جزیره ماک و تام موراکوت

جزیره ماک و تام موراکوت


یکی دیگر از جاذبه های  منحصر به فرد در تور تایلند ، جزیره بسیار زیبای ماک است که به دلیل شگفتی های آن مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. طبیعت بسیار زیبا و منحصر به فرد جزیره همواره مورد علاقه طبیعت دوستان سرتاسر جهان بوده است.
از جمله مناطقی که شما را شیفته این جزیره خواهد کرد سواحل بی نظیری است که از رویایی ترین مکان ها برای شنا، غواصی و موج سواری است. چنانکه در سواحل این جزیره چادر زدید، غروب های خیال انگیز و همینطور طلوع های باشکوه آفتاب را از این چشم انداز از دست ندهید.
با عبور از میان جنگل های انبوه این منطقه، به غار حیرت انگیز تام موراکت می رسید. غاری که در منابع گردشگری به غار زمردین شهرت یافته است. دهانه غار در میان صخره ها پنهان شده است و برای ورود به آن به قایق نیاز است.
این غار که مسیر ورودی تا خروجی آن 80 متر است، بسیار مرموز و پرهیبت است. درون غار تاریک است و برای عبور از آن به ابزار روشنایی نیازمندید. خروجی این غار پس از گذر از استخر ایجاد شده توسط صخره های بلند اطراف غار، به ساحل شنی بسیار زیبای جزیره می رسد.
این غار بخشی از پارک ملی Had Chao Mai است که در گذشته محل اختفای دزدان دریایی بوده است. برای دوستداران سفرهای ماجراجویانه بازدید از این جزیره و به ویژه این غار شدیدا توصیه می شود.
در بخش شرقی جزیره می توانید از دهکده کیوا لائم دیدن کنید. پوشش و سبک زندگی مردم این دهکده و همچینین شغل ماهیگیری آنان نیز برای گردشگران بسیار مهیج است. شما در این جزیره کودکانی را می بینید که راننده تاکسی های گردشگری هستند.

 جزیره ماک و تام موراکوت تایلند

مردمانی که در حال ساختن قایقند و کودکانی که برای چیدن نارگیل از درختان بالا میروند. جالب است بدانید مردمان ساکن در این دهکده مسلمان هستند و شغل اغلب آنان ماهیگیری و ساخت ابزار چوبی است. تکاپوی این افراد برای کسب روزی در دریا و تماشای فعالیت ماهیگیری آنان نیز خالی از لطف نیست.
در لابلای صخره های اطراف ساحل لانه پرندگان زیادی را پیدا می کنید که اکثر آنها متعلق به پرستوهای ساکن این منطقه است.
این جزیره زیبا و شگفت انگیز با وجود جاذبه های بسیار زیادی که دارد، تا به امروز از نظر امکانات رفاهی و گردشگری آنچنان توسعه نیافته است. اما با این وجود امکانات اقامتی در حد نیاز برای گردشگران تعبیه شده است و شما می توانید از خانه های ییلاقی که در اختیارتان قرار می دهند، استفاده کنید.
یکی از رویایی ترین مناظری که در این جزیره خواهید دید شب های جزیره و منظره کهکشان و ستارگان است که بدون مزاحمت نورهای شهری می توانید با چشم غیر مسلح از این زیبایی ها لذت ببرید.
ساحل مرجان های زیبا و حیرت انگیز هم از دیگر جاذبه های این جزیره است که می توانید از دیدن آنها لذت ببرید. ساحل زیبای شنی ساوالای معروف ترین ساحل جزیره و از جذاب ترین نقاط آن است.
از آنجا که جزیره ماک فرودگاه ندارد، برخی سفر به این جزیره را دشوار می پندارند. در حالی که از شهر Trang به راحتی می توان به وسیله اتوبوس های دریایی به این جزیره رسید. نکته دیگری که برای سفر به این مکان باید به خاطر بسپارید این است که در جزیره دستگاه های خودپرداز وجود ندارد. بنابراین برای پرداخت هزینه های سفر خود حتما پول نقد به همراه داشته باشید.
این جزیره خیال انگیز هنوز هم برای بسیاری از گردشگران ناشناخته مانده است و از این رو برای آن دسته از افرادی که به کشف ناشناخته ها علاقه مندند، جذاب خواهد بود.

جزیره ماک و تام موراکوت
Rated 4.5/5 based on 470 reviews