خانه صخره ای آنیتیا کاپادوکیه

خانه صخره ای آنیتیا کاپادوکیه


خانه صخره ای آنیتیا از جمله عجایب کاپادوکیه است که در ترکیه واقع شده است. در سرتاسر این ایالت بناهای تاریخی و مناظر شگفت انگیز طبیعی به چشم می خورد. این شهر تاریخی هر ساله پذیرای گردشگران زیادی است و درامد غالب مردمان این شهر از راه جاذبه های توریستی است.
از میان همه عجایب و شگفتی های این ناحیه، خانه های صخره ای آنیتیا به طرز عجیبی خیره کننده هستند.
خانه های صخره ای برای ما ایرانیان مکان های شناخته شده ای هستند. روستای تاریخی کندوان و روستای میمند کرمان از جمله این خانه ها هستند که به چشم بشر بسیار جذاب و خارق العاده هستند. خانه صخره ای آنیتیا همچون دو اثری که ذکر شد، ترکیبی از هنر طبیعت و خلاقیت دست بشر است که آن را آفریده و امروزه از پر بازدید ترین مناطق گردشگری مورد توجه گردشگران تور ترکیه است.
استراحت موقتی یک یا چند روزه در چنین مکانی تجربه ای متفاوت برای شما رقم می زند. حس اقامت در این خانه عجیب که از قرن ها پیش محل زندگی انسان بوده، هیجان انگیز است. این خانه نیازی به تعریف ندارد و اگر پیش از این از کندوان دیدن کرده باشید، ناخودآگاه مشتاق دیدار این مکان خواهید شد.
زندگی مردمان این ناحیه هنوز هم به سبک سنتی است. اقامت کوتاه مدت در این خانه 600 ساله، آرامش عجیبی به انسان می بخشد. کاپادوکیه یا همان کاپادوکیه به معنای اسبهای زیبا است و به معنای واقعی کلمه زیبا و شگفت انگیز است.


خانه صخره ای آنیتیا کاپادوکیه

چین خوردگی های زمین در این ناحیه که مناظر حیرت آوری را خلق کرده است، نتیجه فوران آتشفشان و فرسایش مروری بر اثر پدیده های آب و هوایی است. روستای صخره ای در سال 1985 به ثبت رسمی سازمان جهانی یونسکو درآمد.
بهترین زمان برای یک سفر لذت بخش و بازدید از تمام دیدنی های این ناحیه ماه آوریل تا می و ماه سپتامبر تا اکتبر است. این ماه ها زمان مناسبی برای بالن سواری و دیدن مناظر زیبا و شگفت انگیز است.
بخشی از برنامه این روز خود را با کرایه کردن اسب و گردش در اطراف این منطقه سپری کنید. بی شک به شگفتی های بیشتری برمی خورید. همچنین تماشای منظره زیبای غروب آفتاب از این زاویه رویایی و لذت بخش است.
شاید در نگاه اول این شهر متروکه به نظر برسد اما تعداد چراغ های روشن در شب ها نشان می دهد مردم زیادی در این نواحی ساکنند.
منطقه گورمه در کاپادوکیه از زیباترین مناطق جهان است که تعداد زیادی از این خانه های صخره ای را در دل خود جای داده است. خانه هایی در دل تپه ها و صخره ها، نوک کوه ها و حتی در زیر زمین، مناطق حیرت آوری هستند که هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد.
اقامتگاه هایی که در این ناحیه برای استراحت گردشگران در نظر گرفته شده است، همین خانه های صخره ای هستند که آن ها را به شکل امروزی و یا در نمای سنتی به صورت هتل دراورده اند. این خانه ها از زیباترین هتل هایی هستند که به چشم خواهید دید.
کاپادوکیه که خانه های عجیب، مقبره ها، کلیساها، معابد و شهرهای زیرزمینی را دارا است، از زیباترین مناطق جهان است و مسیر رسیدن به آن به راحتی امکان پذیر است. اما بهتر آن است که برای داشتن یک سفر عالی و بازدید از تمام مناطق شهر از تورهای گردشگری استفاده کنید.
این صخره های شگفت در دوره ای بی رحمانه از تاریخ مامن انسان بوده و تا به امروز پذیرای این موجود در دل خود بوده است. دیدن از این اماکن بی نظیر خاطرات فراموش نشدنی را برای شما رقم می زند.

خانه صخره ای آنیتیا کاپادوکیه
Rated 4.5/5 based on 470 reviews