سوهو ، کهکشانی روی زمین!

سوهو ، کهکشانی روی زمین!


 شهر پکن پایتخت چین و مرکز سیاسی و فرهنگی چین است این شهر به شهر آسمان خراش های مدرن معروف است. اینجا مشهور به ساخت بناهایی با معماری عجیب وخلاقانه است که باعث شده کسی از ساخت برج های منحصر به فرد و پل های شیشه ای شگفت زده نشود. اگر شهر پکن را برای سفر انتخاب کردید در کنار جاذبه های تاریخی آن میتوانید از ساختمان کهکشان سوهو پکن هم به عنوان یکی از شگفت انگیز ترین سازه های دنیا دیدن کنید.
بیایید رمز و رازهای معماری این بنای خارق العاده را به اتفاق هم کشف کنیم.
این پروژه مرکز اداری ،تجاری و تفریحی است که به سفارش شرکت سوهو در پکن در فضایی به وسعت 330 هزارمتر مربع توسط زاها حدید خلق شد.
نمای نرم و پانورامایی این سازه در وحله اول کلاف های درهم پیچیده شده ی کاموا را در ذهن تداعی میکند.
این مجموعه ی حیرت انگیز شامل 5 حجم پی در پی است که همنشینی و آمیزش این حجم ها ، جیوه ای در حال ذوب را به تصویر میکشد که توسط پل هایی ائتلاف دارند.
حجم ها در عین داشتن ظاهری پیوسته هریک دنیایی مجزا دارند و درهر راستایی متناسب و موافق هم هستند که همین طراحی در ذهن شما کهکشان را تداعی میکند.
معماری این نگارگری به سبک پانورامایی و بدون گوشه و کناره ای ترسیم شده است.
این مجموعه 18 طبقه دارد که متشکل از دفاتر اداری،تجاری ، سوپرهای مختلف و امکانات تفریحی و گردشی میباشد.
ساخت این کلکسیون مدرن ، ماری را که به دور خود تنیده و پیچیده است را یادآور میشود اما با این حال حریم شخصی اشخاص حفظ شده است.
در 3طبقه پایین مجموعه کهکشان سوهو امکانات عمومی مانند فروشگاه ها و بوتیک های مجهز،مراکز تفریحی و سرگرم کننده ای عرضه میگردد.
در طبقات بالاتر برای گروه های کسب و کار خلاقانه از 100 تا 300 متر به فضای کاری و تجاری متعدد اختصاص داده شده است که یکی از ویژگی های مثبت این مجموعه میباشد.
در بالاترین طبقات میتوانید از امکانات بارها،کافی شاپ و رستوران ها استفاده کنید و بزرگترین آزاد راه شهر را میتوانید ببینید.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد مجموعه کهکشان سوهو نسبت به سایر مجموعه ها دسترسی مالکین به دفاترشان است، که میتوانند حس سازندگی را از محیط دریافت کنند.
نور طبیعی کهکشان سوهو بازتاب نور خورشید را به دنبال دارد.
حیاط این مجموعه با شکوه، تلفیقی از معماری سنتی و مدرن میباشد و به ظرافت هر چه تمام تر روح لطیف معمار را به عرصه ی نمایش میگذارد.
به جای استفاده از بلوکهای خشن و سخت ،پیوندی از سازه های نرم به وجود آمده است که هموار چشم ها را خیره میکند و یادآور ترکیبی سیالی و افسونگر است.
هرچه افراد در محیط بیرونی و داخلی حرکت میکنند خود را در فضاهای هماهنگ، خودمانی و صمیمی تر میابند که منسجم بودن خطوط منحنی را به نمایش میگذارد.
این مجموعه جایزه پریتزکر (Pritzker) را برای زاها حدید به ارمغان آورد.
جالب است بدانید کهکشان سوهو نماد شهر پکن است پس حتما از این بنای بی نظیر در گشت های تور چین دیدن کنید.

بنای کهکشان سوهو

سوهو ، کهکشانی روی زمین!
Rated 4.5/5 based on 470 reviews