خوراک به سبک مالایی

خوراک به سبک مالایی


در فرهنگ غذایی کشور مالزی هزاران نوع غذا وجود دارد که برای اغلب ما ایرانی ها جدید به نظر می رسند ، پرطرفدارترین غذاهای مالزیایی ، غذاهای خیابانی است که تنوع گسترده و چشم گیری دارد. میخواهیم چند غذای مالزیایی پر طرفدار را از نظر گردشگران تور مالزی بررسی کنیم. با ما همراه شوید.
آسام لکسا
آسام لکسا بیشتر در مناطق ساحلی و بندرگاه ها دیده می شود و در ترکیبات آن از ماهی تازه استفاده می کنند. رشته فرنگی یا برنج، تمبر هندی، ماهی و فلفل سبز از مواد اصلی این غذا هستند. سوپی پر از انرژی و ویتامین که در هر قشری طرفدار دارد.
روجاک
روجاک یک بشقاب میوه است که با مواد دیگر مثل ماهی قطعه قطعه و سرخ شده، میگو، یا گوشت مخلوط می شود . البته برخی ، این غذا را نوعی سالاد به حساب می آورند زیرا مواد اصلی آن میوه است اما به دلیل این که از نظر ارزش غذایی بسیار کامل است ، یک غذای تمام عیار به حساب می آید و در بیشتر خیابان های اکثر شهرهای مالزی می توانید آن را پیدا کنید

خوراک به سبک مالایی

روتی کاتای
این غذا بین غذاهای رستورانی و غذاهای خیابانی مشترک است ، زیرا شما روتی کاتای را هم در خیابان ها و هم در رستوران ها می توانید سفارش دهید این غذا مخصوص صبحانه است و اگر طرفدار پنکیک هستید به احتمال زیاد روتی کاتای هم باب میلتان خواهد بود، این غذا لایه های نازک خمیر است که با روغن مخلوط شده و کمی هم نسکافه به آن اضافه می شود و به یک وعده صبحانه ی کامل تبدیل می گردد.
سوپ سرد چندول
یکی از سوپ های خیابانی محبوب در مالزی است که به عنوان پیش غذا هم استفاده می شود. از مواد اصلی تشکیل دهنده ی آن می توان لوبیا، شیر نارگیل، شیره ی خرما و انواع گیاهان گرمسیری را نام برد.
این سوپ را هم با قاشق میل می کنند و هم بدون قاشق و به صورت سرکشیدن از درون کاسه میخورند
آپام بالیک
. آپام بالیک یک خوراکی سرپایی و سبک است و شباهت زیادی به کلوچه ی شکم پر دارد. این غذا را با آرد برنج و تخم مرغ درست می کنند و داخلش را با مواد دلخواه پر می نمایند سپس دو لبه ی خمیر را به هم چسبانده و طبخ می کنند
باتو ماونگ ساتی
باتو ماونگ ساتی در واقع کباب های سیخی کوچکی با گوشت گاو یا خوک است که روی آتش خوب پخته می شود. اگر بخواهید این کباب ها را به صورت کهن و اصیل آن نوش جان کنید باید بدانید که تکه های گوشت در گذشته روی ساقه های بامبو به سیخ کشیده می شدند و کمی طعم ساقه ی بامبو را هم به خود می گرفتند، اما امروزه این غذا را بر روی سیخ های کوچک چوبی درست می کنند. برای طعم دادن به این کباب ها از پیاز، خیار، سس بادام زمینی و ادویه جات استفاده می کنند و آن را به همراه ترشیجات سرو می نمایند.
کوی چیاپ
اگر به دنبال انتخاب سوپی ناب از میان هزاران سوپ مالزیایی هستید حتما این سوپ را امتحان کنید. ماده ی اصلی این سوپ گوشت اردک است اما از همه ی اعضای اردک در این سوپ استفاده می شود، جگر، قلوه بال و... همه را می توانید در این سوپ بچشید، این غذا خوب با ادویه جات و سس سویا طعم داده می شود. از دیگر مواد تشکیل دهنده ی این سوپ می توان تخم مرغ آبپز، برنج یا رشته فرنگی و کرفس چینی را نام برد که به همراه یکدیگر طعمی خارق العاده را به گوشت اردک می دهند .

خوراک به سبک مالایی
Rated 4.5/5 based on 470 reviews