حقایقی که تا به حال نمی دانستید!

حقایقی که تا به حال نمی دانستید!

در این مطلب قصد داریم تا حقایقی در مورد مشهورترین جاذبه های توریستی دنیا که تابه حال نمی دانستید را به شما معرفی کنیم!

تاج محل تغییر رنگ می دهد.

نه اینکه تاج محل تغییر رنگ دهد، اما اینگونه به چشم می آید! تاج محل در ساعات مختلف شبانه روز سایه و تن های رنگی متفاوتی به خود می گیرد. صبح ها صورتی به نظر می رسد. بعد از ظهر ها سفید رنگ و نیمه های شب طلایی است. برخی افراد، این تغییرات را به تغییر حالات بانوان تشبیه می کنند؛ به این دلیل که این معبد حیرت آور، در اصل مقبره ملکه «ممتاز محل»، معشوق و همسر محبوب «شاهجهان» است.


دیوار چین، بزرگترین قبرستان دنیاست.

بسیاری افراد می دانند که ساخت دیوار بزرگ چین، بیش از 1700 سال طول کشیده است. اما اکثرا نمی دانند که این دیوار بزرگترین قبرستان دنیا است و دلیل آن مردن بیش از یک میلیون افراد در حین ساخت این دیوار است. هر پادشاهی که در قدرت بود، علیرغم جان دادن بسیاری افراد در این پروسه، دستور به ادامه ساخت می داد.


مجسمه آزادی زمانی یک فانوس دریایی بود.

«بانوی آزادی» هدیه ای از فرانسه و به عنوان یادبودی از «آزادی» بود. اما «استیفن گراور کلیوند»، رئیس جمهور سابق آمریکا به این نتیجه رسید که این مجسمه بیش از هر چیز، مناسب منبع نور است. سرانجام بعد از چندین تلاش ناموفق، این سازه به یک «فانوس دریایی» تبدیل شد. این مجسمه به مدت 16 سال روشن بود تا اینکه به این نتیجه رسیدند که این روش، درخور این سمبل نیست. سپس فانوس دریایی در سال 1902 برای همیشه خاموش شد.نام واقعی «برج ساعت» لندن، «بیگ بن» نیست

تقریبا تمام افراد دنیا برج ساعت لندن (که از نمادهای این شهر است) را به نام «بیگ بن» (Big Ben) می شناسند. اما در اصل بیگ بن نام «زنگ» داخل آن است و نام واقعی این سازه «برج الیزابت» (نام ملکه الیزابت دوم) است.خیاطی با پریدن از برج ایفل موجب قتل غیر عمدی خود شد!

«کت چتر نجات» در اصل ابداع «فرنز ریشلت» خیاط استرالیایی اهل اتریش بود. بعید است در این باره چیزی شنیده باشید، شاید به دلیل آنکه این اختراع فاصله زیادی تا موفقیت داشت. ریشلت در سال 1912 برای آزمایش اختراعش اصرار داشت که بجای «بدل»، خود از این برج به پایین بپرد. علیرغم اعتراض دوستان و ماموران، او از اولین سکو به پایین پرش کرد و متاسفانه اختراعش با شکست مواجه شد.حقایقی که تا به حال نمی دانستید!
Rated 4.5/5 based on 470 reviews