6 شهر زیبای هند کدام ها هستند؟

6 شهر زیبای هند کدام ها هستند؟

کشور هند به فرهنگ غنی و سلیقه های غذایی بسیار متنوع و خوشمزه در سراسر جهان معروف است. این کشور علاوه بر آثار باستانی زیاد دارای طبیعتی زیبا و شهر های منحصر به فرد می باشد. در این بخش 6 شهر زیبا از هند را برای شما انتخاب کرده ایم.

جیپور

جیپور به علت وجود ساختمان خیره کننده صورتی که در اصل با هدف منعکس کردن معماری ماسه سنگ های قرمزکه توسط مغول ها به زیبا نقاشی شده با عنوان "شهر صورتی" معروف است. جیپور بزرگترین شهرستان در ایالت راجستان، و پایتخت آن است. جیپور در کنار آگرا و دهلی، به مثلث طلایی معروف هستند که هزاران نفر گردشگر از هند و سراسر جهان را به سوی هند می کشانند. از مناطق پربازدید جیپور می توان به کاخ زیبای شهر ، قلعه های راجپوت و معابد را نام برد.


شهرهای زیبای هند
اودایپور

شهر اودایپور به دریاچه های خیره کننده، قلعه ها، معابد و کاخ ها یش شهرت دارد. اودایپور در ایالت راجستان قرار دارد و نباید دیدن آن را از دست داد.برای افراد عاشق این شهر بهشت است چرا که باغ ها و مناظر زیبایی دارد که همیشه مورد علاقه فیلم سازان بوده است.مثلا یکی از صحنه های فیلم "اختاپوس" در این باغ ها بوده است. اودایپور, این شهر رنگارنگ با مردم محلی که لباس های رنگی و روشن می پوشند و نمایشگاه ها و جشنواره های رنگی در آن برگزار می شود شهرت دارد.

آگرا

بدون شک یکی از زیباترین شهر ها با بیشترین بازدید در هند، آگرا است. نماد شکوه معماری ,نمادی از عشق که همیشه مورد احترام جهانیان است یعنی تاج محل در آگرا قرار گرفته است. این آرامگاه از سنگ مرمرهای بسیار زیبا , با یک گنبد زیبای سفید ساخته شده و یکی از عجایب هفتگانه جهان است. مطمئنا، هیچ گردشگری بدون دیدن تاج محل از هند بیرون نمی رود. علاوه بر تاج محل، آگرا همچنین دارای دو منطقه میراث جهانی یونسکو ، یعنی آگرا فورت و فتح پوررا داراست که همچنین ارزش بازدید را دارند.

بمبئی

بمبئی در کنار دریا قرار گرفته و یک کلان شهر بین المللی در کشور هند است. این شهر از مهم ترین شهرهای بندرگاهی و بدون شک قلب تجاری هند می باشد. گلچین طبییعت بمبئی را می توان در بالیود قطب صنعت فیلم سازی هند مشاهده کرد.زیبایی های این شهر تمام نشدنی هستند و دروازه هند نماد این شهر است.

دهلی نو

دهلی نو یک شهر شلوغ و در عین حال آرام است که در آن گاوها اغلب در خیابان هایی که مملو ازکلبه هاست,سرگردانند. درست است که دهلی نو پایتخت هند، مرکز تجاری , اقتصادی و مقننه دولت است اما دهلی شهری فراتر از این است. این شهر مرکز فرهنگی است که بسیاری از هنرها و فعالیت های مربوط به فرهنگ در آن ارائه می شود. دهلی یک مرکز برای دوست داران مد و غذا نیز محسوب می شود. مسافران می توانند بهترین نوع غذا و شب زنده داری و گشت و گذار و تماشای خانه برخی از خیره کننده ترین معابد، مساجد، و قلعه، از جمله قلعه سرخ، جاما مسجد و معبد لوتوس بهائی را تجربه کنند.

بنارس

بنارس یکی از زیبا ترین شهرهای تاریخی و مذهبی در شمال هند است.این شهر مقدس مردمان هندو و جین زیادی دارد.طیف متنوعی از فروشندگان , کارآفرینان , کشیش ها ,زائران و خانواده ها است.چیزی که مردم را در این شهر کنار هم نگه می دارد احترام و وابستگی به رودخانه خروشان گانگا است.

6 شهر زیبای هند کدام ها هستند؟
Rated 4.5/5 based on 470 reviews