کیلیم کارست لنکاوی

کیلیم کارست لنکاوی


مجموعه جزایر لنکاوی در ایالت کداح مالزی بهشتی است که هر انسانی قبل از مرگ باید حداقل یک بار آن را تجربه کند. طبیعت و آب و هوای این نقطه از جهان بسیار جذاب و دیدنی است. برای سفر به این مجموعه جزایر ابتدا به کوالالامپور بروید و سپس با قایق های تفریحی و یا اتوبوسهای دریایی راه جزیره لنکاوی را در پیش بگیرید.
خود جزیره لنکاوی به تنهایی برای گذراندن یک تعظیلات طولانی مدت جذابیت های زیادی دارد. در اطراف این جزیره 104 جزیره کوچک و بزرگ دیگر هم وجود دارند که بسیاری از آن ها خالی از سکنه و زیستگاه حیوانات نادر و از زیست بوم های ارزشمند زمین هستند. یکی از این جزایر فوق العاده که باید دید، کیلیم کارست است.
این جزیره در فاصله پنج دقیقه ای از شمال شرقی جزیره لنکاوی است و برای دیدن از آن باید همراه با تور و یا راهنما از لنکاوی حرکت کرد.
پس از جزیره لنکاوی، زیباترین جزیره در میان این مجمع الجزایر کیلیم کارست است. این جزیره بستر ارزشمندی از لایه های زمین شناسی همچون منبع سنگ های آهکی است. این جزیره با مساحت 100 کیلومتر مربع، سرزمین باتلاق های مانگرو، سواحل بکر و تپه های عمودی رو به دریای اندامان است.
گونه های متنوعی از حیوانات همچون سمورها، مارمولک ها، گونه های مختلفی از میمون ها و خرچنگ های درختی در لابه لای مانگروها زندگی می کنند. همچنین پرواز دسته های مختلف پرندگان مهاجر گوشه دیگری از زیبایی این منطقه را خلق کرده است. این پرندگان در ماه های سپتامبر تا مارس به صورت گسترده در این نواحی مشاهده می شوند.
تشکیلات آهکی موجود در جزیره که قدمتی بیش از 500 میلیون سال دارند و غارهای معروفی همچون غار تمساح، غار افسانه ای و غار خفاش که درون آن ها انبوهی از فسیل های استالاگمیت و استالاگتیک ها آفریده شده است، از زیباترین دیدنی های این جزیره است که بهترین راه برای کشف آن ها سوار شدن بر قایق و گذر در میان رودخانه kilim است.
قیمت این قایق سواری چیزی در حدود 200 تا 500 رینگیت است. در بازدید از غار خفاش چیزی که بیش از زیبایی های غار نمود دارد، شیطنت و سروصدای میمون هاست. بنظر بهتر است غار را رها کرده و تنها بازی این میمون ها را تماشا کنید. در مورد غار تمساح هم باید بدانید که این غار شبیه به تمساح است و در حوالی آن هیچ تمساحی وجود ندارد. پس نگران نباشید.

کیلیم کارست لنکاوی

ممکن است گشت و گذار در جزیره با همراهی گروه توریست ها برای شما کمی آرام و کند به نظر برسد. اگر قصد دارید این بخش از سفر را بصورت شخصی بگذرانید، می توانید انواع قایق های کایاک و جت اسکی را در لنکاوی کرایه کنید. البته کرایه این قایق ها همراه با راهنمای گردشگری هستند و از این بابت جای نگرانی نیست. البته تعداد همراهان بیشتر به معنی کاهش هزینه های سفر به جزیره است.
قسمت هیجان انگیز سفر در جزیره پس از دیدن از غارهای شگفت انگیز آن، بازدید از مزرعه ماهی است. اگر اوایل صبح به جزیره سفر کرده باشید، می توانید ناهار خود را در مزرعه ماهی صرف کنید. البته صرف ناهار در این بخش شامل هزینه های اضافی است که باید بصورت جداگانه پرداخت کنید.
گونه های مختلف عقاب ها را در مزرعه ماهی خواهید دید. توجه داشته باشید که غذا دادن به این عقاب ها دارای قوانین خاص و محدودیت هایی است. چرا که مردم معتقدند، غذا دادن به عقاب ها باعث وابستگی آن ها به انسان ها شده و توانایی شکار کردن را از دست می دهند.
در بازدید از مانگروه ها طبیعت فوق العاده و انواع مارها، حشرات و بسیاری حیوانات نادر را هم خواهید دید که جز بازدید های فوق العاده ای دربرنامه تور مالزی است. در سفر به جزیره همراه خود اسباب محافظت از پوست را همراه داشته باشید. چرا که آفتاب در این مناطق و بخصوص در فصل های گرم به شدت آسیب زننده است. قایق سواری در این ناحیه واقعا شگفت انگیز و رویایی است. در سفر خود به این بخش اگر تعداد گردشگران زیاد باشد، شما شانس دیدن دلفین را هم خواهید داشت.

کیلیم کارست لنکاوی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews