استخوانهای بودا را در معبد چالونگ ببینید!

استخوانهای بودا را در معبد چالونگ ببینید!


در زبان تایلندی وات به معنای معبد است. وات چالونگ یکی از 29 معبد بودایی است که در اطراف جزیره پوکت پخش شد ه اند.
این معبد درلنگرگاه چالونگ و در 8 کیلومتری جنوب شهر پوکت، در اوایل قرن 19 میلادی ساخته شده و از بزرگترین و پربازدیدترین معابد پوکت به شمار میرود.
وقتی به درون این معبد پا میگذارید خواهید دید که دیوارها و سقف پوشیده است از نقاشی های حماسی بی نظیر از زندگی بودا؛ به علاوه تندیسهایی از جنس طلا از بودا و سایر بزرگان آیین بوداییسم خواهید دید که هریک دنیایی حرف برای گفتن دارند." پوتان جو وات " از مهمترین مجسمه های بودایی در معبد چالونگ است این مجسمه در سالنی قدیمی در سمت غربی معبد واقع شده و در کنار دو مجسمه دیگربه نامهای تاخی لک و نونسی قرار دارد.
در این معبد ظرفی شیشه ای حاوی تراشه های استخوان بودای عظیم ، وجود دارد که از نظر بودایی ها بسیار حایز اهمییت است . از این رو ، برای اینکه استخوانها دردسترس نباشند و در امان بمانند در ارتفاع 60 متری نگهداری می شود.
مراجعین این معبد چه پیرو دین بودا باشند چه سایر دینها ، برای احترام به اعتاقادت سایرین و حفظ حرمت این بتکده، زمان حضور در معابد بسیار مراقب هستند که در مقابل مجسمه بودا نایستند . به عبارتی به هیچ وجه در حالتی قرار نمیگیرند که خوددشان بلندتر از مجسمه بودا باشند. البته دربرخی از معابد اتفاق افتاده که برای چسباندن برگ طلا بر روی آنها این قانون نقض شده است.
بعد از پایان دیدار از این معبد ، هنگام خروج در سمت دیگر معبد چندین مغازه کوچک وجود دارد که انواع سوغاتی های تایلندی و نیز کالاهای مورد نیاز گردشگران  تور تایلند را میفروشند و در صورت تمایل میتوانید از این مغازه ها خرید کنید .
مغازه هایی هم در کنار در ورودی وات چالونگ هستند که اقلام مذهبی بوداییسم میفروشند .
معبد چالونگ از ساعت 8 صبح تا 5 عصر به صورت رایگان پذیرای عموم می باشد.
علاقه مندان به تماشای مراسم عبادی که توسط راهبان انجام میشود ، میتوانند ساعت 5 عصر در معبد حضور پیدا کنید.

معبد چالونگ

استخوانهای بودا را در معبد چالونگ ببینید!
Rated 4.5/5 based on 470 reviews