گذرگاه هوآشان، گذرگاهی  با 100 کشته در سال

گذرگاه هوآشان، گذرگاهی با 100 کشته در سال

کوه هوآشان  چین ، دارای 5 قله است که توسط تنها یک راه بسیار باریک – در حدود 30 سانتی متر - و البته فرسوده بهم متصل شده است.

در کنار این گذرگاه ، زنجیر های آهنی با میله هایی به کوه متصل شده اند ؛ برای گذر از این کوه شما با زنجیر هایی به این میله ها وصل می شوید و مسیر 2160 متری را با کمک صخره نوردی می توانید طی کنید ، البته قبل از هر کاری خوب است بدانید که امنیت این گذرگاه صفر است و حتی میله های آهنی که از آن باید برای زنده ماندن کمک بگیرید توسط انسان ها نصب شده اند و هیچ استحکامی ندارند .

شاید شما هم مانند هزاران نفری که علاوه بر آگاهی های بالا میدانند که این گذرگاه هر سال حدود 100 نفر کشته می دهد بازهم مایل به عبور از این کوه باشید، پس بگذارید این وعده را هم بدهم که اگر کمی شانس با شما همراه باشد و مسافتی را به سلامت طی کنید مناظری اعجاب انگیزی منتظر شما خواهد بود، زیبایی این مناظر به گونه ای است که به این کوه لقب (کوه بهشتی) داده است.

این کوه دارای 5 قله است که هر کدام از این قله ها بنا به ویژگی ای که دارد نامی خاص گرفته اند.

جدا از مناظر زیبایی که این کوه دارد، شما با رد شدن از آن به یکی از معابد مقدس چینی ها خواهید رسید، البته این معبد درست بر روی قله پنجم است و شما نیاز دارید مسیری دوازده کیلومتری را برای رسیدن به آن طی کنید.

در قله ی شرقی آن، شگفت انگیز ترین طلوع خورشید در انتظار شما خواهد بود و بعد از آن به قله میانی می رسید که در آن دوران دختر امپراطور موگونگ به دلیل آنکه از هیاهوی شهر خسته بود برای به آرامش رسیدن همراه با همسرش به آنجا می رود و به همین دلیل به آن دختر شاه می گویند. و قله ی غربی آن که به شکل گل است به نیلوفر آبی شهرت دارد.

در ضمن در بالای یکی از آن قله ها چایخانه ی مشهوری قرار دارد که اگر به آن برسید بی شک طعم چایی که بعد از این ریسک بزرگ می چشید غیر قابل وصف خواهد بود.

گذر از گذرگاه هوآشان را اگر در گشت های تور چین خود جای دهید ، بدون شک سفرتان هیجان انگیز تر خواهد شد.

گذرگاه هوآشان

گذرگاه هوآشان، گذرگاهی با 100 کشته در سال
Rated 4.5/5 based on 470 reviews