هوانگ چین

هوانگ چین


طبیعت بی نظیر چین همواره جاذبه هایی برای شگفت زده کردن مخاطبانش دارد. این سرزمین پهناور و رویایی دارای اقلیم های مختلف از بیابان های وسیع گرفته تا جنگل های انبوه است. سواحل شنی سفید، رودخانه های خروشان، کوهستان های بلند و بسیاری شگفتی های دیگر که دیدن و لذت بردن از هرکدام به زمان زیادی می طلبد. یکی از این شاهکارهای طبیعی کوه هوانگ شان است که در ادامه بطور مفصل در مورد ویژگی های آن بحث خواهیم کرد.
کوه هواشانگ یکی از کوه های کوهستان هواشانگ، که از جمله رشته کوه های بخش جنوبی استان آنهویی است، قرار دارد. قله های جوان و سر به فلک کشیده ی گرانیتی این کوهستان اقتدار و عظمت خاصی به این کوه ها بخشیده است. جنگل های در هم تنیده کاج، چشمه های آب گرم، پناهگاه های حیوانات، پرواز پرندگان بر فراز این ارتفاعات و سروصدای حیوانات مختلف و آواز پرندگان که در سرتاسر کوهستان طنین انداز می شود، همه و همه شاهکاری به نام کوهستان هوانگ خلق کرده اند که امروزه به عنوان یکی از برترین و زیباترین آثار طبیعی این سرزمین است که در سال 2004 به عنوان اولین باغ زمین شناسی در دنیا انتخاب شد.
البته شهرت این کوهستان به سال ها قبل از این انتخاب برمی گردد. در سال 1990 هوانگ شان در فهرست آثار ارزشمند یونسکو قرار گرفت. پس از آن هرساله بر تعداد بازدید کنندگانی که از نقاط مختلف دنیا برای دیدن هوانگ شان و تجربه لحظاتی هرچند کوتاه، اما آرامش بخش و ناب به این کوهستان سفر می کنند.

هوانگ چین

هوانگ شان علاوه بر زیبایی های منحصر به فردش، از تقدس و احترام والایی در میان مردم چین و به ویژه پیروان آیین بودا برخوردار است. به طوری که در طول تاریخ در مدح و ثنای این کوهستان اشعار زیادی سروده شده است که در اسناد تاریخی این سرزمین موجود است. (Xu Xiake) سفرنامه نویس معروف چینی در نوشته هایش این کوه را زیباترین کوه در تمامی این0 سرزمین پهناور خوانده است. این کوهستان به دلیل دارا بودن تعداد زیادی چشمه آب گرم در طول قرن ها محلی برای استراحت و درمان پادشاهان و خاندان سلطنتی بوده است.
یکی از مناظر عجیبی که در این کوهستان با آن مواجه می شوید، درختان سرو چندصد ساله ای است که بر بلندترین ارتفاعات و در لابه لای صخره های گرانیتی روییده اند. در طول قرن ها یکی از این درختان که بسیار هم معروف است، درخت سرو استقبال از میهمان است که به عنوان نمادی از این کوهستان و نیز سمبل فرهنگ مهمان نوازی چینیان شناخته می شود.
خود این صخره ها با اشکال و رنگ های عجیب و غریبی که نتیجه بارش باران و شستشوی مداوم بوده است، یکی دیگر از زیبایی های این کوهستان است. اگرچه صعود به قله های مرتفع این کوهستان لذت های خود را دارد، اما برای آن دسته از افرادی که علاقه ای به این نوع ماجراجویی ندارند، راه ساده تری برای رسیدن به مناظر بکر این کوهستان وجود دارد. تله کابین هوانگ شان از ابتدای کوهپایه تا بلندترین قله کوه کشیده شده است و در طول مسیر 50 متری خود زیباترین چشم اندازها از کوهستان را در زیر پای بینندگان عرضه می کند.
این طبیعت فوق العاده زیبا به راستی که فراتر از یک رویاست. هوای هوانگ شان را با تمام وجود تنفس کنید! جنگل های انبوه و سرسبز سرو و کاج که عمر بسیار از آن ها به بیش از 1500 سال می رسد، قرن هاست که هوای پاکیزه این کوهستان را تامین می کنند و به همان اندازه که شهرهای بزرگ چین آلوده کننده موجب آلودگی بیش از حد هوا می شوند، نفس های این کوهستان و طبیعت هایی همچون آن نبض زندگی بشر را در دست دارند.
بر فراز قله های هوانگ شان چشم اندازهای بسیار زیبایی می بینید که در طول قرن ها سوژه نقاشی بسیاری از هنرمندان معروف شرقی بوده است. با راهنمایی تور خود می توانید آثار تاریخی مربوط به این کوهستان را در موزه های معروف چین ببینید.
در صورت همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز، پیشنهاد می شود برای تماشای منظره های فوق العاده زیبای طلوع و غروب آفتاب در این کوهستان اطراق کنید. منظره هایی که دیدن آنها از این زاویه بی نظیر خواهد بود.
صعود به قله های بلند هوانگ شان چندان سخت و نفس گیر نیست. چرا که بسیاری از مسیرها با پله هموار شده اند. اما اگر به دنبال هیجان هستید، سعی کنید با یک گروه کوهنورد حرفه ای همراه شوید تا زوایای پنهان هوانگ شان را به شما نشان دهند. پس از صعود به قله هوانگ شان به جایی بالاتر از ابرها می رسید. جایی که زیبایی هایش نفس گیر و حیرت آور است. مراقب باشید در این نقطه فکر پرواز به ذهنتان نرسد!!

هوانگ چین
Rated 4.5/5 based on 470 reviews