باغ رنگارنگ پرندگان در کوالالامپور

باغ رنگارنگ پرندگان در کوالالامپور

مالزی از جمله کشور هایی آسیایی است که در سال های اخیر توریست ها و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. از آب و هوای منحصر به فرد و طبیعت زیبایش نقاط گردشگری مصنوعی زیادی خلق کرده که هر سال عده ی زیادی از مردم جهان برای بازدید از آن ها به این کشور سفر می کنند . یکی از این مراکز گردشگری باغ پرندگان در کوالالامپور است.

این پارک در منطقه آرام لیک گاردن (باغ دریاچه) قرار گرفته که نوعی پارک اکوتوریسمی به شمار می‌آید و خانه‌ی بیش از 3000 پرنده متعلق به 2000 گونه است. این پرندگان به 4 دسته تقسیم می‌شوند، 3 دسته از آن‌ها پرواز آزاد نامیده می‌شوند به این معنا که آن‌ها قادرند در هر کجا از منطقه در نظر گرفته شده برای آن‌ها به آزادی پرواز کنند. متصدیان این مجموعه اذعان می‌کنند که این مجموعه بزرگ‌ترین پارک پرواز آزاد دنیاست. بازدیدکنندگان می‌توانند بین این پرندگان پیاده‌روی کرده و تجربه جدیدی را برای خود رغم زنند. دسته چهارم متعلق به پرندگان قفسی است.

مسئولان این باغ بزرگ به شما اجازه می دهند هنگام بازدید از این مکان با دستان خودتان به پرندگان غذا بدهید، از آن ها وقتی روی شانه ی شما قرار گرفته اند عکس بگیرید ، در شو زیبا و مفرحشان شرکت کنید و در زمان جوجه کشی شان جوجه هایی که سر از تخم در می آوردند را ببینید، البته اگر شانس بیاورید و در آن فصل و ساعت مخصوص در این باغ پرندگان باشید. چرا که این فعالیت ها در ساعات خاصی انجام می گیرد و در موقعیت های مختلف آب و هوایی تغییر می کند.

پرندگان این باغ از سایز بسیار کوچک تا سایز بسیار بزرگ هستند و بعضی از آن ها نیز مقلد هستند و می توانند فضای فرح بخش و خاطره انگیزی را برای شما به وجود آورند. باغ پرندگان کوآلالامپور از بزرگترین و مهمترین جاذبه های گردشگری مالزی شناخته شده است و به کمربند سبز کوآلالامپور معروف است. در این پارک پرندگان به شکل آزاد زندگی می کنند.

باغ رنگارنگ پرندگان در کوالالامپور
Rated 4.5/5 based on 470 reviews