گلف در استانبول

گلف در استانبول


ورزش شاهزادگان
تاریخچه گلف به عنوان یک ورزش برمیگردد به سال 1413 در اسکاتلند البته در آن زمان این رشته مختص شاهزاده‌ها و درباریان بود. در سال 1503 و پس از یک توقف حدودا 50 ساله بازی گلف برای همگان آزاد شد و اولین باشگاه گلف جهان در سال 1754 در سنت اندروز اسکاتلند تاسیس و در ایران نیز گلف از سال 1924 بازی شد.
بازی گلف یکی از پرطرفدارترین بازی‌های دنیا به حساب می‌آید. این بازی در عین سادگی یکی از مشکل‌ترین بازی‌های دنیا نیز هست لازمه این بازی، تلفیق نیروی فکری و آمادگی جسمانی بازیکن است. هدف عمومی بازیکنان گلف این است که چطور ضربات با ارزشی را ذخیره و حساب ضربات خود را پائین نگهدارند.
با توجه به اینکه ورزش گلف یک ورزش درباری و مختص شاهزادگان بود زمین بازی آن وسعت زیادی داشت و هرچه این زمین شامل پستی بلندیها و درختان بیشتری می¬بود بازی پیچیده تر و جداب تر می¬شد. زمین گلف حدود 30 تا 40 هزار متر مربع وسعت دارد و در حالت استاندارد داری 18 حفره است. فاصله حفره‌ها از نقطه شروع و از یکدیگر متفاوت بوده و معمولاً بین 100 تا 600 یارد متغیر هستند که در این فواصل موانع گوناگونی از قبیل موانع آبی و شنزار و چمنزارهای بلند و پرپشت طراحی و گنجانده میشود.

گلف در استانبول

اموزه با توجه به محبوبیت و گسترش این ورزش در میان تمامی اقشار جامعه، زمینهای گلف بسیاری در سراسر جهان ساخته شده. شهر استانبول میزبان سه تا از بهترین زمین های گلف در منطقه است که یکی از آنها به لحاظ قدمت چهارمین زمین گلف اروپا به شمار میرود.هرچند این زمین های وسیع همه ساله میزبان تورنومنتهای بین المللی مختلفی میباشند اما علاوه بر ورزشکاران حرفه ای گردشگران و ثروتمندان ترکیه نیز برای بازی گلف به اینجا می آیند .به دلیل داشتن تورهای آموزشی ، افراد با سطح توانایی مختلف میتوانند در آنها به بازی بپردازند.
استانبول گلف کلاب
استانبول گلف کلاب قدیمی ترین زمین گلف ترکیه و چهارمین زمین قدیمی اروپاست. این زمین 9 سوراخ دارد و در بین مردم محلی و ساکنین خارجی محبوب است چرا که در نزدیکی بسیاری از مناطق مسکونی بزرگ قرار گرفته است و بازیکنان می توانند هم در زمان ناهار و هم عصرها به این بازی بپردازند. این زمین بین محله های یِنی لِوِنت و ماسلاک قرار گرفته است. علاوه بر دسترسی مناسب مناظر جالب توجه ووضعیت تاریخ طبیعی این باشگاه یکی از دلایلی است که نباید فرصت بازی در آن را از دست بدهید
کِمِر گلف اَند کانتری کلاب
گلف کلاب کِمِر 30 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و در محله کِمِربورگاز در نزدیکی جنگل بِلگراد واقع شده است. این زمین 18 سوراخه 73 ضربه ای، با استاندارد یو اِس جی اِی (USGA) در زیبایی های جنگلی منطقه کمربرورگاز ساخته شده است و امکانات بسیار خوبی را ارائه می دهد.
کلاسیس گلف اَند کانتری کلاب
کلاسیس گلف اَند کانتری کلاب در سیلیوری واقع شده است و کمی بیشتر از یک ساعت با مرکز شهر فاصله دارد. این کلوب ورزش های گوناگونی به همراه یک هتل را ارائه می دهد. این زمین اولین زمین بین المللی با استاندارد پی جی اِی (PGA) با 18 سوراخ در ترکیه می باشد. این زمین 73 ضربه ای در کل به طول 6245 متر بوده و همچنین یک زمین 9 سوراخه 27 ضربه ای نیز برای مبتدیان در این کلوب موجود است.
بازی گلف موجب افزایش کیفی دقت و مهارت می شود، بطوریکه پس از زدن ضربه، بازیکن مسیر توپ را ردیابی نموده و نقطه فرود آن را دقیقاً زیر نظر می گیرد، این عامل موجب تقویت زاویه دید، تشخیص دقیق جهت حرکت و قوه بینایی بازیکن می‌شود.زدن ضربه مطلوب در ورزش گلف نیاز شدید به هماهنگی عصبی و عضلانی همراه با تمرکز مطلوب دارد.
طی مسیرهای متفاوت و زدن ضربات مختلف در گلف موجب اصلاح ناهنجاری‌های ذهنی، پراکندگی فکری و عدم تمرکز موجود در افراد مبتلا به است. به این جهت این ورزش خاصیت درمانی نیز دارد، ضمن اینکه یک گلف باز در نهایت به فردی پر حوصله و با صبر واستقامت تبدیل خواهد شد که از تصمیم گیریهای عجولانه خودداری می نماید و شاید به این دلیل است که ورزش گلف مورد علاقه سیاستمداران و دیپلمات‌ها می‌باشد.
اصولاً ورزشکاران گلف را داور همراهی نمی کند و قضاوت به عهده ورزشکاران است که این امر موجب گردیده تا اصول اخلاقی حاکم بر میادین ورزشی همراه با رعایت حقوق یکدیگر، نزاکت و احترام متقابل و تقویت حس اعتماد و اطمینان به دیگران شود.

گلف در استانبول
Rated 4.5/5 based on 470 reviews