دروازه بهشت چین

دروازه بهشت چین

دروازه بهشت چین یکی از بی نظیرترین و دیدنی ترین مناطق مرتفع چین به شمار می رود ، که در ارتفاع 7467 متری از سطح زمین قرار گرفته است .
دروازه بهشت چین در مرکز شهر ژانگجیاجی در استان هونان قرارگرفته و در میان گذرگاهی قرار دارد که چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند. گذرگاه منتهی به دروازه بهشت ، یک مسیر بکر و زیبا بر روی کوههای نیامن است که میتوانید با طی مسیری چشم نواز ،خود را به دروازه برسانید و از نمای بسیار زیبای آن لذت ببرید ،
وقتی در این مکان می ایستید ، در ارتفاع 1524 متری از سطح دریا قرار گرفته اید و در برابر شما صخره ای شبیه کمان زیبا قرار گرفته که در واقع مرتفع ترین دروازه طبیعی دنیا است.
زیبایی و نمای این دره بقدری زیاد است که نمی توان آن را بیان کرد .برای همین است که سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی این مکان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب میکنند.
برای رسیدن به بالاترین نقطه دره بهشت باید دقیقا 999 قدم را پیاده طی کنید. البته افرادی که توانایی پیاده روی طولانی ندارند میتوانند با اتوبوسهای که آنجا تعبیه شده این مسیر را طی کنند و از دیدن محیط اطراف خود لذت ببرند .
التبه باید کمی صبور باشید چراکه در طول مسیر این اتوبوسها 99 بار توقف دارند. جالب است بدانید که در چین عدد 9 عددی خوش یمن و مقدس به حساب می آید و در واقع نماد جاودانگی و سرافرازی هم هست.
دروازه‌ی بهشت که شبیه به یک غار است به خودی خود 130 الی 135 متر ارتفاع و 57 متر عرض دارد و تا سال 263 میلادی تنها یک غار معمولی بود ،اما در این سال یک طرف صخره‌ها بر اثر تغییرات اقلیمی آب و هوایی فرو ریخت و چنین دروازه‌ی زیبایی را به وجود آورد.
برخی از بومیان معتقدند که این دروازه سحرآمیز است و آن را مقدس می‌دانند پس باید مراقب باشید که در هنگام بازدید از دروازه‌ی بهشت ،اعتقادات مردم محلی را محترم بشماریم.
گفته می شود، دلیل این که چینی‌های بسیاری کوه تیانمن را مقدس می‌دانند، وجود همین دروازه‌ی بهشت است.


دروازه بهشت چین

دروازه بهشت چین
Rated 4.5/5 based on 470 reviews