برج پرنسس دبی

برج پرنسس دبی


شاید تا کمتر از 50 سال پیش زندگی در طبقه دهم و دوازدهم یک آپارتمان هم خیلی قابل درک و مطلوب نبود ؛ همه پیرو خاطرات دل انگیزی که از پدر بزرگ ، مادر بزرگها داشتیم به دنبال خانه های حیاط دار با حوضچه های زیبا و فواره های کوچک بودیم ؛ اما در طی چند سال اخیر تحت تاثیر پیشرفتهای تکنولوژیکی و بالارفتن سطح توقعات ، سبک زندگی به شدت تغییر پیدا کرده و دیگر کمتر کسی پیدا میشود که به دنبال خانه های نوستالژیک باشد، دیگر زندگی در آپارتمانها و برج های بلند مرتبه تقریبا تبدیل به رقابتی چالش برانگیز شده ، هر طبقه بالاتر، گرانتر ...برج پرنسس دبی

با وجود چنین واقعییتهایی ، بلندترین برج مسکونی که تا کنون در اطرافتان دیده اید چند طبقه بوده است ؟ دبی از جمله شهر هایی است که تقریبا در هر زمینه ای ، مقام اول را به خود اختصاص داده است ، پس توقعی جز این وجود نخواهد داشت که وقتی به دنبال بلند ترین برج مسکونی دنیا بگردیم باز هم آنرا در دبی پیدا کنیم .
برج پرنسس با کاربری مسکونی ، تجاری و هتل ، در مجاورت برج خلیفه و در زمینی به مساحت 37 هزار و 410 فوت مربع ساخته شده است ، بر اساس کتاب گینس ، این برج با 1355 فوت ارتفاع معادل 423 متر و با 101 طبقه مسکونی ( + 6 طبقه زیرزمین) بلندترین برج مسکونی جهان است .
ساخت این پروژه توسط شرکت " park avenue 432 "در نیویورک ، در سال 2006 آغار شد و پس از گذشت 6 سال و با صرف 17.2 میلیارد دلار هزینه ، در سال 2012 افتتاح گردید و عنوان بلندترین ساختمان مسکونی را به خود اختصاص داد .
برج پرنسس افتخار "دبی مارینا "دارای 763 آپارتمان لوکس با مساحتهای متفاوت ، 957 دهانه پارکینگ زیر زمینی و 8 فروشگاه بزرگ در طبقه همکف است که مشرف به الجمیره میباشد .
ثروتمندان خاص پسند برای خرید پنت هاوس این مجموعه ، حداقل ملزم به پرداخت مبلغی معادل 2 میلیون پوند خواهند بود . شاید برای اطلاعات بیشتر بهتر باشد بدانیم که بلندتربن برج غیر مسکونی جهان برج ( THE SHARED) در دبی است که 829 متر طول دارد !

برج پرنسس دبی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews