دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم

جزیره قشم جاذبه های گردشگری و مراکز خرید جالب توجهی برای گردشگران تور قشم دارد. یکی از جاذبه های گردشگری جزیره زیبای قشم دره ستاره گان است .
دره ستارگان در غرب روستای برکه خلف و در فاصله 5 کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره قشم قرار گفته است . قدمت این دره حدودا 2 میلیون سال است و بر اثر فرسایش خاک و باد و دیگر شرایط اقلیمی شکل گرفته است. جالب است بدانید اهالی جزیره قشم بر این باورند که این دره با برخورد ستاره به زمین بوجود آمده است. ویژگی ها و دیدنی های دره ستارگان سبب شده بخشی از ژئو پارک جزیره قشم جزو آثار طبیعی در سازمان یونیسکو به ثبت برسد.ژئو پارک قشم با آثار زیبا و طبیعی و تاریخی اش ، تنها ژئو پارک خاورمیانه است .

دره ستارگان قشم


یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که شبها نمیتوان بدون اجازه سازمان میراث فرهنگی در این مکان اسکان داشت و لذا حتما باید مجوز نیز صادر شود. جالب است بدانید که ستاره شناسان و اختر شناسان زیادی به منظور رصد ستارگان به این منطقه می آیند تا از زیبایی های آسمان شب نهایت استفاده را ببرند و عکسها و فیلمهای بسیار بی نظیری از آسمان تنها ژئو پارک خاورمیانه به ثبت برسانند.
تنها کافیست کمی شانس با شما یار باشد که وزش باد یا گردو غبار رخ ندهد تا بتوانید از زیبایی های باورنکردنی دره ستارها استفاده کنید. زمانی که سکوت مطلق همجا را فرا میگیرد . آسمان و زمین نزدیک به هم احساس میشوند به گونه ای که انگار میتوانید ستاره ها را لمس کنید در این لحظه است که زیبایی های این دره چندین برابر میشود ، در گوشه کنار ستونهای دره ستارها راهها گاهی تنگ و باریک و گاهی پهن و با نظم خاصی در کنار هم قرار گرفته اند که خود باعث جلب نگاه بینندگان شده است.
خیلی از بومیان منطقه بر این باورند که این مکان دارای اجنه و ارواح است ، اما این تفکر صحیح نیست . چون دلیل سرو صدا در شب وزش بادهای نسبتا شدید در مجاور تونلهایی است که به مرور زمان توسط شرایط اقلیمی ( باد ، باران ) شکل گرفته و باعث این صداهای عجیب شده است .

دره ستارگان قشم
Rated 4.5/5 based on 470 reviews