بزرگترین سازه چوبی دنیا در اسپانیا

بزرگترین سازه چوبی دنیا در اسپانیا

یکی از شهرهای زیبا و معروف ساحلی در اسپانیا شهر سویا است.این شهر هزاران مکان و جاذبه های تفریحی , تاریخی و غیره دارد که می توان گفت جزو شهرهای ارزشمند دراسپانیا است.سازه های کهن فراوانی در این شهر وجود دارد که باعث شگفتی هر بیننده ای می شود.


چندین سال پیش در شهر زیبا و تاریخی سویا سازه ای عظیم و زیبای چوبی ساخته شد که به دلیل مدرن و متفاوت بودن با استقبال گسترده ای رو به رو شد در سال های گذشته در این شهر تاریخی سازه ی عجیب و زیبایی ساخته اند که به دلیل مدرن و متفاوت بودنش با استقبال گسترده ای رو به رو شد. این سازه ی کم نظیر در معماری، متروپل تراسول نام دارد و لقب بزرگ و عظیم ترین سازه ی چوبی دنیا را دارد.


متروپل پاراسول به شکل ۶ قارچ چوبی عظیم الجثه ساخته شده که با توجه به عظمتش، ظرافت و دقت زیادی در ساخت آن به کار رفته است. جالب است بدانید که پاراسول به معنای سایبان است و اشاره به شکل خاص و چتر مانند این پل دارد.


زمانی که بر روی این پل چوبی زیبا و خاص قدم می زنید بدانید این قارچ ها یا چترهای چوبی ۲۸.۵ متر ارتفاع دارند و به وسیله ی پل های کوتاه و پر پیچ و خمی به هم مربوط می شوند. این پل ۴ سطح یا طبقه ی مختلف دارد و علاقمندان می توانند از هر سه سطح آن دیدن کنند.


ساخت و طراحی این سازه ی شگفت انگیز به شباهتش به قارچ خلاصه نمی شود بلکه در ساخت این سازه از درخت بو و درختان فیکوس (نوعی گیاه استوایی) نیز الهام گرفته شده و همه ی این افکار و ایده ها با هم مخلوط شده و چنین اثر زیبایی پدید آمده است.


.

بزرگترین سازه چوبی دنیا در اسپانیا
Rated 4.5/5 based on 470 reviews