با مردم تایلند آشنا شویم

با مردم تایلند آشنا شویم


خوب است قبل از سفر به هر کشوری،رسومات و فرهنگ مردمش را بدانیم تا بتوانیم با آنها رابطه ی دوستانه ای برقرار کنیم.
بسیاری از گردشگران تور تایلند ، این کشوررا مهد ماجراجویی میدانند. لقب تایلند،سرزمین لبخند هاست...اگر برایتان سوال شده است که چرا چنین لقبل به این کشور داده شده است با ما همراه باشید...
فرهنگ مردم تایلند آمیخته ایی از فرهنگ مردم چین،هند،کامبوج،و دیگر کشورهای آسیای شرقی میباشد. سرزمین لبخند ها :
خندیدن و لبخند زدن در طبیعت و سرشت مردم تایلند ریشه عمیقی دارد و در هر شرایطی این لبخند را بر لبانشان حفظ میکنند در زمان شادی ها، تشکر،حتی در عذرخواهی کردن ها و جالب تر اینکه هنگام خجالت زدگی خنده ی مخصوصی دارند که نشانگر شرمندگی است و بهترین لبخندشان در شرایطی است که مشکلی دارند و یا عصبانی هستند و دلیل لبخندشان هم جلوگیری ازبد اخلاقی است.
تایلندی ها مردم بسیار خون گرم ، صلح‌جو،صبور،شوخ طلب و مهمان نوازی هستند.


 با مردم تایلند آشنا شویم

سلام تایلندی :
سلام در تایلند راه و روش مخصوص خود را دارد به این ترتیب که در آغاز کف دو دستتان را در جلوی سینه و یا جلوی بینیتان گرفته و بهم فشار دهید و در همین حین سرتان را به آرامی پایین بیاورید.
اعتقادات و تعصبات:
فراموش نکنید مردم تایلند علاقه و تعصب خاصی نسبت به پادشاه و ملکه دارند و هیچگونه بی‌حرمتی عمد و غیر عمدی را نمیپذیرند. برای مثال: به هر وسیله ای مانند سکه ها، اسکناس ها ، کتاب ها و تصاویری که عکس پادشاه روی آن حک شده باشد تحت هر شرایطی ادای احترام میکنند. تایلند به کشور فرشته ها هم معروف است و همانطور که میدانید اقلیت های متنوع دینی زیادی در تایلند وجود دارند چنانچه از بودایی گرفته تا مسلمان، مسیحی، کاتولیک ها،سیک ها و هندوها را در اینجا می توانید پیدا کنید و جالبتر اینکه همه ادیان در این سرزمین قابل احترام هیتند و گردشگران هنگام بازدید از یک معبد مذهبی یا مکان های مقدس ، باید لباس مناسب( شلوار یا دامن بلند و آستین بلند)پوشیده باشند و کفش های خود را در بیاورند. هر گونه توهین به مقدسات مجازاتی چون زندان در پی دارد.
نکته ی جالب دیگر اینکه خانم‌ها نباید راهب‌های بودایی را لمس کنند و به آن‌ها به صورت مستقیم چیزی بدهند و یا چیزی دریافت کنند. در ملاع عام انجام امور خصوصی بین زن و مرد و حمام آفتاب گرفتن به صورت کاملا عریان ممنوع می‌باشد. این نکته را فراموش نکنید که به طور کلی خانم ها محافظه کار میباشند وتا زمانی که اجازه نداده اند نباید به آنها دست بدهید. حیوانات مرتبه والایی نزد مردم تایلند دارند به خصوص فیل که نمادی برای پادشاهی، مذهب و ملت را به حساب می آید کتاب ها دارای اهمیت فراوانی هستند و نباید آنها را روی میز سر بدهید یا روی زمین قرار دهید . سلسله مراتب اجتماعی برای مردم تایلند بسیار مهم است و بزرگترها در مراسم ها و تصمیم گیری های خانوادگی نقش بسیار برجسته ای دارند. تایلندی ها علاوه بر نام اصلی خود، نام غیررسمی و کوتاهی دارند که با آن یکدیگر را صدا می زنند و تعصب خاصی هم نسبت به اسمشان دارند.نام های قدیمی و سنتی این کشور از رنگ ها، حیوانات، میوه ها تشکیل شده است مثلا اسم فردی زرد و دیگری قرمز یا گریپ فروت است! البته امروزه اسم های مستعار مدرن تر و جالب تری مثل بنز یا پول استفاده می کنند !
زبان بدن:
تایلند ی ها سر را پاک ترین و پا را ناپاک ترین عضو بدن میدانند به همین خاطر دست زدن (دست کشیدن) بر سر افراد و با پا اشاره کردن به چیزی را یک عمل بد و نادرست میدانند. در هنگام دست زدن به غذا،دست دادن،دریافت یا دادن کادو یا هرشئ هم از دست چپ استفاده نکنید.
ازدواج:
اگر جوان تایلندی بعد از پایان تحصیلات خود مایل به ازدواج با شخص خاصی باشد ابتدا با خانواده همسر خود آشنا شده و بعد به خواستگاری می روند. آداب و رسوم ازدواج در تایلند به این صورت است که داماد باید مبلغی مبنی بر بزرگ کردن دختر به پدر عروس بدهد به این پول ، پاداش شیر بها گفته می شود .در روز عروسی،عروس لباس صورتی سنتی و داماد کت شلوار اروپایی می پوشند.
دیگر آداب و رسوم های تایلند:
تایلندی ها در روزهای مختلف هفته لباس هایی از رنگ های مختلف بر تن میکنند مثلاروز دوشنبه که مصادف با روز متولد شدن شاه کنونی است ، مردم لباس زرد رنگ بر تن دارند .رنگ زرد رنگ سلطنتی است و مردم هم با پوشیدن لباس های زرد رنگ و هم پرچم های زرد رنگ همه جای تایلند را محاصره میکنند.لباس های صورتی رنگ را در روز سه شنبه و آبی کمرنگ را در روز جمعه که مناسبت روز تولد ملکه میباشد ، می پوشند .

با مردم تایلند آشنا شویم
Rated 4.5/5 based on 470 reviews