بازار شناور بانکوک

بازار شناور بانکوک


کشور تایلند جدای از جزایر بسیار زیبا و دیدنی، جنگل های متراکم استوایی، طبیعت دیدنی، غارهای شگفت انگیز و امکانات تفریحی، مکان های دیگری نیز دارد که برای گردشگران  تور تایلند بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. از جمله این جاذبه ها بازارهای شناور است. این دیدنی های رنگارنگ و جذاب را در کمتر جای دیگری خواهید دید. اما در کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله مالزی و تایلند، به دلیل وجود جزایر و آب های بسیار، این مناظر به وفور دیده می شود.  ابتکار  بازار شناور ، ایده ی روستایی های منطقه است و برای گردشگران بسیار جالب و دیدنی است.
اگر به تایلند سفر کردید، حتما این مکان های هزار رنگ که سرشار از انرژی و تکاپوی مردم است، را از دست ندهید. در این بازارها به معنای واقعی زندگی جریان دارد. برای بازدید و خرید از این بازارچه ها باید سوار قایق های مخصوص شوید. خریدار و فروشنده هر دو سوار بر قایقند و این منظره است که بازارچه را جذاب تر کرده است. در بازدید از این مکان ها به سختی می توانید رژیم های غذایی خود را حفظ  کنید. چرا که انواع میوه های استوایی، آبمیوه های خوشمزه، سبزیجات و غذاهای محلی متنوع و لذیذ در کناره های رودخانه ها به فروش می رسد. پس مراقب باشید زیاده روی نکنید. در این بازارچه هر قایق حریم شخصی یک نفر است و فرد می تواند در هر مکان و هر ساعتی از شبانه روز به داد و ستد بپردازد. فروشندگان این بازارچه ها با روی گشاده از گردشگران استقبال می کنند.


بازار شناور بانکوک

قیمت مواد غذایی در این بازارچه ها بسیار ارزان تر از سایر فروشگاه های تایلند است و شما با خیال راحت می توانید از خوردن این محصولات لذت ببرید. بسیاری از غذاهای محلی در آشپزخانه های کوچک شناور درون قایق ها تهیه می شوند. چشیدن این غذاهای آماده در چنین مناظری خاطرات زیبایی برای گردشگران ثبت می کند. از دیگر محصولاتی که در این قایق های کوچک خواهید دید، عروسک های کوچک دست ساز، کلاه های حصیری مخصوص بومیان منطقه، کیف و لباس های سنتی گلدوزی شده که ظرافت هنرمندان این منطقه را نشان می دهد، است. این چشم انداز دیدنی و رنگارنگ از بهترین مناظر برای عکاسی است. پس دوربین های خود را حتما همراه خود داشته باشید.
در هر روز از هفته و هر ماه از سال که به این بازار ها سر بزنید جمعیت زیادی را در حال خرید و بازدید از این بازارچه ها می بینید. پس از قبل خود را برای این شلوغی آماده کنید. البته همه بازارچه ها به یک اندازه شلوغ نیستند. برخی از آن ها چون فقط در ساعات کوتاهی از صبح فعالند خلوت تر از باقی بازارچه ها هستند و شما می توانید سر فرصت از کل بازارچه دیدن کنید. معمولا ساعت کار این بازارچه ها بین 4 تا 7 صبح است و به همین دلیل خلوت تر هستند. این بازارچه ها فقط میوه یا سبزی دارند و از سوغاتی یا غذاهای متنوع در آن ها خبری نیست.
اگر دوست دارید میوه و سبزی های تازه را در هوای مطبوع خریداری کنید، سعی کنید در اوایل صبح از این بازارچه ها بازدید کنید. میوه های استوایی و سایر خوراکی هایی که در این بازارها به فروش می رسد، با طعم های خاص و لذیذ خود، مورد پسند ذائقه های متفاوت هستند. حتما قبل از تناول این خوراکی های رنگارنگ و لذیذ در مورد مزه یا خاصیت آن ها از فروشنده ها یا راهنمای خود سوال کنید.
این بازارها معمولا در حاشیه روستاها دایر هستند و از این رو به تعداد روستاها، از این نوع بازارها هم دیده میشود. در کنار این مجموعه شلوغ و رنگارنگ، می توانید از مکان های دیدنی دیگری نیز بازدید کنید و از کل روز خود لذت ببرید.
و در آخر اینکه با بازدید از بازارهای شناور، سفری لذیذ و خوشمزه را تجربه کنید.

بازار شناور بانکوک
Rated 4.5/5 based on 470 reviews