آبشار خلانگ لن تایلند

آبشار خلانگ لن تایلند


آبشار خلانگ لن، اجرای باشکوه ارکستر طبیعت
ما همیشه صدای آب و گذرش را دوست داشته ایم نوایی آرامش بخش که به نوعی ساز اصلی موسیقی طبیعت است و روح ما را بیش از هر صدای دیگری شیفته خود میکند و به شهادت ادبیات همواره در تاریخمان برای این صدا و لب جوی نشستن ارزش بسیاری قائل بوده ایم و یکی از مهمترین تفریحاتمان همیشه به کنار آب رفتن بوده است.
آنقدر که برای خیلی از ما مفهوم طبیعت و آرامش در دل آن تنها با جوی آب و صدای شرشراش کامل میشود از این رو همواره در سفرها و گشت و گذارهامان نیز به هرگوشه دنیا که باشد به دنبال این صدا و منظره رفته ایم و روح مان را در کنارش جلا داده ایم .
هرچند سرزمین زیبای ما جوی و رود و آبشار کم ندارد یا لااقل کم نداشت اما در جهان نقاطی هست که موسیقی آب در آنها یگانه و بی نظیر است. مانند پارک ملی خلانگ لن تایلندکه در آن میتوان شاهد ارکستری زیبا از موسیقی طبیعت بود.
صدای آب در میان صدای بادی که در درختان می وزد و پرندگان را در آسمان دنبال میکند می پیچد و روح ما را با خود میبرد هرچه پیش میرویم صدا بلندتر میشود انگار رهبر ارکستر تمام سازهای دیگر را ساکت کرده و آب را به تک نوازی واداشته است. این صدا یعنی به آبشار خلانگ لن نزدیک میشوید جایی که آب از ارتفاع صد متری فرو میریزد و هر صدای دیگری را در ابر قطرات پودر شده اش محو میکند.
آبشار خلانگ لن در پارک ملی خلانگ لن بانکوک قرار گرفته است . آبشاری با ارتفاع 100 متر و عرض40 متر که در فضایی بکر و در دل جنگل های گرمسیری تایلند پنهان شده است. سرچشمه این آبشار از کوههای خلانگ سوانگ ماک می باشد و در واقع آبیست که از به هم پیوستن چند جریان مختلف به وجود آمده است و در نهایت نیز به رود پینگ می پیوندد.

آبشار خلانگ لن تایلند


در سمت چپ این آبشار پلی را خواهید دید که با عبور از آن به چشم اندازهای سرسبز و زیبای جنگل خواهید رسید . اگر به اندازه کافی شجاع هستید ، خود را به پایه آبشار برسانید و قطرات آب رها شده را روی پوست خود حس کنید و در میان آنها پنهان شوید سپس با دوساعت پیاده روی به بالای آبشار بروید و به این سقوط و گذر زندگی خیره شوید .
این نگاه از بالا صدای رعب آور آب را برایتان به لالایی دلنشین و آرامبخشی بدل خواهد کرد که شما را به سکوت و غرق شدن در خود میخواند. گویی غرش این ساز عظیم طبیعت هر صدای دیگری را در ذهنتان متوقف کرده و روحتان را در بستر شفاف خود در آغوش گرفته است.
اگر میخواهید در کنار این ارکستر به خواب بروید و شبی بی نظیر را پشت سر بگذارید کافی است همراه خود وسایل کمپینگ و چادر داشته باشید یا در اقامتگاه های طبیعت این منطقه برای خود جایی رزرو کنید البته ، به فاصله 2 کیلومتر از آبشار، اقامتگاههایی وجود دارد که میتوان شب را در آنجا راحت ترسپری کرد اما آرامش حضور در طبیعت ارزش چادرزدن را دارد .در اطراف آبشار نیز رستوران ، فروشگاه و دیگر امکانات رفاهی برای تکمیل این تفریح فراهم است .
با توجه به گرمسیری و مرطوب بودن تایلند بهترین زمان سفر به پارک و آبشار خلانگ لن برای گردشگران تور تایلند از ماه آذر تا فروردین است که دمای هوا از نظر رطوبت و گرما در سطح مطلوبی قرار داشته باشد و هرم آفتاب و شرجی شما را کلافه نکند البته در فصل های گرمتر اگر تنی به این آب در حال پرواز بزنید و بدنتان را زیر قطرات خنک آب قرار دهید چیزی از گرما را حس نخواهید کرد و حتی خاطره این هم آغوشی با طبیعت تا همیشه برپوست تنتان حفظ خواهد شد.
بهترین راه برای رفتن به این آبشار ، اتوبوس های کامفائنگ فت است که میتوانید بعد از رسیدن به مقصد ، از آنجا با خودرو سواری به سمت خلانگ لن حرکت کنید و در مدت دو ساعت خود رابه آبشار برسانید. از آن جا که این آبشار، فاصله ای چند ساعتی با پایتخت تایلند دارد، گردشگران کم تری را در اطراف آبشار خواهید دید و در نتیجه فرصتش را دارید تا طبیعت ناب این کشور سرسبز و منحصر به فرد را با تمام وجود لمس کنید.

آبشار خلانگ لن تایلند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews