ببک پارک، زیبا مانند یک بچه

ببک پارک، زیبا مانند یک بچه


ببک محله ای تاریخی در استانبول می باشد که در محدوده و مدیریت منطقه بشیکتاش ، در امتداد سواحل اروپایی بسفر واقع شده است ببک در زبان ترکی به معنای کودک است و در فرهنگ این کشور کودک نماد زیباییست.
دلیل ببک خواندن این منطقه هم زیبایی بی نظیر آن است . این محله شیک با قرن ها قدمت در گذشته یک روستای ماهیگیری یونانی بوده است و بعد در دوران عثمانی به عنوان محله ای اعیان نشین مورد توجه امرا و درباریان عثمانی قرار گرفته است . امروزه نیز این محله با موقعیت فوق العاده خود که چشم‌اندازی مسحور کننده بر هر دو جهت بسفر دارد یکی از محلات مورد علاقه ثروتمندان است و غالبا مرفهین و اشراف ترکیه در این منطقه اقامت دارند..

این منطقه به خاطر کافه ها ، مغازه ها و رستوران های شیک و لوکس خود شهرت بسیاری دارد . گردشگران تور استانبول می توانند در نوار ساحلی این منطقه قدم بزنند و غروب تماشایی تنگه بسفر را نظاره کنند و در آخر در یکی از زیباترین رستوران های استانبول ، غذا میل نمایند.
یکی از مهمترین جاذبه های این محله پارکی به نام ببک است. ببک پارک که در ساحل بسفروس قرار دارد زمانی تنها مورد استفاده اشراف و اهالی محله بود اما در سال 1908 پس از اعلام قانون مشروطه دوم برای بازدید عموم باز شد.ا پارک بِبِک توسط یک گروه که سرپرستی آنها را یک معمار ایتالیایی به عهده داشت بازسازی و دوباره در سال 2008 به عنوان پارک تورکان سابانجی بِبِک باز شد.

ببک پارک

فضای سبز ببک پارک استانبول 8800 متر مربع می باشد و امروزه با وجود درختان کهنسال راش ، شاه بلوط و بلوط و دیگر گیاهان زینتی و بی نظیرش ، به یکی از جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل شده است .
علاوه بر فضای سبز این پارک مسیرهای متعددی برای پیاده روی خانواده ها و گرداندن حیوانات خانگی و همینطور پیک نیک دارد. در مجموع مساحت کل این پارک چیزی در حدود شانزده هزار متر مربع است. در پارک زمین بازی کودکان، مناطق تفریحی برای بزرگسالان با کافه ها و زمین های پیاده روی حیوانات خانگی وجود دارد.
پارک در امتداد خط ساحلی بسفوروس واقع شده است و دارای منظره ای نفس گیر از آن بدون هیچ مانعی است.در ساحل میان آب و پارک یک رستوران دریایی بی نظیر وجود دارد. گفته میشود که میگو، خرچنگ و هشت پای این رستوران را در هیچ جای دیگری نمیتوان تجربه کرد.
در پارک، مغازه های زیادی وجود دارد که انواع سوغات، لوازم تزیینی، غذاهای سریع و خیابانی مانند بلال و بستنی و اسباب بازی میفروشند. چند عکاس نیز در این پارک تصویر شما را در کنار پرده های نقاشی شده دلقک ها و شخصیتهای تلویزیونی جاودانه میکنند. فقط چند قدم دور تر از پارک، جاذبه هایی مانند بازار بزرگ و بازار مصری، پل گالاتا و برج گالاتا، مسجد قدیم و میدان تکسیم قرار دارند.
مردم این کشور هرگاه میخواهند به زیبایی چیزی اشاره کنند میگویند زیباست مانند یک بچه.

ببک پارک، زیبا مانند یک بچه
Rated 4.5/5 based on 470 reviews