کوهینگام؛ جزیره ای تحت سلطه ی باورهای عامیانه

کوهینگام؛ جزیره ای تحت سلطه ی باورهای عامیانه


بی شک بخش بزرگی از گفتنی های ما از سفرهایمان، تعریف از باورها و رسوم مردم محلی آن منطقه است که در آنجا دیده و یا شنیده ایم.
اگر شما قصد سفر به تایلند را داشته باشید باید خودتان را برای ماجراجویی و مواجهه با عجایب بسیاری اماده کنید.
یکی از هیجان انگیز ترین و یا بهتر است بگوییم خوفناک ترین آن ها جزیره ی کوهینگام است. جزیره ای که شاید به خاطر باوری که بر ان سلطه دارد خالی از سکنه مانده است.
طبق باور مردم محلی این جزیره،سنگ های این جزیره توسط یکی از خدایان آنها به وجود آمده اند، و تا ابد از یک به یک این سنگ ها محافظت می کند و نمی گذارد که این سنگ ها از منطقه ی این جزیره خارج شوند. جالب تر آ ن است که دفتر گردشگری کوهینگام سالانه هزاران بسته بستی حاوی سنگ هایی که از جزیره توسط توریست ها برده شده و آنها را گرفتار ناگواری کرده است دریافت می کنند.
نحوه ی ورورد به جزیره
شما کافیست به کولایپ سفر کنید و در آنجا تنها با سوار شدن بر قایقی تنها در طول بیست دقیقه به این جزیره برسید. مسیری که در دریا طی می کنید به دلیل زلالی آب دریا ، به راحتی هر آنچه که در آن است قابل مشاهده است ، ورورد با شکوهی به کوهینگهام برای شما رقم زده می شود .
بافت جزیره کوهینگهام
این جزیره ساحلی کاملا سنگی دارد. اما با سنگهایی بسیار متفاوت؛ جدا از باور و عقیده ای که نسبت به این سنگ ها وجو دارد، زیبایی ظاهری آن ها بسیار قابل توجه است. تمامی جزیره با سنگ هایی به رنگ سیاه پوشیده شده است که با تابش کوچکترین پرتو خورشید درخششی مبهوت کننده می گیرد. ساحلی با رنگ مشکی غالب و دریای آبی شفاف این جزیره را خوفناک و مرموز تر می کند.
مراسم مذهبی
از آنجا مردم بومی کوهینگام سنگ های این جزیره را ساخته ی خدایان می دانند، با چیدن آنها بر روی هم و ساختن معبد های مینیاتوری به عبادت و نیایش مشغول میشوند. و شاید سکوت حاکم بر این جزیره و آرامشی که صدای امواج به آن می بخشد فضا را برای عبادت مهیا می کند.
سه ایستگاه غواصی در کوهینگام
اگر می خواهید برای اولین بار به دنیای زیر آب سرک بکشید ما به شما ایستگاه غواصی( کوچانگ) را پیشنهاد می کنیم که عمقی در حدود 18 متر دارد . تجربه ی غواصی در آب های سبز خلیج تایلند بی شک گزینه ای منحصر به فرد برای تور تایلند خواهد بود. دوایستگاه غواصی بعدی که در کوهینگام قرار دارد با نام های ایت مایل راک و یانگ یوا، دارای عمق نسبتا زیادی است و برای افراد حرفه ای مناسب است؛ اما اگر شما از غواصان با تجربه و البته ماجراجوهستید ما به شما قطعا ایستگاه یانگ یوا را پیشنهاد می کنیم.
ماهیگیری در بستر سبز رنگ کوهینگام
شما می توانید با درخواست از مردم بومی این جزیره با قایق هایشان در میان این دریای سبز رنگ ماهیگیری کنید و غذای آن روزتان را به شیوه ی بومیان اطراف جزیره صرف نمایید.
بهترین زمان
ما به شما پیشنهاد می کنیم فرصت را غنیمت بشمارید و در زمانی که همه سرگرم دیگر جزیره های به نام تایلند هستند؛ جزو اولین کس هایی باشید که ازین جزیره پر رمز و راز و بکر دیدن می کنید.
کوهینگام؛ جزیره ای تحت سلطه ی باورهای عامیانه
Rated 4.5/5 based on 470 reviews