جزیره کوهینگام تایلند

جزیره کوهینگام تایلند


یکی از جزایر جذاب و دیدنی در تایلند، جزیره کوهینگام است که در نزدیکی جزیره لایپه در بخش جنوب غرب تایلند واقع شده است. نکته جالبی که به محض ورود به جزیره متوجه آن می شوید این است که سنگ و شن های این جزیره برخلاف جزیره های اطراف آن، سیاه رنگ است.
دلیل به وجود آمدن جزایر کوچک در میانه دریا، فوران گدازه های زیر زمینی است و موضوع جالبی که در به وجود آمدن این جزیره ذهن محققان را به خود مشغول کرده، تفاوت رنگ سنگ های جزیره با جزیره های مشابه است. این موضوع دلیلی کاملا علمی دارد که هنوز هم محققان نتوانسته اند آن را توجیه کنند.
این تفاوت ها منجر به گسترش باورهای خرافی و عجیبی در مورد این جزیره شده است. مردم محلی بر این باورند که کوهینگام توسط نگهبانانی که فرستاده های خدایان tarutao هستند حفاظت می شوند و این محافظان اجازه خروج حتی یک دانه شن از این جزیره را نمی دهند. جالب تر اینکه دلیل سیاه بودن سنگ های این جزیره را نفرین خدایان می دانند. به همین دلیل است که گردشگران تور تایلند ترجیح می دهند هیچ چیزی را همراه خود از این جزیره خارج نکنند.

جزیره کوهینگام تایلند

دفتر ملی گردشگری تایلند گزارش داده است که هرساله بسته های حاوی شن های سیاه رنگ جزیره کوهینگام از نقاط مختلف دنیا دریافت می کنند. این موضوع مربوط به اعتقاد پیشینیان مبنی بر طلسم شدن جزیره و نفرین خدایان است.
همه این باورها باعث شده هر ساله مردم محلی برای دعا و عبادت خدایان خود به این جزیره مراجعه کنند و با چیدن سنگ ها بر روی هم مراسم مذهبی خود را بجای بیاورند.
حکایت های متفاوتی که در مورد این جزیره بر سر زبان ها افتاده است، از این جزیره مکانی مرموز ساخته است که همین باعث شده هر ساله گردشگران زیادی برای سر در آوردن از این اسرار راهی این جزیره عجیب شوند.
در مقابل همه این افسانه ها باید گفت کوهینگام به راستی زیبا و خیره کننده است. جزیره ای رویایی که حتی شن های ساحل آن هم حیرت آور است. انعکاس نور در سنگ ها و شن ها در هنگام تابش مستقیم آفتاب منظره ای شگفت انگیز خلق می کند. در مقابل همه این زیبایی ها تنها می توان سر تعظیم در محضر خالق فرود آورد.
آب های اطراف این جزیره از زیباترین مناطق برای غواصی هستند و از این رو یکی از ایستگاه های بزرگ غواصی منطقه در این جزیره قرار گرفته است. اگر مشتاق کاوش در دنیای زیر آب و دیدن عجیب ترین ها هستید، غواصی در این منطقه را حتما تجربه کنید و از آن لذت ببرید.
ماهی گیری در آب های آرام این محدوده و قایق سواری هم از دیگر سرگرمی هایی است که ابزار آن در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت.
برای کسب آرامش در این جزیره زیبا کافیست در ساحل شگفت انگیز آن با پای برهنه پیاده روی کنید و از هوای مطبوع و زیبایی های جزیره لذت ببرید و یا اینکه از راهنمایان قایقی قرض بگیرید و در اطراف جزیره ساعتها قایق سواری کنید و از آرامش حیرت آور این منطقه لذت ببرید.

جزیره کوهینگام تایلند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews