مزرعه کروکودیل های پاتایا

مزرعه کروکودیل های پاتایا


دوستی با کروکودیل !
دوربینتان رابردارید ، میخواهیم به یکی از مکان های پر هیجان تایلند برویم ...
جایی که ترس و شادی را با هم حس می کنید!
مزرعه کروکودیل ها اسمش شاید ترسناک باشد اما اگر بدانید که قرار است با چه تفریحاتی روبرو شوید حتما این ریسک را می پذیرید . پس آماده رفتن شوید .. مزرعه کروکودیل ها در فاصله ای حدود ۱۵ دقیقه ای از پاتایا قرار دارد ومساحتی به اندازه ۷۰ هکتار به خود اختصاص داده است این مزرعه در سال ۱۹۹۲ توسط خووان سوآن فَنوم واتاناکول افتتاح شد.
اهدافی که پشت تاسیس این مزرعه بوده است عبارت اند از ، پرورش و حفظ کروکودیل ها ،ایجاد جاذبه گردشگری ، صادرات کروکودیل (بخصوص پوست آن)، جلوگیری از انقراض گونه های کمیاب این جانور ، آموزش ، حفاظت،تحقیق و پژوهش در مورد خزندگان و دوزیستان.
مزرعه (پارک) کروکودیل به سه بخش کلی تقسیم میشود که در تمام بخش های آن گشت و گذار کوتاهی خواهیم داشت.پس با ما همراه باشید

مزرعه کروکودیل های پاتایا


۱- باغ و پارک سنگ ها Garden & Stone Park
در ادامه مسیر به پارکی میرسیم که درختان کهنسال آسیایی و گونه های مختلف و متنوع گیاهان آن به حدی زیباست که چشمان شما را مبهوت خود میکند . فقط گسترده ای از گیاهان و درختان نیست که شما را مجذوب میکند بلکه فسیل ها و سنگ هایی که قدمت آنها به ۱۰۰ میلیون سال پیش بر میگردد همراه با مجسمه های سنگی که گاها چند تن وزن دارند ،شما را مجذوب خود می کند.
در این پارک دیدن درختانی که عمرشان 200 سال یا بیشتر است اصلا جای تعجب ندارد.. درختان بونسایی شما را سمت خود میکشند هرچه باشد مهم ترین جزو این پارک هستند.
صخره هایی را میبینید که فقط در یک کلمه خلاصه میشود : محشر!
این پارک جلوه های بی نظیری از زیبایی های دنیا را در قالب آبهای روان و شفاف که از صخره ها جاری هستند به نمایش می گذارد
۲- باغ وحش عجیب Exotic Zoo
حال به سمت قلمرو حیوانات دوست داشتنی میرویم و مهربانی و بازیگوشی های انها را از نزدیک لمس میکنیم.
برجسته ترین و خاص ترین حیوانات اعم از: یک جفت ببر سفید ،گربه ماهی های غول پیکر، قزل آلا و مارماهی، خرس، شیر، مار ،اسب، ماهی در حال انقراض تیفا، گوسفند، گوزن، میمون، شترمرغ، گاو، هزاران کروکودیل، تمساح، فیل و... در این باغ وحش محافظت میشوند
قزل آلا و مارماهی ها که عمدتا در آمازون وجود دارند در این پارک پرورش می یابند و دیگر نیاز نیست برای دیدن آنها به آمازون بروید! همین گربه ماهی هایی که میبینید وزنشان به ۵۰۰ کیلوگرم و میانگین وزنشان به ۱۰۰ کیلوگرم میرسد.
خرس باهوش هم فقط در اینجا پیدا میکنید،بازی با خرس باهوش هم عالمی دارد.
نمایش فیل ها یکی از سرگرم کننده ترین برنامه این پارک است:
تاریخچه استفاده انسان از فیل ها، شکار و رام کردن آنها،استفاده از فیل ها برای بارکشی، شخم زدن و حتی جنگ با دشمنان ، حرکات آکروباتیک آنها ، فيل سواري ،مسابقه فوتبال که در آن روی لباس این فیل ها نام فوتبالیست های معروف دنیا مانند پله، دیوید بکهام، رونالدو، زیدان نوشته میشود و فیل ها با زدن پنالتی ، مهارت خود را به رخ میکشند.
۳- کینگدوم کروکودیل ها Crocodile Kingdom
به قسمت مهیج و دلهره آور اما جذاب پارک میرسیم..
روبرو شدن با حیوانی که ظاهرش تپش قلب را تند تر میکند و صدای ضربان قلب در گوش میپیچد اما هنگام غذا دادن به این حیوان دیگر تپش قلبی وجود ندارد. این حیوان یکی از 60.000 نوع مختلف از تمساح هایی(کروکدیل) هستند که حدود 30 سال در این مکان امن زندگی می کنند و دیگر به وجود و بوی انسان عادت کرده اند.. هر اندازه و وزنی که از تمساح در ذهن داشته باشید را می توانید اینجا ببینید..
یای،از نژاد استرالیایی،با داشتن ۶ متر طول و ۱۲۰۰ کیلوگرم وزن بزرگترین کروکودیل این مجموعه میباشد.
پارک کروکودیل ، گونه هاي مختلف تمساح آبهاي شور، آمريکاي جنوبي و رود نيل را داراست.
نمایش های هیجانی تمساحها به این صورت است که:
کشتی با تمساح ها، بازی با آنها در قالب جنگ ساختگی که توسط افراد قرمز پوش اتفاق میافتد یکی از کارهایی است که چشمان بسیاری از گردشگران را گرد میکند . در این نمایش قرمز پوش ها سر یا دست خود را در دهان تمساح (کروکودیل) وارد می کنند و شما نمیتوانید حتی یک لحظه تصورش را بکنید که اگر تمساح دهانش را ببیندد چه اتفاقی خواهد افتاد
توصیه می کنیم این نمایش های پر استرس را از دست ندهید...
حتما از موزه دایناسورها هم که شامل گونه های متنوع دایناسورها و اسکلت های آنها است دیدن کنید.
لذت تجربه ی شیر دادن به ببرها یا غذا دادن به کروکودیل ها، لمس و نوازش همه حیوانات، عکس انداختن با جانوران، گردش و قدم زدن در محوطه ۷۰ هکتاری با استفاده از تراموا، بازی با همه موجودات پارک و.. را فقط در پارک میلیون یرز استون میتوانید کسب کنید.
ماه های آذر تا ابتدای فروردین پارک کروکودیل ها منتظر حضور گرم شماست.
ساعت بازدید از پارک :08:00تا 18:30

مزرعه کروکودیل های پاتایا
Rated 4.5/5 based on 470 reviews