کوه بودایی امی شان

کوه بودایی امی شان


کوه امی شان در جنوب استان سی چوان در بخش جنوب غربی سرزمین اژدها، قرار گرفته است. این کوه که به داگوانگ مینگ نیز نام گرفته است، ارتفاع بیش از 3000 متر از سطح دریا قرار دارد و نام های زیباترین کوه آسمان و یا کوه سفید نام گرفته است.
پیش از سفر به این کوهستان بسیار زیبا باید بدانید هوای این ناحیه استوایی است و از این رو کوه های این منطقه پوشیده از انبوه درختان است. به طوری که بیش از دو سوم این ناحیه سبز پوش است. طبیعی است با وجود این حجم از پوشش گیاهی تنوع گیاهان نیز زیاد باشد. در محدوده کوه می شان تاکنون بیش از 3000 گونه گیاهی شناخته شده است. همچنین این ناحیه مامن بیش از 2000 گونه حیوانی نیز می باشد.
پس این نکته را در نظر داشته باشید که بازدید شما از این مکان تنها یک بازدید معمولی از یک فضای سبز نیست. بلکه شما وارد یک مرکز تحقیقاتی و بیولوژیکی نیز شده اید. چشم انداز این منطقه به حدی حیرت انگیز است که وصف آن از قلم بر نمی آید.

کوه بودایی امی شان

کوه های وحشی پوشیده از انبوه متنوع درختان زیبا و کهن که در برخی فصول کاملا پوشیده از مه هستند. قله کوه در بسیاری از فصول سال به دلیل وجود مه غلیظ قابل رویت نیست. ترکیب کوهستان و مه و درختان کهن سال چشم انداز عجیب و بسیار رویایی را برای بینندگان می سازد. این کوه بسیار زیبا یکی از چهار کوه مقدس در اعتقادات چینیان است و بسیار مورد احترام است.
این کوه از نگاه چینیان به کوه اسرار آمیز بودا شهرت یافته است. و از دو نظر طبیعی و تاریخی مورد توجه بسیاری از گردشگران تور چین قرار گرفته است. در بخش شرقی کوه بزرگ ترین کنده کاری جهان به چشم می خورد که بودای بزرگ نام دارد.
این مجسمه عظیم که از دل کوه بیرون آمده است از مقدسات چینیان است. فردی با چشمانی بسته که دو دست خود را بر زانوانش نهاده است. در اطراف این مجسمه عظیم مجسمه های کوچکتری نیز ساخته شده است.
بودای بزرگ یا مایترا با دقت و ظرافت بسیاری در طول مدت نود سال ساخته شده است. این غول عظیم 71 متری که رو به غرب نشسته است، هر ساله محل زیارت چینیان زیادی است. همچنین اگر از این مکان دیدن کنید، ازدحام توریست های زیادی را برای بازدید از این کوه و نیز معابد و بودای بزرگ خواهید دید.
در قله کوه معبدی با قدمت طولانی وجود دارد که مکان مقدس نیایش محسوب می شد.
راه رسیدن به بخش های بالایی کوه با شیب ملایمی ایجاد شده و شخص بازدید کننده به راحتی می تواند با پیمودن این مسیر، تا قله این کوه برسد. پاهای این غول عظیم در فصول پر باران تقریبا در رودخانه قرار می گیرد. معابد ساخته شده در این کوه نیز از شگفتی های این کوه است.
یکی از مناظر زیبایی که ممکن است بتوانید در این مکان ببینید، مشاهده تمرین هنرهای رزمی راهبان این معابد است. سبک مبارزه این راهبان "یان شون شو" یا به عبارتی " هنر افزایش زندگی" می باشد.
دیدار از مجسمه غول پیکر بودای بزرگ، جدای از سایر شگفتی های این کوهستان زیبا و خیال انگیز، خود به تنهایی دلیل مهمی برای سفر به این منطقه است.

کوه بودایی امی شان
Rated 4.5/5 based on 470 reviews