دریاچه من ساگر جیپور

دریاچه من ساگر جیپور


شاید تاکنون نام جیپور به گوش شما خورده باشد. شهری تاریخی که خاطراتی فراتر از یک سفر را برای شما رقم می زند. صدها اثر باستانی و ناب تاریخی که هر کدام ماجراها در دل خود دارند. شهر صورتی لقب دیگر جیپور است که به واسطه بناهای ساخته شده از ماسه سنگ صورتی رنگ این نام را به خود گرفته است. یکی از آثار برجسته این شهر دریاچه من ساگر است که طرفداران زیادی در میان گردشگران تور هند دارد. این دریاچه در نزدیکی شهر جیپور است.
من ساگر را فقط یک دریاچه معمولی نبینید. در مرکز این دریاچه بنای زیبای جال محل یا همان کاخ آبی قرار دارد که بسیاری برای دیدن این ساختمان به این مکان سفر می کنند. منظره بسیار زیبای غروب آفتاب و پرواز دسته جمعی انواع پرندگانی که اطراف این دریاچه محلی برای اقامت کوتاه مدتشان است، همه از زیبایی های ناب این دریاچه است.

دریاچه من ساگر جیپور

شاید برای شما عجیب بنظر بیاید، اما در اطراف دریاچه شترهایی برای سواری و گردش حول دریاچه به بازدیدکنندگان کرایه داده می شود. در طول گردش در این محوطه فروشندگان با صنایع دستی رنگارنگ خود راجستان توجه شما را جلب خواهند کرد.
با توجه به هوای گرم این منطقه، سعی کنید ترجیحا رو به ساعات پایانی روز و زمانی که تندی آفتاب کمتر شده باشد، از این مکان دیدن کنید. متاسفانه امکان بازدید از بخش داخلی قصر وجود ندارد. امام می توانید سوار قایق شوید و این بنای فوق العاده زیبا را از نزدیک ببینید.
این دریاچه استعداد زیادی برای جذب توریست دارد. اما به شرط سرمایه گذاری ها و توجه های بیشتر مسئولین مربوطه. با این حال حتی با این وضعیت کنونی، دیدن این دریاچه خالی از لطف نیست. چیزی که این دریاچه مصنوعی را جذاب ساخته است، قصر بسیار زیبای جال محل است که با دیدن آن تصور می کنید که واقعا بر روی آب شناور است. در بین خوراکی های این مکان، ماهی کبابی از غذاهایی است که طرفداران زیادی دارد.
محیط دریاچه و بخصوص قصر شناور و همچنین رقص پرواز زیبای پرندگان مهاجر، سوژه های ناب عکاسی هستند که نباید از آن غافل شد.
این دریاچه تقریبا در داخل شهر جیپور ساخته شده است و طبیعی است که تحت تاثیر آلودگی های شهری و انسانی قرار گرفته باشد. مخصوصا در چند سال گذشته تخریب این دریاچه شدت بیشتری یافته است. اما با این وجود، من ساگر هنوز هم به عنوان یکی از دیدنی های جیپور می درخشد.
این مجموعه که در قرن 18 تاسیس شد، تا به امروز پناهگاه امنی برای دسته های فلامینگو و سایر پرندگان مهاجر است. اگرچه به دلیل آلودگی های زیست محیطی، تعداد این پرندگان امروزه به طور چشمگیری کاهش یافته است.
اگر در بازدید از این شهر بینهایت زیبا وقت کافی داشتید، دیدن از این قصر رویایی را فراموش نکنید.

دریاچه من ساگر جیپور
Rated 4.5/5 based on 470 reviews