آب و هوای استانبول و بهترین زمان سفر

آب و هوای استانبول و بهترین زمان سفر


استانبول یک شهر توریستی بی نقص است .مهم نیست که در مورد سفر چه قدر سخت گیر هستید ، استانبول دقیقا همان جایی است که شما می خواهید به آن سفر کنید و از جاذبه های آن لذت ببرید .
در هر فصلی که به استانبول سفر کنید زیبایی آن فصل شما را غافل گیر خواهد کرد .پس خیلی نگران شرایط آب و هوایی استانبول نباشید. اگر میخواهید طعم هوای بهاری استانبول را بچشید از اواسط آوریل به آنجا سفر کنید تا شاهد هوایی نسبتا معتدل باشید . در این موقع سال روزها معتدل و شب ها نسبتا خنک هستند و حجم باران هم چندان زیاد نیست .
اگر دیدن طبیعت استانبول و رونمایی از گلهای لاله برایتان جذاب است این فصل را از دست ندهید .
با شروع ماه می استانبول به شروع فصل تابستان نزدیک می شود که طبیعتا از بهار گرمتر است . حجم بارش ها در این موقع از سال کمتر شده و دما حدود 4 ،5 درجه گرمتر می شود .
اگر در ماه جون هستید و میخواهید به استانبول سفر کنید ،بدانید که استانبول در حال گذر از روزهای آفتابی خود است و میانگین دمای هوا در این ماه به 22 درجه می رسد .اگر میخواهید سواحل استانبول را برای سفرتان هدف گیری کنید ، الان بهترین فرصت است و میتوانید ورزش ها و تفریحات آبی را امتحان کنید و لذت ببرید.با شروع  تور استانبول در فصل تابستان ،گردشگری در ترکیه به اوج خودش میرسد .آب و هوای ترکیه برای سفر در تابستان بسیار مناسب است


آب و هوای استانبولاگر چه در بعضی از روزهای ماه آگوست دمای 30 درجه را هم ممکن است تجربه کنید ، اما این را بدانید که بهترین فرصت برای تفریحات ساحلی همین حالاست . پس وقت را از دست ندهید یک تور کشتی بگیرید به تنگه بسفر بروید .آنجا که آسمان رنگ دیگری دارد ....
چرا برای روزهای گرم آگوست سری به جزایر پرنس نمیزنید !؟بهترین پیشنهاد برای روزهای گرم آگوست ، همین جزایر پرنس است . از اواخر اکتبر که وارد فصل پاییز می شویم ثبات نسبی دما دستخوش تغییراتی می شود و روزها گاه بارانی و گاه سرد یا گرم می شوند .اگر هدفتان از سفر شرکت در فستیوال های خرید است ، باید در فصل پاییز دست به کار شوید چون برندهای مطرح ترکیه در این فصل بزرگترین حراج های خود را برگزار می کنند. در این موقع از سال به دلیل کم شدن تعداد گردشگران نسبت به تابستان سفر راحت تری خواهید داشت .سفر در فصل پاییز به نسبت تابستان از نظر هزینه به صرفه تر است . میانگین درجه هوا در ماه سپتامبر به 15 , 16 درجه می رسد  و شب ها مقداری طولانی تر شده است و میتوانید از شب های استانبول لذت بیشتری ببرید فقط مواظب باران های یکباره در این فصل باشید.
در آغاز فصل زمستان دمای هوای استانبول در طول روز به طور میانیگین به 8 درجه می رسد ،بارش های رگباری خواهیم داشت و به طبع تعداد گردشگران کمتر می شود و همین امر باعث کاهش قیمت هتل و بلیط سفر می شود و میتوانید سفر اقتصادی تری را تجربه کنید.
دما ی هوا در ماه ژانویه به 4 درجه میرسد و در مناطق ساحلی هوای سردتری خواهیم داشت در ماه فوریه هم تجربه روزهای برفی استانبول دور از انتظار نیست و حداقل 4 ،5 روز برفی خواهیم داشت .و دمایی تا حدود 10 درجه زیر صفر را خواهیم داشت.
در ماه مارس هم هوا به آرامی گرم می شود و گردشگران کم کم به استانبول می آیند و استارت شلوغی ها و شروع سفرهای نوروز ی ایرانیان هم در این فصل اتفاق می افتد.

آب و هوای استانبول و بهترین زمان سفر
Rated 4.5/5 based on 470 reviews