لگو لند دبی

لگو لند دبی


"لگو " نام تجاری اسباب‌بازی های خاطره انگیز چندین نسل است ؛ که توسط گروه لگو در شهر بیلوند دانمارک تولید می‌شود. واژه lego برگرفته از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن ، گردآوری و خوب جفت کردن است . محصولات این شرکت بلوکهای اسباب بازی از جنس پلاستیک یا کائوچو است و کودکان میتوانند با استفاده از آنها خلاقییت و ایده های سازنده خود را به کار گرفته و به نوآوری و تولید اسباب بازی هایی مثل ماشین ، ربات و یا هر وسیله دلخواه دیگر بپردازند .

لگو لند یک پارک تفریحی با مضمون لگو ست که در نقاط مختلف دنیا شعبه دارد ؛ هفتمین شعبه این مجموعه در تاریخ 31 اکتبر 2016 در زمینی به مساحت بیش از دو میلیون و سیصد هزار مترمربع در جاده شیخ زاید دبی افتتاح گردیده و به عنوان بزرگترین مرکز تفریحی در منطقه مشهور می باشد . برای ساخت این شعبه 3 سال زمان و بالغ بر 10.5 بیلیون درهم هزینه صرف شده است .

در واقع مخاطبان اصلی این مجموعه کودکان 2 تا 12 سال هستند اما شواهد نشان داده است که این مجموعه میزبان بی نظیری برای هر گروه سنی میتواند باشد. لگولند دبی دارای 2 بخش کلی ، پارک آبی و پارک بازی است که در ادامه به شرح و بررسی جزییات آنها میپردارزیم . لازم به ذکر است که ریورلند در وسط این مجموعه پهناور با قابلیت دسترسی سه پارک موضوعی و پارک آبی قرار گرفته است.
در بخش پارک بازی بیش از 40 مدل سواری تعاملی همراه با 15 هزار مدل لگو و ساختمانی که با بیش از 60 میلیون قطعه ساخته شده است ، به چشم میخورد . برای اینکه مهمانها بتوانند زمانشان را بهتر مدیریت کنند این بخش به 6 زیر مجموعه تقسیم شده که عبارتند از : کارخانه ، شهر لگو ، قلمروی پادشاهی ، محوطه تخیل ، سرزمین ماجراجویانه و مینی لند .


کارخانه : در کارخانه ، علاوه بر اینکه میتوانید با مراحل ساخت قطعات لگو آشنا شوید ، قادر خواهید بود از بزرگترین فروشگاه لگو در خاورمیانه نیز دیدن کرده و یا سوغاتی تهیه کنید .


لگو لند دبی


شهر لگو : هدف از برپایی این بخش ، عزم و اراده و کار گروهی است و کودکان با حضور در این بخش میتوانند توانایی هایشان را در مشاغل محبوب خود بسنجند؛ به عنوان مثال :قادر خواهند بود به ساخت کشتی بپردازند ، با ماشین های الکتریکی رانندگی کرده و گواهینامه دریافت کنند ، یک ساختمان در حال سوختن را نجات دهند ، فروشندگی کنند و یا خلبان هواپیمای دست ساز خود باشند .

محوطه تخیل : رویایی ترین بخش این پارک همینجاست ، کودکان ، خود را در میان کوهی از قطعات لگو خواهند یافت که میتوانند با استفاده از آنها هر آنچه که میخواهند بسازند و لذت ببرند و با هم سن و سالهایشان به رقابت بپردازند و ساعتها سرگرم بمانند .

قلمروی پادشاهی : در این محوطه سعی شده تا یک سرزمین قرون وسطی ی به تصویر کشیده شود ، مهمانهای عزیز میتوانند به همراه کاراکترهای قرون وسطی سوار بر کشتی های اژدهایی شکل شده و توسط مسیر ریلی مهیج وارد قلعه پادشاهی شوند و قلعه و شوالیه ها و شاهزاده هایش را تسخیر کنند.

سرزمین ماجراجویانه : این بخش در دنیا نظیر ندارد ؛ کودکان میتوانند با همراهی خانواده شان و با پیوستن به تیم غواصی ، زیر دریایی سوار شده و به ماجراجویی در دنیای زیر آب بپردازند و یا سوار بر قطار وارد خرابه های یک معبد باستانی شوند و به دنبال گنجی ربوده شده توسط فراعنه بگردند و باتفنگشان در مقابل دشمنان از خود دفاع کنند . مینی لند : همانطور که از اسمش پیدا ست ، نمونه کوچک از یک شهر است . این بخش از 20 میلیون قطعه لگو ساخته شده که کوچک شده برخی از بناهای نمادین اصلی خاورمیانه را به نمایش میگذارد . شاید بتوان این بخش را اشانتیونی از برترین های دبی دانست .

پارک آبی لگو لند : به جرات میتوان گفت که این پارک آبی یکی از خاصترین پارکهای آبی است که در طول عمرتان خواهید دید . دراین بخش میتوانید از فعالییتهای زیر لذت ببرید : سرسره سواری بر روی 15 سرسره هیجان انگیز ، قایق سواری به همراه خانواده ، بازی و سرگرمی در استخر موج لگو ، سر خوردن بر روی سرسره های لوله ای ، ساخت قایق و سواری بر آن در رودخانه خروشان و duplo اسپلش سافاری .
مطمینا بعد ار یک مدت طولانی گشت و گذار و تفریح در این مجموعه هیجان انگیز ، قند خونتان میفتد و ناچارا به دنبال غذاخوری میگردید ، به همین منظور در این مجموعه چندین کیوسک غذاخوری و رستورانهای بوفه ای لحاظ گریده تا در چنین مواقعی به دادتان برسد . با خرید کارت عضوییت سالانه میتوانید از تخفیف 10درصدی بر روی منوی رستورانها و نوشیدنی ها بهره مند شوید . در منطقه غذا خوری ، مراکز خرید همراه با ارائه تئاترهای خیابانی برنامه ریزی شده و فعالیت های سرگرم کننده و تفریحی متعددی در نظر گرفته شده است .
گردشگران تور دبی میتوانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 7 عصر به این مجموعه مراجعه کنند

لگو لند دبی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews