شاهکار های معماری جهان قسمت (1)

شاهکار های معماری جهان قسمت (1)


شاهکار های معماری جهان قسمت (1)
سازه های معروف معماری جهان که در ساخت آن ها دقت، ظرافت، پشتکار و خلاقیت های فراوانی به کار رفته است، همواره از جاذبه هایی هستند که مورد توجه گردشگران قرار می گیرند. تعداد این ساخته های دست بشر بی شمارند و روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود. چرا که خلاقیت بشر انتها ندارد! در این متن نمونه هایی از معروف ترین و زیباترین آثار معماری جهان به صورت مختصر معرفی می شوند.
کلیسای ساگرادا فامیلیا!
این کلیسای شگفت انگیز یکی از زیباترین بناهایی است که تا کنون به دست بشر ساخته شده است. زیبایی های این کلیسا بی مانند است. اولین بار "آنتونی گائودی" معمار برجسته اسپانیایی به ساخت آن همت گمارد اما متاسفانه تکمیل این بنا بیش از عمر این هنرمند به طول انجامید. البته معماران مسئول انجام این پروژه تاریخ تکمیل نهایی این کلیسا را اواخر سال 2026 تخمین زده اند. با این وجود این بنای خارق العاده هنوز هم اسباب شگفتی بینندگانش را فراهم می آورد! نمای داخلی این بنا به زیبایی و شکوه بخش خارجی آن است. این کلیسای مرتفع در بردارنده مجموعه ی کاملی از سمبل های آیین مسیحیت است که در مقایسه با بناهای هم سن خود به عنوان یک شاهکار جهانی شناخته می شود. در طراحی نقطه به نقطه این بنا چنان ظرافت و خلاقیتی به کار رفته که از تماشای آن ها خسته نمی شوید. ترکیبی از گچ بری، کنده کاری و نورپردازی در کنار هم بخش داخلی کلیسا را بیش از پیش جذاب نموده است. شیشه های رنگی که در ارتفاعات مختلف در پنجره ها به کار رفته است موجب تلالو نورهای رنگی مختلفی در تالار اصلی کلیسا شده است. در مرکز بارسلون و در خیابان Carrer de Mallorca به این شاهکار جهانی دسترسی خواهید داشت.
ساختمان Flatiron
یکی از معروف ترین آسمان خراش های تاریخی نیویورک که قدمت آن به بیش از 100 سال می رسد. این بنا با وجود آنکه در میان ساختمان های غول پیکر امروزی چندان بلندی و عظمتی ندارد، اما زیبایی و خلاقیت های بکار رفته در ساخت آن همچنان مورد توجه قرار می گیرد. مدرسه گرامر پنلای و اسندون این مدرسه فوق مدرن در ملبون استرالیا از شاهکارهای معماری جهان محسوب می شود. طراحی منحنی وار و غیر متعارف این بنا در عین استحکام بالا نمای فوق العاده ای به آن بخشیده است.
مرکز فالتون
فالتون از جمله بناهای شگفت انگیز ساخته دست بشر است که هر ساله نامزد دریافت زیباترین طراحی های معماری می شود. تخت جمشید! بنایی که امروزه تنها ستون هایی چند از آن به جای مانده است. اما شبیه سازی های انجام شده بر روی آن نشان داده است که اگر این بنا از دستبرد ها در امان مانده بود، امروزه یکی از شاهکارهای ناب جهان محسوب می شد.
اپرای سیدنی استرالیا
ساختمان اپرای سیدنی با معماری مدرن و شگفت انگیز و زیباترین منظره ها از اقیانوس یکی از شاهکارهای عصر نوین است که هرساله میلیون ها بازدید کننده را دارد. نکته جالبی که در مورد این ساختمان وجود دارد، استفاده از یک میلیون کاشی برای زیباسازی نمای بیرونی بنا است. این کاشی ها هماهنگی فوق العاده ای در پخش و انعکاس نور و برگزاری رقص نور در این بنا دارند.

شاهکار های معماری جهان قسمت (1)
Rated 4.5/5 based on 470 reviews