هند بهترین مکان برای این جور چیز هاست!

هند بهترین مکان برای این جور چیز هاست!

هند کشوری پرجمعیت که سالانه نزدیک به 18 میلیون گردشگر از این کشور دیدن می کنند.چیزهایی در کشور هند وجود دارد که آن را از کشورهای دیگر متمایز می کند.


 قطارهای قدیمی

جالب است بدانید بزرگترین شبکه راه آهن دنیا در کشور هند است که نزدیک به 160 سال قدمت دارد.قطار ها در هند چیزی حدود 20 میلیون مسافر را در روز جا به جا می کند.بعضی از قطار ها بسیار قدیمی هستند و به ظاهر ایمنی خوبی ندارند اما سوار آنها شدن نیز خود تجربه ای جالب است.


سلمانی ها

مردم هند از مردمان شاد جهان هستند زمانی که به سلمانی می روید فقط موی سر شما را کوتاه نمی کنند , انها زمانی که قیچی به دست می شوند, ابروها , گوش ها و بینی شما را نیز اصلاح می کنند و در آخر یک ماساژ خوب به سر و گردن شما می دهند.


زیورآلات

زمانی که شما به هند سفر می کنید امکان ندارد جواهرات فروشی در این کشور نبینید و نخواهید که چند عدد از هر کدام را بخرید.زیورآلات هندی از مروارید گرفته تا جواهرات جیپوری در دنیا مشهور هستند .


دستفروش ها در خیابان

دستفروش های هندی همه چیز می فروشند از غذاها و خوراکی ها گرفته تا اجناس تقلبی , جالب است اما حتی خدماتی مانند دندانپزشکی , پاک کردن گوش و طالع بینی هم توسط آنها ارائه می شود.سال گذشته که در بمبئی شعبه ای از استارباکس باز شد، صف آن آنقدر طولانی شد که یک دستفروشی کنار صف بساط فروش چای پهن کرد.


با سر و دست حرف زدن

مردم هند اغلب با سر و دست صحبت می کنند, چرا که هیچ زبانی را بهتر از تکان دادن سر، تکان دادن دست و مچ و ... که بخشی از حرکات هندی ها محسوب می شود،را قبول ندارند.اگر به هند سفر می کنید باید به حرف زدن آنها دقت کنید و زود حرکات آنها را یاد بگیرید تا از آنها عقب نیفتید.


شهرهای کوهستانی

در هند شهرهای کوهستانی بسیار زیبایی وجود دارند که اصطلاحا به آنها ایستگاه های تپه ای می گویند.این شهر ها که بهشت کوهنوردان است.ماتران یکی از ایستگاه های معروف تپه ای در هند است.


جشن ها و جشنواره ها

در هند جشنواره های زیادی برگزار می شود که نشان دهنده شادی و خوشی مردم هند است.در این کشور جشنواره لاتمار هولی در ناندگائون، مردم پودر رنگی به هم می پاشند.


وسواس زیاد در مورد بازی کریکت

بازیکنان کریکت در هند ارج و قرب زیادی دارند و دستمزدهای فوق العاده بالایی می گیرند. تماشای بازی زنده لیگ برتر کریکت در هندوستان تجربه ای جالب است که با طبل زنی و آتش بازی و ... همراه است.


غذاهای  خوشمزه

شیرین، ترش، تند و خامه ای... در هند هر نوع غذایی غذای خوشمزه و غیرسالم محسوب می شود. کباب های جاده محمدعلی در بمبئی یا ماهی ماکان در جاده لارنس آمریتسار محبوب هستند.هند بهترین مکان برای این جور چیز هاست!
Rated 4.5/5 based on 470 reviews