رودخانه لی گوایی لین چین

رودخانه لی گوایی لین چین


یک قطعه از پازل بهشت گمشده برروی زمین ! در چین پیدایش کنید.
شاید به جرات بتوان چین را بهشت روی زمین خواند ؛ مشابه طبیعت بکر و شگفتی های بیشمار چین را در کمتر جایی روی کره زمین خواهید دید.
رودخانه لی گوایی لین زیباترین رودخانه در کل جهان است . در وصف زیبایی این رودخانه همین بس که بگوییم منبع الهام شعربسیاری از شاعران چینی بوده است .علاوه بر آن از دید دولتمردان هم تصویر رودخانه لی به قدری نفسگیر و برازنده بوده که لایق نقش بستن بر روی اسکناس ۲۰ یوانی شده است.
دلیل جذابیت رودخانه لی به خاطر آب‌های شفاف و زلال پیچ در پیچش و طبیعت بدیع اطرافش با کوهستان‌های سرسبزو پوشش گیاهی انبوه، غارهای منحصربه‌فرد و متعدد ، سنگ‌ها و صخره‌های بی بدیل میباشد.
این رود از کوههای مائوئِر در شمال گو ای لین سرچشمه میگیرد، از چندین شهر میگذرد و در طی مسیرش جلوه با شکوهتری به مناظر طبیعی اطرافش میبخشد. در نهایت به رودخانه "زی" و "ووژو" میرسد.
بخش بالایی رودخانه لی به رودخانه «ژیانگ » که به یانگ تسه (بزرگ‌ترین رودخانه چین و آسیا) می‌ریزد متصل است. دلتایی که از این رودخانه شکل گرفته گذرگاه بسیار مهمی برای مسافران یانگ تسه محسوب میشود.
مسیر 83 کیلومتری این رودخانه از شهر گویی لین به سمت یانک شو به قدری چشم گیر و دلرباست که احساس میکنید داخل بوم نقاشی زیبا قدم گذاشته اید که قطعه قطعه اش ارزشی بیکران دارد و هر بیننده ای را سر ذوق می آورد.
چشم اندازهای متفاوت رودخانه لی در فصول مختلف ، به جذابیت این منطقه می افزاید. اما بهترین زمان برای بازدید از این رودخانه در برنامه های تور چین ، بین ماههای می تا اکتبر است.

برای گشت و گذار در رودخانه لی فرصتهای متفاوت و جالبی وجود دارد. یکی از این فرصتها، تورهای کشتی کروز است که در آن راهنمایان انگلیسی زبان هر آنچه که در دل گنجینه لی جیانگ نهان است را برایتان میشکافند.
علاوه بر تور لوکس کروز از کلک هایی که از بامبو درست شده اند و سنتی تر هستند، هم میتوانید استفاده کنید تا نهایت زیبایی رودخانه را از نزدیک لمس کنید. همین که هوا گرگ و میش می شود، ماهیگیران فانوس هایشان را یکی یکی روشن می کنند و کارشان را شروع می کنند ومنظره فوق العاده ای را در عمق ارامش رودخانه به وجود می آورند.
کل مسیر این منطقه زیبا و خوش آب و هوا به سه قسمت تقسیم می‌شود:
قسمت اول از مرکز شهر گویلین تا تنگه Huangniu که شامل (تپه خرطوم فیل، تپه نبرد خروس، تپه Pagoda، جنگل قله‌های عجیب و غریب، شهر باستانی Daxu و تنگه Huangnue) می‌شود.
قسمت دوم از دره Huangniu تا روستای Shuiluo را در بر می‌گیرد که شامل (صخره Wangfu، غار Crown، روستای Yangdi، تپه Mural، تپه زیر آبی زرد و شهر باستانی Xingping) می‌باشد.
قسمت سوم نیز از روستای Shuiluo تا Yangshuo که شامل (تپه Snail، قله Bilian و تپه Shutong) می‌شود.
از انجایی که بخش زیادی از شهرت و زیبایی این رودخانه مدیون مناظر اطرافش است ، لازم است تا کمی هم به ویژگی های این مناظر بپردازیم.
پارک «هفت ستاره» که بزرگ‌ترین پارک گوئیلین به حساب می‌آید، بخشی از مناظررودخانه لی بوده که سالانه گردشگران کثیری را برای دیدن حیات وحش بی نظیرش به خود جذب می‌کند.
تپه «خرطوم فیل» نمادی از شهر گویلین بوده و تصور آن در اب شبیه به فیل سنگی عظیمی است که خرطومش را در آب فروبرده و در حال نوشیدن آب است.
کانال «لینگ کو» که در طول رودخانه لی قرار دارد در ۲۱۴ قبل از میلاد حفر شده. این کانال قدیمی‌ترین کانال در جهان و نمادی از تلاش‌های چنیان باستان برای نگهداری آب است.
پارک ملی «هواشان لی جیانگ» بخشی از محوطه گردشگری رودخانه لی به شمار می‌رود. این پارک یکی از زیباترین پارک‌های ملی جهان است.
برخی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کنار رودخانه، تپه پاگودا، قله‌های عجیب مثل قله دوکیسو و شهر باستانی «دوژو» هستند.

رودخانه لی گوایی لین چین
Rated 4.5/5 based on 470 reviews