ساحل باتوفرینگی

ساحل باتوفرینگی


پنانگ و لنکاوی دو جزیره ناب و فوق العاده زیبای مالزی هستند که با بهترین امکانات گردشگری در صدر پر بازدیدترین مناطق در گشت های تور مالزی هستند. جزیره بزرگ پنانگ در دریای اندامان و در تنگه مالاکا قطب اقتصادی و گردشگری مالزی محسوب می شود. جرج تاون بزرگترین، لوکس ترین و دیدنی ترین بخش پنانگ است که سردم دار جنبش اقتصاد مالزی است و از این رو اهمیت ویژه ای برای مردم این کشور دارد.
پس از قدم نهادن به پنانگ اولین بخشی که برای شما هیجان انگیز خواهد بود، جرج تاون است. شهر شب-های روشن با کافه ها و رستوران ها ساحلی و مراسم های خاص که گردشگران را بر سر ذوق می آورد و خواب را از سر می پراند. اگر به جرج تاون آمدید، این شب های پر شور را از دست ندهید چرا که وقت برای خوابیدن زیاد دارید.
دیدنی های جرج تاون بسیار است. چنانکه سفری پر ماجرا و هیجان انگیز برای شما رقم می زند. یکی از معروف ترین بخش های دیدنی جرج تاون ساحل رویایی باتوفرینگی “Batu Ferringhi” است.
باتو فرینگی با اختلاف زیادی در صدر زیباترین سواحل مالزی قرار دارد و امروزه به عنوان شلوغ ترین و پرطرفدارترین بخش جرج تاون شناخته می شود. البته این شلوغی به معنای بی نظمی در این منطقه نیست، بلکه از فضایی آرامش بخش و دیدنی برخوردار است که برای لحظاتی چند شما را از دنیای پر تنش امروزی جدا می کند. مسئله جالب تری که توجه شما را به خود جلب خواهد کرد این است که با وجود بازدید بسیار بالا، این سواحل بسیار پاکیزه و بدون هیچ زباله ای هستند.
برای رسیدن به این سواحل بی نظیر مسیر شمال غربی جاده جرج تاون را در پیش بگیرید. سواحل شنی داغ، آب های زلال و کم عمق و امکانات بسیار متنوعی که برای سرگرمی بازدید کنندگان در این سواحل درنظر گرفته شده، هر گردشگری را مجذوب خود می کند.

ساحل باتوفرینگی

علاوه بر قایق سواری، ماهیگیری، فوتبال و والیبال ساحلی، شنا، جت اسکی، غواصی و بسیاری تفریحات دیگر در این سواحل امکان چتربال سواری(paragliding) بر فراز سواحل و دریای اندامان هم برای بازدید کنندگان درنظرگرفته شده است که بسیار مفرح و هیجان انگیز است.
سواحل باتو فرینیگی برخلاف بسیاری از سواحل دیگر مجهز به بازارهای شبانه روزی، رستوران ها و کافه هایی است که نیاز گردشگران را برطرف می کنند. این سواحل هرگز خسته کننده نخواهد بود. چرا که برای هر لحظه مسافران برنامه های متنوعی دارد. کافه های ساحلی این منطقه بهترین انتخاب برای به صبح رساندن شبهای زیبای این جزیره اند. در این کافه ها شبانه برنامه های مختلفی از جمله موسیقی زنده، بازی های گروهی و رقص های مختلف در کنار صرف انواع نوشیدنی های دلچسب اجرا می شود.
از دیدنی های جالب این سواحل کشتی عظیم به گل نشسته پرتغالی هاست که سال هاست در این سواحل در حال استراحت است. این جزیره زمانی محل رفت و آمد تجار کشورهای مختلف از جمله پرتغالی ها بوده است و از این رو این سواحل، باتو فرینیگی یا همان صخره پرتغالی ها نامیده شد.
با فاصله کمی دورتر از سواحل به جنگل های انبوه بارانی می رسید که با پوشش گیاهی منحصر به فردی که دارد، پناهگاه انواع جانوران مختلف است که می توانید از آن ها دیدن کنید.
در نزدیکی این سواحل هتل های لوکس و مجللی برای استراحت بازدید کنندگان از این منطقه تاسیس شده است. البته باید گفت بسیاری از این هتل ها 5 ستاره و با هزینه های بالا هستند. در همین حوالی اقامتگاه های مناسبی با هزینه های پایین تر برای گردشگران وجود دارد.
اگر هوای گرم این منطقه برای شما آزار دهنده است، سعی کنید در ماه های دسامبر و ژانویه از این سواحل دیدن کنید. در این ماه ها از گرمای تابستان و باران های شدید موسمی خبری نیست. البته این ماه ها شلوغ-ترین ماه های سال برای این سواحل و نیز پنانگ هستند.

ساحل باتوفرینگی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews