موزه پرنس ولز هند

موزه پرنس ولز هند


سفر به مناطق دوردست این فرصت را به انسان می دهد که در کنار لذت بردن از مناظر و سرگرمی های متنوع با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان آن مناطق هم آشنا شود. تجربه سفر به هند هم از این قاعده مستثنی نیست و کوله باری از تجربه ها و خاطرات را به شما هدیه می دهد.
هند سرزمین رنگ ها و ادیان و فرهنگ های متفاوت است. زیستن مسالمت آمیز انسان های با افکار مختلف در کنار هم این سرزمین را زیباتر کرده است. موزه ها روایت گر فرهنگ و تاریخ و سرگذشت یک قوم هستند و از این رو از مکان های مورد علاقه گردشگران در هر کشوری هستند. با بازدید از یک موزه حکایت ها از حیات یک ملت را می فهمید و از این رو است که در فرهنگ گردشگری اهمیت بالایی دارند.
موزه پرنس ولز هند از جاذبه های تاثیر گذار شهر بمبئی و یکی از پرطرفدارترین جاذبه های تور هند است. این موزه از معدود موزه هایی است که عکس برداری در آن منعی ندارد.
ساختمان موزه بین سال های 1904 تا 1915 طبق سبک هندی- ساراسینیک و با استفاده از سنگ بازالت طراحی و ساخته شد. مکان انتخاب شده برای ساخت موزه در میانه باغی در بمبئی بود. به افتخار بازدید پرنس ولز از هند در سال 1905 این موزه به نام وی ثبت شد. معماری بنا ترکیبی از معماری هندی- اسلامی- غربی و برگرفته از طراحی های قرون 15 و 16 میلادی است.

موزه پرنس ولز هند

اگر فرصت نمی کنید کل سرزمین هند را ببینید، بازدید از این موزه ارزشمند را از دست ندهید. این موزه حکایت ها از هند را برای شما نقل می کند. پس از بازدید از این مکان اطلاعات زیادی از فرهنگ و تاریخ این سرزمین و حتی برخی دیگر از کشورهای جنوب شرق آسیا فرا می گیرید.
این موزه علاوه بر نگهداری قدیمی ترین و با ارزشترین اشیاء تاریخ این سرزمین، مکانی با عنوان بخش تاریخ طبیعی نیز دارد که مختص نمایش گونه های مختلف و نادری از حیوانات و آبزیان است. بطور کلی مجموعه این موزه به سه بخش طبیعی، باستانی و هنری تقسیم بندی شده است.
آنچه شما را حیرت زده می کند، تنها ساختمان موزه نیست. بلکه گردآوری مجموعه ای از زیبایی ها و شگفتی ها در کنار هم در این موزه است که هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد. پیکره ها، حکاکی ها، ماکت ها، خدایان، حیات وحش، و گونه های گیاهی تنها بخشی از دیدنی های مجذوب کننده این موزه است. قدیمی ترین آثاری که در این موزه وجود دارد، اشیایی متعلق به زمان 2000 سال پیش از میلاد مسیح است. در مجموع بیش از 50 هزار اثر باستانی، هنری و طبیعی متنوع در این موزه برای نمایش عموم جمع آوری شده است.
پس از آخرین تعمیراتی که بر روی موزه در سال 2008 انجام شد، بخش های جدیدی به آن افزوده شد که به مجموعه نمایشگاه های " هندو خدای کریشنا" معروف است و محلی برای نمایش منسوجات و لباس‌های سنتی است. همچنین این بخش مکانی برای گردهمایی های مختلف و برگزاری نمایشگاه های موقت است.
موقعیت مکانی موزه بسیار مناسب است و به راحتی از طریق مترو و تاکسی قابل دسترسی است.

موزه پرنس ولز هند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews