چشم خدا بر بام غار پروهودنا

چشم خدا بر بام غار پروهودنا

غارهای اعجاب انگیز بسیار زیادی در نقاط مختلف جهان وجود دارد که کشف شده اند و مورد توجه باستان شناسان و گردشگران قرار گرفته اند .برخی از این غارها با باورهای مردم گره خورده اند و باعث ایجاد نوعی نگرش متفاوت در مردم شده اند .
چشم خدا یکی از این غارهاست ،غاری که بر روی سقف آن دو چشم متقارن به شکل کاملا طبیعی  ، و رو به آسمان ایجاد شده است.
غار پروهودنا در سال 1921 توسط دانشمند بلغار کشف شد و یکی از مناطق گردشگری برتر بلغارستان است.فضای داخل غار نوعی حس تقدس در ذهن تداعی می کند.این غار در شمال مرکزی بلغارستان قرار دارد و تا پایتخت بلغارستان 112 کیلومتر فاصله دارد .
ورودی غار دو حفره بزرگ و خروجی آن به اندازه کافی بزرگ است و همین امر باعث شده است که این غار به صورت طبیعی نورگیر باشد .
در داخل غار هم مسیرهای صخره نوردی و کوهنوردی تعبیه شده است که اگر بخواهید می توانید از دهانه غار با پرش هیجان انگیز با طناب وارد غار شوید و به کوهنوردی بپردازید
این غار بزرگترین فضای لابی به ابعاد 35 در 55 متر را در میان غارهای اروپا داراست .
شکاف های طبیعی که در سقف این غار پدید آمده است به دلیل فرسایش و کاملا طبیعی ایجاد شده است . و اینکه به حالت چشم و به سمت آسمان هستند ،خود دلیلی برای شهرت این غار است .این چشم به حالت کاملا متقارن و در وسط تالار غار قرار گرفته اند و خصوصا در زمان بارش باران حالت ترسناک و رمز آلودی به خود میگیرند .
تعداد چشم گیری خفاش و چلچله در این غار زندگی می کنند .گفته می شود که بالغ بر 45 گونه حیوانات مختلف در این غار زندگی می کنند
بر روی دیوارهای این غار نقاشی های باستانی مربوط به 70 هزار سال پیش یافت شده است .


چشم خدا بر بام غار پروهودنا

چشم خدا بر بام غار پروهودنا
Rated 4.5/5 based on 470 reviews