صخره کریشنا هند

صخره کریشنا هند

هند کشور رنگ ها و زیبایی با آداب و رسوم و عقاید جذاب و گوناگون، دومین کشور پرجمعیت جهان می باشد و جزو بزرگترین کشورهای دنیا است. سفر به شهر های این کشور شما را با داستان ها و افسانه ها و واقعیت های رنگارنگ این سرزمین آشنا می کند.
در سفر به مناطق مختلف حتما تجربه برخورد با وقایع عجیب را داشته اید. برخی اتفاقات که خارج از ادراک مغز آدمی است. جهان بر پایه قوانین فیزیکی ساخته شده و تا به امروز به همین قوانین پابرجاست. بسیاری از اتفاقاتی که بشر آن ها معجزه و ماورایی می خواند، اتفاقاتی هستند که نمی تواند توجیهی برای آن ها پیدا کند و از این رو به آن معجزه می گوید.
یکی از این عجایب که تا کنون توجیه علمی برای آن یافته نشده است، صخره کریشنای هند است. در 60 کیلومتری جنوب شهرستان چنای، واقع در ایالت تامیل نادو در شهر ماهابالیپورام شما با سنگی شگفت انگیز برخورد خواهید داشت که 1300 سال است سرسختانه مقابل قوانین فیزیک ایستاده است. این صخره دو و نیم تنی با نام کریشنا شناخته می شود. در نگاه اول به نظر می رسد هر لحظه قرار است این صخره روی شیب 45 درجه ای که قرار دارد، سر خورده و هر چیز که سر راهش است را نابود کند ولی قرن هاست این سنگ بزرگ و قدرتمند به طرز شگفت آوری بدون حرکت ایستاده است.

صخره کریشنا هند

شاید ترس از سقوط مانع از این شود که به این سنگ نزدیک شوید. اما واقعیت اینست که این صخره تصمیم به تکان خوردن ندارد! پس دوربین خود را حاضر کرده و عکس های جالب و به یاد ماندنی ثبت کنید.
در پس توپ کره ای کریشنا (Krishna’s Butter Ball) که آن را با نام سنگ خدای اسمانی Vaanirai Kal می شناسند افسانه هایی نهفته است. در داستان های هندو اینگونه بیان شده است که کریشنا (در زبان سانسکریت یعنی جذاب متعال) عادت به دزدی کره از مادرش داشته و این بزرگترین تکه کره ای بوده که از مادرش سرقت کرده و تا امروز استوار مانده است.حدود نیم قرن پیش یک راهنمای تور هند نام کریشنا را بر این صخره نهاد و تا به امروز با این نام شناخته می شود.
اهالی شهر ماهابالیپورام اما این سنگ را سنگ خدای آسمانی (Vaanirai Kal ) نیز می شناسند و بر این باور هستند که آن نمود قدرت خداوند به جهانیان است. به نظر می رسد قدمت این نام بیشتر از نام کریشنا است.
این سنگ دو و نیم تنی با حدود 7 متر ارتفاع و 5 متر قطر در ارتفاع 9 متری با شیب 45 درجه با سطح تماس 1.2 مترمربع با زمین سر سختانه در برابر جاذبه گرانش مقاومت می کند. زمین شناسان بر این باورند این ارتفاع در گذشته حدود 300 متر بوده که به دلیل حرکت آرام طبیعت و حرکت شن و ماسه های دریایی که در نزدیکی آن قرار دارد، ارتفاع آن به 9 متر کاهش یافته است.
یکی از اولین کسانی که تلاش برای جابجایی این صخره داشت، پادشاه سرزمین پاوالا( Narasimhavarman ) در قرن هفتم بود. وی می خواست این صخره از دست مجسمه سازان در امان باشد که مقاومت سنگ به حرکت نکردن باعث شد پادشاه به هدفش نرسد!
یکی دیگر از تلاش ها برای جا به جایی این تخته سنگ در سال 1908 و در زمان ارتور لویی پادشاه جنوب هند به وقوع پیوست. وی دستور داد به کمک 7 فیل غول پیکر سنگ را جابه جا کنند در حالی که گویا نیرویی سنگ را به زمین متصل کرده است!
مطلب عجیب در مورد این سنگ این است که در آن منطقه تا کیلومتر ها کوه و صخره ای دیده نمی شود و عجیب تر اینکه چطور سنگی با این عظمت یکه و تنها در چنین موقعیتی جا خوش کرده است؟؟ هنوز مشخص نیست ایا این سنگ ساخته دست بشر است یا نیرو های طبیعت دست به کار ساخت ان شده اند؟؟ در حالیکه یک طرف سنگ حالت کروی دارد طرف دیگر آن صاف و مسطح بوده و به نظر می رسد پای انسان ها نیز در میان است!
سال هاست سنگ کریشنا مقصد جذابی برای گردشگران تور هند  بوده است. گردشگران زیادی قدرت خود را برای جابه جایی سنگ امتحان می کنند و سال هاست سنگ پیروز این مجادله هاست است! اگر به انجا سفر کردین حتما شجاعتتان را بیازمایید. آیا می توانید چند دقیقه زیر سایه این سنگ عظیم الجثه استراحت کنید؟؟؟

صخره کریشنا هند
Rated 4.5/5 based on 470 reviews