کافه شورلولو علی پاشا

کافه شورلولو علی پاشا


کافه ها همیشه مکان هایی برای دور هم جمع شدن و صحبت کردن بوده اند و طبیعی است که این مکان ها در هر کشوری برای گردشگران جذاب باشند. در هر کشوری کافه ها را طبق سلیقه و فرهنگ خاص آن مناطق می سازند و بازدید از دکوراسیون، فضای داخلی، نحوه پذیرایی از مهمان و تجربه خوردن انواع غذاها و نوشیدنی هایی که ارائه می دهند، برای هر فردی ممکن است جذاب باشد.
با گردشی در شهرهای مختلف ترکیه کافه های متنوعی می بینید که "شورلولو علی پاشا" یکی از آن هاست. که در نوع خود دیدنی و بسیار دلنشین است. این کافه قدیمی و سنتی زیبایی خاصی به این محله بخشیده است. پیرمردهایی که در طول روز روزنامه هایشان را با خود به این پاتوق می آورند، صدای سماورهایی که دائما در حال قل قل زدن هستند و چیدمان قدیمی و زیبای این کافه و همینطور ظروف قدیمی که در کافه استفاده می شود، همه در کنار هم فضایی بسیار عالی و آرامش بخش را برای مخاطبانش ایجاد کرده است.
لحظه به لحظه اوقاتی که در این جا می گذرانید، برای شما لذت بخش خواهد بود. چای و قهوه و دمنوش های فوق العاده ای که در این کافه می نوشید را در کمتر جایی در ترکیه تجربه خواهید کرد. این کافه و همه ویژگی های آن بی نظیر است و بازدید از آن حتما به بازدید کنندگان توصیه می شود.
این مدرسه باغ زیبا به جا مانده از قرن هجدهم است و پاتوق اقشار مختلف سنی است. درب ورودی آن فروشگاه های کوچک بدلیجات و سوغاتی بساط پهن کرده اند که می توانید با دیدن از آن ها جنس مورد علاقه خود را تهیه کنید و از این مکان به یادگار ببرید.


کافه شورلولو علی پاشا


این کافه معروف و دوست داشتنی همه روزه و همه ساعته به گرمی پذیرای مهمانان است.
این مجموعه که زمانی مدرسه بوده به سال 1709 در نزدیکی مسجد علی پاشا ساخته شده و به نام نخست وزیر وقت " علی پاشا" نام گذاری شد. در میان انبوه رفت و آمد و سروصدا و شلوغی ها، گذراندن اندک زمانی در چنین جای خلوت و دلنشینی آرامش عجیبی به شما می بخشد. بازدید از این کافه بخصوص در فصل های سرد فضایی عاشقانه و رویایی را برای مخاطب رقم می زند.
مردمان محلی بر این باورند که دوستی هایی که در این کافه شکل می گیرند ابدی و جاودانه خواهد ماند. از این رو است که این مکان در نظر مردم بسیار قابل احترام است و با رفتن به این مکان به گرمی از شما استقبال خواهد شد.
یکی از مزیت های این مکان موقعیت مناسب آن است. این کافه در محله ای تاریخی تاسیس شده و موجب شده گردشگران  تور استانبول پس از بازدید از بناهای باستانی برای رفع خستگی خود به این کافه رجوع کنند.
فضای بسیار گرم و صمیمی و خدماتی که به مهمان ارائه می شود، اشتیاق مسافر را برای بازدید مجدد برمی انگیزد.
در بازدید از این کافه به دلیل ظروف قدیمی و چیدمان سنتی فضا احساس می کنید که به موزه رفته اید. اما اینجا یک کافه سنتی و محبوب مردم است.
برای رفتن به این کافه روش های مختلفی پیش روی شماست. شما به راحتی می توانید از طریق تراموا به این مکان دسترسی پیدا کنید. البته مسیر اتوبوس و مترو هم در دسترس است.

کافه شورلولو علی پاشا
Rated 4.5/5 based on 470 reviews