مراحل درخواست ویزای تایلند

مراحل درخواست ویزای تایلند

تایلند کشوری است که هرساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. همه ساله ایرانیان زیادی نیز برای بازدید از این مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری فراوان آن به این کشور سفر می کنند. از دیگر دلایل سفر به تایلند می تواند سفر های تجاری باشد. بسیاری از تجار برای داد و ستد اقتصادی خود مجبورند گاها چندین مرتبه در طول یک سال به این کشور رفت و آمد کنند.
اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید ویزا تهیه کنید. لازم است بدانید که برای تهیه این ویزا نیازی نیست شخصا به سفارت تایلند مراجعه کنید زیرا نیازی به مصاحبه نیست و تنها لازم است که ویزا خود را به کارگزار بدهید. البته اگر قصد تجارت و یا حضور طولانی مدت در این کشور را دارید باید بدانید که شخصا باید اقدام کنید و به سفارت بروید.
در اکثر مواقع ویزا سفر 30 الی 60 روزه داده می شود و در صورتی که علاقه به افرایش زمان حضور خود در تایلند داشته باشید می توانید پس از سفر و در خاک تایلند به اداره مهاجرت بروید و در خواست تمدید کنید. شما می توانید با ویزای توریستی single یک بار وارد خاک این کشور شوید ولی اگر ویزای multiple بگیرید می توانید چندین بار وارد خاک این کشور شوید.
در زمانی که در ایران درخواست ویزای توریستی تایلند می دهید لازم است که پاسپورت شما حداقل شش ماه دیگر اعتبار داشته باشد. از دیگر شرایط پاسپورت می توان به سالم بودن آن و داشتن حداقل یک صفحه سفید برای اضافه شدن ویزای تایلند اشاره کرد. لازم است در هنگام در خواست ویزا مسافر در ایران باشد و اگر در خاک کشور دیگری اقدام می کنید باید اجازه اقامت در آن کشور را نیز داشته باشید.

مراحل درخواست ویزای تایلند


اگر در پاسپورت شما تاریخ 29 فوریه ذکر شده باشد از جمله در تاریخ صدور آن در تاریخ انقضا و یا حتی در تاریخ تولد لازم است چک شود که آیا سال کبیسه است یا خیر. پس سری به پاسپورت خود بزنید و این تاریخ ها را چک کنید.
اگر قصد کار دارید به هیچ وجه با ویزا توریستی به این کشور نروید. بیشتر از زمان ویزای خود در این کشور نمانید حتی یک روز! این کار باعث به وجود آمدن دردسر های متعددی برای شما می شود که کمترین آن پرداخت هزینه اضافی و جریمه بودن در زمان طولانی تر از زمان ذکر شده در ویزا است.
از دیگر مدارکی که برای درخواست ویزا به آن احتیاج دارید می توان به دو قطعه عکس رنگی 4*6 متفاوت با تصویر پاسپورت، بلیط رفت و برگشت به تایلند و رزرو هتل اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که نیازی به تایید و خرید قطعی بلیط و هتل و نیست و تنها شما می توانید یک رزرو اولیه انجام دهید.
بعلاوه شما برای درخواست ویزا به کپی کارت ملی، کپی تمامی صفحات شناسنامه هر کدام در یک صفحه A4 و پرینت گردش حساب احتیاج دارد. گواهی تمکن مالی که در حدود 700 دلار برای هر نفر است باید به زبان انگلیسی باشد. پس بهتر است از بانک خود بخواهید گواهی انگلیسی که در آن به طور واضح نام دارنده حساب ذکر شده باشد به شما بدهد و آن را مهر بزند.
هزینه پرداخت برای ویزای یک بار ورود حدودا برابر با 40 یورو می باشد و قابل استراد نیست. برگ فرم ویزا که با جزئیات به انگلیسی پر شده باشد را فراموش نکنید. اگر قصد دریافت ویزا به صورت عادی دارید باید در حدود 20-15روز منتظر بمانید. اما اگر در خواست ویزا به صورت فوری دارید در قسمت پرداخت هزینه از شما هزینه اضافی گرفته می شود اما ویزا شما در حدود 3 الی 4 روز بعد از درخواست آماده است. حداکثر سه ماه پس از دریافت ویزا می توانید به این کشور سفر کرده و با توجه به زمان ذکر شده در ویزا در این کشور بمانید.
ادرس سفارت تایلند: میدان بهارستان، خیابان ابن سینا، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه‌ی استقلال، پلاک ۴ است.
امیدواریم اطلاعات فوق برای شما کافی بوده باشد و پشاپیش آرزو می کنیم سفری خوبی به تایلند داشته باشید.

مراحل درخواست ویزای تایلند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews