موزه ی نگارا مخزن تاریخ مالزی

موزه ی نگارا مخزن تاریخ مالزی


موزه ی نگارا در سال 1989 تاسیس شده است و پس از استقلال این کشور بار دیگر موزه ای بزرگتر در این محل توسط دولت جدید در سال 1957 ساخته شد. موزه ی نگارا در حال حاضر محل نمایشگاه های متنوع است که تمام آنچه را که بر مالزی رفته است با بازدیدکنندگانش به اشتراک می گذارد.

معماری موزه ملی مالزی

معماران با کمک گرفتن از شیوه ی سنتی و مدرن به ساخت این بنا دست زده اند، دیوار های این موزه با نقاشی هایی که گویای فرهنگ و تمدن مالزی است رنگ آمیزی شده است.

از کاشی های آبی رنگ پاکستان برای پوشاندن کف سالن استفاده شده است و سقف آن دارای کنده کاری های خیره کننده ای است. این بنا دارای 4 گالری اصلی است که دو تای آن ها در طبقه هم کف و دوتای دیگر در طبقه اول قرار دارند.

گالری های موزه ی نگارا

هر گالری به موضوع خاصی اختصاص دارد
- گالری ابزار موسیقی و لوازم فلزی
گالری ورزش های ملی
گالری فرهنگی
گالری عکس های تاریخی
گالری تاریخ طبیعی مالزی
نمایشگاه دائمی و دوره ای موزه ی نگارا

نمایشگاه دائمی حاوی سیر تحول وسائط نقلیه مورد استفاده در دوره های مختلف تاریخی را در فضای آزاد برای بازدید عموم است. و در قسمتی از آن عناصر مربوط به دوره های مختلف زندگی انسان ها، مانند عصر پاره سنگی، عصر آهن و برنز تا دوره ی معاصر است. بیشتر نمایشگاه های موقت در سالن اصلی موزه ملی برگزار می شود. این موزه تاریخ و فرهنگ مالزی را به طور کامل د رمعرض نمایش قرار می دهد. بازدیدکنندگانی که می خواهند در مورد ساکنان اصیل مالزی بدانند باید از موزه صنایع دستی آن دیدن کنند. در کل نمایشگاه های این موزه بر تاریخ محلی فرهنگ و سنت، هنر و صنایع دستی، فعالیت های اقتصادی، گیاهان و جانوران محلی، سلاح ها و ارز ها تمرکز دارد.

قوانین موزه

این موزه هر روز هفته باز است و افراد می توانند بین ساعت های 6 تا 9 بعد از ظهر از آن بازدید کنند. از آنجا که نمایشگاه های موزه نگارا به صورت دوره ای برگزار می شوند، بهتر است از قبل بتا موزه تماس بگیرند و نمایشگاه های موجود در زمان مورد نظر را بررسی کنند. گردشگران اجازه عکاسی در این موزه را دارند، البته با دوربین های شخصی و ثبت خاطراتشان نه برای کسب درآمد. در این موزه ورود حیوانات خانگی و خوراکی، همچنین سیگار کشیدن ممنوع می باشد.

آدرس موزه نگارا

محل موزه به ایستگاه کی ال سنترال(kl sentral ( بسیار نزدیک و قابل دسترسی است.شما می توانید پس از رسیدن به ایستگاه و یک پیاده روی نیم کیلومتری از روی تابلو های راهنما خود را به موزه برسانید. موزه دارای پارکینگ اختصاصی به همرا ورودی ای بسیار اندک برای بازدید کنندگان است.

موزه ی نگارا مالزی

موزه ی نگارا مخزن تاریخ مالزی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews