مشهورترین معابد تایلند

مشهورترین معابد تایلند


یکی از 10 معبد برتر تایلند معبد سوتات است که امروزه با بیش از هزارسال قدمت هنوز هم از مکان های پر طرفدار در بانکوک است. بیشترین مجسمه های بودا را در این معبد خواهید دید که بزرگترین آن ها با ارتفاع ۲۱ متر و ساخته شده از جنس طلاست. معماری شگفت انگیز و طراحی زیبای این بنا و همچنین تزئینات داخلی و نقاشی های موجود، آن را به یکی از برترین معابد تایلند تبدیل ساخته است. در اطراف بنا مجسمه های زمردینی می بینید که به باور بوداییان محافظان این معبد هستند. این معبد را در نزدیکی شهرک چینی ها و تاب غول آسا خواهید یافت.
معبد حقیقت. این اعجوبه معماری که در پاتایا واقع شده است را در نزدیکی ساحل لائم راچاوت در جاده ناکلوا پیدا می کنید. آنچه در بازدید خود خواهید دید، یک بنای تماما چوبی است. بدون هیچ فلز و سنگی که با دقت و ظرافت هرچه تمام تر ساخته شده و کنده کاری های بی نظیر بخش های داخلی این بنا هر بیننده ای را بر سر ذوق می آورد. بنا به شکل چهار بال متقارن ساخته شده که به آیین های تایی، چینی، خمر و هندی وقف شده است.
ساخت این معبد شگفت از بیست سال پیش آغاز شده و گفته می شود 15 سال دیگر تا اتمام آن باقی مانده است. روزانه تعداد زیادی منبت کار در حال خلق تصاویر حیرت انگیز در این معبد هستند. بنای اصلی این معبد به ارتفاع 100 متر ساخته شده و بیش از اینکه کاربرد معبد را داشته باشد مورد توجه صنعت توریستی قرار گرفته است.
هنر چوب بطور کلی برای بیان فرهنگ شرقی و عقاید بودایی استفاده می شود. حکاکی های این معبد بیان کننده نبرد نیکی و بدی، حکمت و جهل، فنا پذیری مادیات و ابدی بودن خیر و شادی را بیان می کند.

مشهورترین معابد تایلند


معبد بنجامابهوبیت یکی از مشهورترین معابد تایلند با قدمتی بیش از صد سال است این معبد بودایی در منطقه Dusit بانکوک واقع شده است. درون مجموعه 52 مجسمه بودا وجود دارد که هرکدام نماد الگوی خاصی است. در زیر یکی از این مجسمه ها خاکستر پادشاه Chulalongkorn قرار دارد. این مجموعه توسط شاهزاده "راجاناباب" جمع آوری شده است. در بازدید از این معبد فرصت دیدن از موزه ملی Benchamabophit را نیز خواهید داشت.
دیواره های خارجی این معبد پوشیده از سنگ های مرمر سفید است که نمای زیبایی به این ساختمان داده است. جزء به جزء ظرافت های به کار رفته در ساخت این بنا منجر به خلق مکانی فوق العاده دیدنی و شگفت انگیز شده است.
از دیگر معابد تایلند که مهم ترین و معروف ترین آنها معبد پرایون، بنجا، سوتات، ماهاتات، پرسات، ترایمیت، ساکت، آرون، پو، پرا کاو هستند نیز نمی توان به راحتی گذشت. این معابد از دید گردشگران تور تایلند جز زیباترین معابد هستند.

مشهورترین معابد تایلند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews