نوشهیر استانبول

نوشهیر استانبول


نوشهیر یا نوشهر یکی از استان های ترکیه است و از مناطقی است که بسیار مورد علاقه باستان شناسان و همچنین گردشگرانی است که به دیدنی های تاریخی و باستانی علاقه مندند. نوشهر از جمله زیباترین شهرهای ترکیه با مرکزیت نوشهر است که در میان 81 استان به زیبایی می درخشد.
در نگاه اول آنچه می بینید شهری سنگی، زیبا، سرد و ساکت و خیال انگیز است.
این شهر رویایی کاملا توریستی است و برای دیدن همه زیبایی ها و شگفتی های آن سعی کنید همراه با تور به آن سفر کنید.
در کنار نوشهر می توانید از دیدنی های کاپادوکیا لذت ببرید. این شهر سراسر شگفتی است. از روستاهای تاریخی و خانه های سنگی اش گرفته تا صخره ها و دره های چین خورده همه و همه بیننده را متحیر می کند. دشت های فوق العاده زیبای آن که شبیه به سطح ماه است را تنها با بالن می توانید ببینید و از مناظر آن لذت ببرید.
تور بالن سواری با قیمتی کاملا مناسب، پیش از طلوع آفتاب آغاز می شود و منظره رویایی طلوع آفتاب را سوار بر بالن و در میانه زمین و آسمان نظاره گر خواهید بود. پرواز صدها بالن رنگارنگ در کنار هم لحظات زیبایی را برای گردشگران خلق می کند. اگرچه این لحظات ممکن است برای شما تکرار نشدنی باشند، اما سعی کنید که تنها عکس نگیرید. چشم انداز را نظاره کنید و از این لحظات با تمام وجود لذت ببرید. درانتهای بالن سواری شما شاهد برگزاری یک جشن شاد و مفرح همراه با رقص های سنتی برای گردشگران خواهید بود.

نوشهیر استانبول

در ادامه گردش در شهر، از روستاهای تاریخی دیدن می کنید. در این روستاها خانه های قدیمی ساخته شده در دل سنگ ها مکان هایی هستند که امروزه برای رفاه گردشگران تور استانبول و نیز کسب درامد تبدیل به هتل های بسیار زیبایی شده اند. پس از بالن سواری، صرف صبحانه و ناهار در این چنین هتل هایی بسیار لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود. صبحانه ای که میل می کنید، شیر، تخم مرغ، کره عسل و ... حاصل زحمت روستاییان و تولید خود روستا است. سکوت این کوهستان آرامش عجیبی به انسان می بخشد. بازدید از کاروانسراهای مسیر جاده ابریشم، دودکش های عجیب جن و پری، دره تخیل، دره کبوتر، آرتاحیصار و صدها مکان تاریخی از جمله جاهایی است که توضیح زیبایی آن دشوار است. بازدید از این استان تاریخی فراتر از تصور شما است.
شهر زیرزمینی درینکویو، موزه فضای باز گورمه، پارک ملی گورمه ، دره سرخ ، قلعه یوچی حصار و صومعه سرای سلیمه از جمله عجیب ترین دیدنی های این شهر هستند که نباید از بازدید آنها غافل شد.
کافه های کوچک سنتی که به زیبایی آراسته شده اند، مکان های دنجی برای استراحت نیمروز و نوشیدن بهترین قهوه های ترکیه هستند.
نکته دیگر اینکه دیدن از بخش آوانوس و کارگاه های گوزه گری آن را فراموش نکنید. روستاهای آرتاحیصار و مصطفی پاشا از زیباترین دهکده های این استان هستند.
همه این عجایب را در کاپادوکیا تجربه خواهید کرد. اما پس از بازگشت به نوشهیر دیدنی های دیگری در انتظار شما هستند.
موزه مردم شناسی حاجی بکتاش ولی از مکان هایی است که نه تنها دیدن آن لذت بخش است، بلکه بازدید از جای جای آن اطلاعات زیادی از فرهنگ و سبک زندگی مردمان این منطقه به ما می دهد. مجسمه حاجی بکتاش ولی، کلیسا و آرامگاه سلطان بالیم از دیگر آثار زیبای این شهر تاریخی هستند.
هنر خالکوبی و هنرنمایی بر روی دست با حنای هندی را از این شهر با خود به یادگار ببرید. در این شهر گردش کیند و از نقطه به نقطه آن لذت ببرید.

نوشهیر استانبول
Rated 4.5/5 based on 470 reviews