پارک گیاهشناسی استوایی نانگ نوچ

پارک گیاهشناسی استوایی نانگ نوچ


در سال 1954، آقای پیسیت و خانم نانگ نوچ تانساچا حدود دو کیلومتر مربع از زمین های مابین تپه ها و دره های بین پاتایا و ساتاهیپ در استان چنبوری خریداری کردند. این زمین قرار بود به باغی از درختان استوایی و میوهای گرمسیری مانند انبه، پرتقال و نارگیل و موز تبدیل شود
خانم نانگ نوچ در طول سفر خود به خارج از مرزهای تایلند زیبایی باغ های گیاهشناسی معروف جهان را دید او در بازگشت به تایلند تصمیم گرفت باغ میوه اش را به یک باغ گرمسیری از گلها و گیاهان زینتی تبدیل کند. باغ بعدها به یک جاذبه توریستی در برنامه تور پاتایا تبدیل شد و به طور کامل مجهز به مکانهایی برای اقامت، استخر شنا، رستوران ها، سالن های مهمانی و سمینار برای راحتی مسافرین شد.

باغ گیاهشناسی نانگ نوچ در سال 1980 به روی مردم باز شد از همان ابتدا برای افزایش بازدیدکنندگان و سرگرمی خانواده ها نمایشگاه فرهنگی روزانه تایلندی و نمایش فیل ها نیز در باغ برقرار شد. سه سال بعد، مدیریت باغ به پسر خانم نانگ نوچ یعنی آقای کمپون تانشا تحویل داده شد و با تلاش های او امروز این باغ زیبا و خیره کننده یکی از محبوب ترین جاذبه های تایلند و همچنین مرکز جهانی گیاه شناسی است که تحت عنوان باغی برای همه مردم این دنیا شناخته میشود در حال حاضر باغ نانگ نوچ یک جاذبه توریستی بسیار محبوب است که هر روز بیش از 5000 نفر بازدید می کنند و باغ نانگ نوچ نیز در لیست ده باغ زیبای جهان قرار گرفته است .بازدید از این بهشت زیبا به شدت توسط وب سایت های جهانی توصیه میشود

پارک گیاهشناسی استوایی نانگ نوچ


این باغ بخش های مختلفی دارد که هرکدام به گیاهان بومی و سبک باغ سازی یکی از کشورهای جهان اختصاص یافته است «باغ ایتالیایی» یکی از این بخشهاست که با الهام از باغهای ایتالیا ساخته شد . خانم نانگ نوچ که با دیدن باغ های فلورانس شیفته این روش باغسازی شده بود تصمیم گرفت نمونه ای از آن را در خانه خود داشته باشد بود. «باغ فرانسوی» یکی دیگر از بخشهای پارک نانگ نوچ است که از باغهای اطراف کاخ ورسای به سبک قرن هفدهم فرانسه طراحی شده است مساحت این بخش حدود ۱.۵ هکتاراست بخش «چهار برج» در سال ۲۰۰۵ ساخته شده و معماری چهار کشور منطقه یعنی لائوس، میانمار، کامبوج و تایلند را انعکاس می‌دهد.

بخش استون هنج نیز براساس محوطه باستانی راز آلود استون هنج در انگلستان ساخته شده. برخی از قسمت های باغ نیز به یک گونه گیاهی اختصاص یافته اند مثلا ارکیده های مشهور تایلندی، سیکاس های کمیاب ، بونسای های کهنسال و بخش بسیار بسیار سحر آمیز رزهای صحرایی. این گلهای صورتی و رنگ رنگ با تنه های پیچ در پیچ و فضایی وارشان انگار از سیاره ای دیگر آمده اند.

تپه پروانه یکی دیگر از زیباترین بخشهای این پارک است در این بخش گل های رنگارنگ و متنوع به شکل یک پروانه در شیب تپه کاشته شده اند «باغ سفالگری» نیز با بیش از صدهزار قطعه‌ی سفالی تزئین شده است و نمایی تحسین برانگیز دارد. در جایی دیگر از باغ میتوانید مجسمه های سفالی حیوانات مختلف را که در میان گیاهان چیده شده اند ببینید و عکسهای جالب بگیرید . در بخشی دیگر نیز نمونه هایی کوچک از معابد تایلندی را میبینید که در میان باغ جا گرفته اند و شبیه شهری کوچک در افق گسترده شده اند.

باغ علاوه بر گیاهان نمایشگاه های دیگری نیز دارد در اینجا میتوانید شاهد نمای ورزش بومی موی تای یا فوتبال فیل ها باشید. بخش دایناسور ها نیز میتواند حسی از پارک ژوراسیک را برای شما زنده کند. به تازگی نیز بخشی از ماشین ها به باغ اضافه شده که حدود 60 مدل مختلف از ماشین های عجیب تولید شده در جهان را به نمایش میگذارد . این پارک محوطه بزرگی دارد و میتوانید آن را با اتوبوس های مخصوص پارک بگردید اما اگر اهل ورزش باشید میتوانید دوچرخه کرایه کنید و در اطراف باغ رکاب بزنید .

با قایق های پدالی هم میتوانید انرژی خود را در گشتن باغ مصرف کنید تا برای خوردن غذاهای تایلندی در رستوران های خوب این مجموعه یا خوردن یک میان وعده سنگین در کافی شاپ های مختلف عذاب وجدان نداشته باشید. تجربه خوردن غذاهای تایلندی با کیفیت در این بهشت سرسبز چیزی است که نباید آن را از دست داد.
ورودی پارک نانگ نوچ برای بزرگسالان 500 بات تایلند ، و برای کودکان 300 بات تایلند است. باغ گیاه شناسی نانگ نوچ در شهر پاتایا خیابان بیچ 10، کوچه 218 قرار دارد و برای دسترسی به آن می توانید از تاکسی های شهر و یا وانت های اتوبوسی سانگسیو استفاده کنیدساعت بازدیداز این پارک هشت صبح تا هشت شب است اما اقامتگاههای زیبایی در این پارک وجود دارد که میتوانید با رزرو آنها از آرامش شبانه این پارک گیاهشناسی نیز لذت ببرید

پارک گیاهشناسی استوایی نانگ نوچ
Rated 4.5/5 based on 470 reviews