شتر شکم پر غذای سنتی دبی

شتر شکم پر غذای سنتی دبی


دبی علاوه بر جذابیت های دیدنی، تنوع غذایی بسیار زیادی هم دارد که گردشگران را به وجد می آورد. بسیاری از این غذاها برگرفته از تاریخ، فرهنگ و اقلیم مردمان این سرزمین است. به طور کلی مردمان عرب بسیار خوش خوراک و خوش ذائقه هستند و به همین دلیل است که غذاهای عربی شهرت زیادی پیدا کرده اند. ذائقه مرم امارات گوشت پسند است و از این رو اغلب غذاهای سنتی آنان تهیه شده از گوشت های مختلف است.
یکی از این غذاها که در میان مردم دبی و همینطور در بین گردشگران تور دبی طرفداران زیادی دارد، شتر شکم پر است. این غذای بسیار لذیذ دستور پخت خاص خود را دارد و برای چشیدن طعم آن حتما باید به دوبی سفر کنید.
در گذشته به دلیل آب و هوای خشک این منطقه، شتر ها منبع اصلی گوشت مردمان عرب بوده اند و علاوه بر حمل و نقل، از پوست و گوشتشان هم استفاده می شد. امروزه با وجود تنوع گوشتی بالا در این سرزمین، گوشت شتر به دلیل خواص فوق العاده و طعم لذیذ آن همچنان از غذاهای محبوب مردم عرب محسوب می-شود.
شتر شکم پر از غذاهای بسیار لوکس و پر هزینه است که تهیه آن خارج از توان هر کسی است. معمولا این غذا را در سفره های اشراف و شاهزاده های اعراب می توان پیدا کرد. این غذای بسیار لذیذ تهیه شده از گوشت مرغ، ماهی، گوسفند و شتر به همراه مواد دیگر است.شتر شکم پر در کتاب گینس به عنوان بزرگترین و حجیم ترین غذا تا به امروز ثبت شده است. جالب است بدانید این غذای لوکس یکی از عناصر اصلی سفره های اشرافی است.
همانطور که گفته شد در تهیه این غذا از انواع گوشت ها استفاده می شود و به همین دلیل این غذا بسیار سنگین و پر پروتئین است. قسمت بیرونی غذا همانطور که از نام آن مشخص است، یک شتر درسته است. داخل شکم شتر گوشت گوسفند و داخل شکم گوسفند گوشت مرغ، ماهی و همینطور تخم مرغ و سبزیجات قرار داده می شود. ادویه های خاص عربی در این غذا استفاده می شوند که به غذا طعم بهتری می بخشند.
یک روش آماده سازی این غذا قرار دادن آن در تنورهای بزرگ زیر زمینی است. این روش که بسیار قدیمی است، امروزه به دلیل گسترش امکانات، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.
شتر شکم پر معمولا در گردهمایی ها و مراسم های قبیله ای پخته می شود و به دلیل هزینه های بالای تهیه آن، در منوی کمتر رستورانی دیده می شود. بسیاری از افرادی که رستوران های عربی دبی را تجربه کرده اند، این نکته را ذکر کرده اند که معمولا حجم غذایی که برای یک نفر ارائه می شود، بسیار بیشتر حجم یک غذای استاندارد یک نفره است که این سخاوت مردم دبی را نشان می دهد.
اما باید توجه داشته باشید برای صرفه جویی در هزینه و همچنین جلوگیری از هدر رفتن غذا متناسب با میل خود غذا سفارش دهید. نکته دیگر این که ردیف رستوران ها بر حسب نوع قیمت در لیست راهنمای گردشگری موجود است. پس برای سفارش غذا حتما رستوران مناسب با وسع خود را بیابید. رستوران های متنوع ارزان قیمت زیادی پیدا می شود.

شتر شکم پر غذای سنتی دبی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews