بنارس هند

بنارس هند


کشور هند سومین کشور پرجمعیت دنیا به دلیل سکونت نژادها و فرهنگ ها و ادیان مختلف درکنار یکدیگر به یکی از زیباترین مقاصد گردشگری آسیا تبدیل شده است. در این سرزمین دیدنی های بسیاری گردشگران را به خود جذب می کند.
از جمله مکان های جذاب و دیدنی در این کشور بنارس است. مکانی که نیاز به تعریف ندارد و شنیدن نام یا دیدن تنها یک عکس از آن هر گردشگری را مشتاق از نزدیک دیدن این شهر می کند. شهر واراناسی که امروزه با نام بنارس شناخته می شود، یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان و میراث ارزشمند بشریت است.
در مورد این شهر افسانه های زیادی نقل شده است. برخی این شهر را الهه مرگ نامیده اند و معتقدند شخصی که در این شهر می میرد به رستگاری خواهد رسید. از این رو است که از دیرباز مردم هند و بخصوص هندوها و بوداییان اواخر عمر خود به این شهر نقل مکان می کردند.
گفته می شود که اولین تبلیغ دینی بودا در این شهر انجام شده است و از این رو بنارس در باور هندوها جایگاهی والا و مقدس دارد. قدمت بنارس به بیش از 3000 سال می رسد و در نزدیکی رود گنگ واقع شده است. یکی از دیدنی هایی که به طور حتم برای شما جذاب خواهد بود، برگزاری مراسم های مذهبی در کنار رود گنگ است.
روزانه تعداد زیادی از بوداییان که از کشورهای ژاپن، چین، تایلند و دیگر کشورهای شرق آسیا برای انجام دعا و مراسمات مذهبی به این مکان آمده اند، در آب های گنگ تطهیر می کنند و مواجه شدن با این گونه صحنه ها نباید برای شما عجیب باشد. منظره عجیب و جالب دیگری که معمولا با آن مواجه می شوید، استراحت یا گشت و گذار گاوهاست. این منظره ها نیز باید برای شما عادی باشد.

بنارس هند

چرا که گاو در باور مردم هند بسیار مورد احترام است. پس مراقب باشید با گاوهای هندی برخورد صحیحی داشته باشید.
علاوه بر مردم ساکن در این شهر هرساله سیل گردشگران  تور هند روانه این شهر می شود و تقریبا در تمام سال این شهر را شلوغ و پر رفت و آمد می بینید. وسایل حمل و نقل اغلب سه چرخه ها و موتورها هستند و کمتر ماشینی به چشم می خورد.
سوغاتی اصلی این شهر پارچه های ناب ابریشمی است که دلخواه بانوان ایرانی است. اما در بازارهای شلوغ و هزار رنگ شهر می توانید ظروف، طلا و جواهرات، محصولات ساخته شده از عاج، صنایع چوبی، لباس و ادویه های مخصوص بنارس را نیز به عنوان سوغاتی خریداری کنید.
و اما از هرچه می رود، سخن خوراکی خوشتر است. در بازارهای رنگارنگ و جذاب شهر می توانید غذاهای محلی، شیرینی های دلپذیر و نوشیدنی های مخصوص این شهر را خریداری و امتحان کنید و پس از استراحت با انرژی بیشتر بازدید از شهر را ادامه دهید.
از نکات جالب توجه در این شهر، جایگاه زبان فارسی در بین مردم است. به طوری که در دانشگاه بنارس زبان فارسی تدریس می شود. از مکان هایی که در بازدید از این شهر باید دید، آرامگاه شیخ علی حزین شاعر دوره صفوی است که اواخر عمر خود به بنارس نقل مکان کرده است.
مکان های دیدنی که برای گردشگران جذاب است در کل شهر زیاد است. قلعه Chunar، قدیمیترین دانشگاه هند، رصدخانه بسیار زیبا و مجهز Jantar Manta ، و معابد و مساجد مختلف این شهر از دیگر جاذبه های مورد علاقه گردشگران است.
به سبب زندگی مسالمت آمیز ادیان مختلف در این شهر، هر گردشگری می تواند نمونه کوچک شده کشور هند را در بنارس ببیند.
سفری زیبا و رویایی را در این شهر مقدس تجربه کنید.

بنارس هند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews