاچرویک" است که در طول چند سال اخیر زیبایی خاصی به شهر بخشیده است. اگر در جستجوی آرامش هستید آن را در این جزیره خواهید یافت و اگر به دنبال سرگرمی های پر هیجان هستید، یک روز کامل از وقت خود را برای بازدید از پارک ماجراجویی گریز، کنار بگذارید. برخلاف بسیاری از مناطق دیدنی، بازدید از مالزی و جزیره جورج تاون برای هر فردی تقریبا امکان پذیر است. در واقع می توان گفت، راز موفقیت مالزی در جذب گردشگر، ارزان بودن هزینه های سفر به این کشور است. در این جزیره هتل ها و رستوران های با قیمت های مختلف، ویژه قشرهای مختلف مسافران وجود دارد.
حتما پیاده روی شبانه در خیابان های جزیره را فراموش نکنید، چرا که جورج تاون شهر پیاده رو هاست و برای شما خاطرات رویایی می سازد. ترکیبی از بناهای سنتی و امروزی، اماکن مذهبی و فروشگاه ها و کافه های دیدنی در امتداد خیابان ها چشم نواز است. برای خرید از این جزیره توجه داشته باشید که اجناس موجود در فروشگاه ها دارای کیفیت و به عبارتی جنس اصل است. چرا که تحت نظر قوانین این کشور خرید و فروش می شوند.
اما اجناسی که از دستفروش خریداری می کنید فاقد ضمانت و اطمینان کالاست. نکته جالب دیگر اینکه صنایع دستی این کشور بدون داشتن مجوز اجازه خروج از کشور را ندارند. بنابراین هنگام خرید این محصولات حتما مجوز خرید آن را از فروشنده دریافت کنید. تنوع غذایی در این جزیره بسیار جالب و برای آن دسته از افرادی که اهل چشیدن غذاهای جدید هستند، بسیار لذت بخش است.
ترکیب غذاهای گیاهی و دریایی همراه با ادویه های بسیار متنوع هیجان انگیز خواهد بود. طبیعت این جزیره نیز در نوع خود مثال زدنی است. سواحل بی نظیر و جنگل های متراکم و استوایی و در میان آن دریاچه های رویایی، خود زیبایی این جزیره را چندین برابر کرده است.
در واقع با بازدید از این جزیره علاوه بر آشنایی با فرهنگ های مختلف آسیایی طبیعت آمازون را نیز تجربه خواهید کرد. تنوع زیستی در این ناحیه همانند جنگل های استوایی است و با گردش در جنگل و حومه شهر، متوجه شیطنت و جست و خیز میمون های بسیاری خواهید شد. کلام آخر اینکه چنان چه به دنبال یک سفر پر ماجرا و در عین حال با هزینه مناسب هستید، حتما همراه با تورهای مسافربری گشت و گذار در این جزیره را با ما تجربه کنید.

جورج تاون پنانگ
Rated 4.5/5 based on 470 reviews